The Strażnicy Cleveland byli o jedno uderzenie od straty 3:0 w American League Championship Series, a zamiast tego mieli pełną dynamikę.

Dwie home runy po dwóch runach w dziewiątej i dziesiątej rundzie zapewniły Guardianom zwycięstwo 7:5 nad drużyną Yankesi z Nowego Jorku zmniejszyć deficyt w ALCS z dwóch do jednego.

Przez cały sezon Cleveland Guardians rozegrali sześć rund; wchodząc do czwartku, prowadzili po sześciu rundach, włączając sezon posezonowy, 76-2. Ale czwartkowy wieczór nie poszedł zgodnie z planem.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​WIĘCEJ RELACJI SPORTOWYCH NA FOXNEWS.COM

David Fry odchodzi

David Fry z drużyny Cleveland Guardians świętuje zdobycie dwóch runów u siebie w dziesiątej rundzie przeciwko New York Yankees podczas trzeciego meczu American League Championship Series na stadionie Progressive Field 17 października 2024 r. w Cleveland w stanie Ohio. (Jason Miller/Getty Images)

Po tym, jak Hunter Gaddis w ósmym secie dwukrotnie oddał strzał do Juana Soto, na boisko wszedł Emmanuel Clase, aby stawić czoła walczącym Sędzia Aaron.

Sędzia głęboko wciągnął Clase’a w remis, ale Jankesi jeszcze nie skończyli. Następny pałkarz, znany legenda października Giancarlo Stanton, strzelił solo, dając Bronx Bombers prowadzenie 4:3. Clase stracił dwa home runy w całym sezonie zasadniczym, ale pozwolił sobie na dwa w ciągu trzech naciągów.

Gleyber Torres dodał ofiarny lot i w dziewiątym tercji zapewnił sobie dwupunktowe prowadzenie, ale aż do ostatniego outu Guardians utrzymywali remis. Na pierwszym narzucie, jaki zobaczył, Jhonkensy Noel trafił długiego homera z dwoma runami i wyrównał wynik.

Dawid Fry

David Fry z drużyny Cleveland Guardians świętuje zdobycie dwóch runów u siebie w dziesiątej rundzie przeciwko New York Yankees podczas trzeciego meczu American League Championship Series na stadionie Progressive Field 17 października 2024 r. w Cleveland w stanie Ohio. (Maddie Meyer/Getty Images)

Yankees nie strzelili gola w 10. minucie, a Guardians zajęli trzecie miejsce z dwoma outami, ale zdobyli znacznie więcej niż jeden – David Fry rozpoczął home run po dwóch runach.

To trzeci home run w historii Guardians, obok Oscara Gonzaleza w 2022 r. i Tony’ego Peny w 1995 r.

Strażnicy wychodzą z domu

David Fry z drużyny Cleveland Guardians świętuje dwa home runy w dziesiątej rundzie przeciwko New York Yankees podczas trzeciego meczu American League Championship Series na stadionie Progressive Field 17 października 2024 r. w Cleveland w stanie Ohio. (Nick Cammett/Getty Images)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Luis Gil zagra dla Yankees w czwartym meczu w piątkowy wieczór o 20:08 ET, a Gavin Williams zagra dla Cleveland – będzie to pierwszy występ obu miotaczy po sezonie.

Śledź Fox News Digital relacje sportowe w Xi subskrybuj biuletyn Fox News Sports Huddle.