Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tej treści

Osiągnąłeś maksymalną liczbę artykułów. Zaloguj się lub utwórz konto BEZPŁATNIE, aby kontynuować czytanie.

Podając swój adres e-mail i klikając przycisk Kontynuuj, wyrażasz zgodę na warunki korzystania z serwisu Fox News. Warunki korzystania I Polityka prywatnościw tym nasz Zawiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer powiedziała, że ​​„nie zaszkodzi” Prezydent Biden w wywiadzie udzielonym w środę postanowił poddać się testowi poznawczemu, aby rozwiać obawy dotyczące jego zdolności do sprawowania urzędu prezydenta.

Whitmer, która pełni funkcję współprzewodniczącej kampanii Bidena, została zaproponowana jako możliwa zamiana dla Bidena, jeśli zdecyduje się wycofać, według niektórych ekspertów i komentatorów politycznych.

„Nie sądzę, żeby to zaszkodziło” – powiedziała Whitmer, zapytana o to, czy Biden i były prezydent Trump poddali się testowi zdolności poznawczych.

GUBERNATOR WHITMER MÓWI „THE VIEW”, ŻE NIGDY NIE POWIEDZIAŁA, ŻE MICHIGAN JEST NIE DO WYGRANIA DLA BIDENA: „NAJSZALSZA RZECZ, JAKA MOGŁABYM MYŚLEĆ”

Gretchen Whitmer i Joe Biden dzielą zdjęcie

Gubernator Michigan Gretchen Whitmer odpowiedziała na apele, aby prezydent Biden poddał się testowi poznawczemu w celu rozwiania obaw dotyczących jego zdolności do pełnienia funkcji prezydenta. (Getty Images)

„Pierwsza debata prezydencka z pewnością nie była wielkim sukcesem dla prezydenta Bidena” – powiedział gubernator – „ale on jest szczęśliwym wojownikiem”.

„On pojawia się każdego dnia i walczy o amerykańską opinię publiczną” – powiedziała Whitmer. „Dba o innych ludzi bardziej niż o siebie. I właśnie dlatego uważam, że ten moment, w którym mamy Donald Trumpktóry został skazany za 34 przestępstwa, którego obchodzi tylko Donald Trump, nie możemy tracić z oczu, jak wysoka jest stawka”.

Whitmer nie wykluczyła jednak, że Biden wycofa się z wyścigu, mimo że wielokrotnie zapewniał, że tego nie zrobi.

„Mamy pole” – powiedziała Whitmer. „I jeśli jedna osoba, Joe Biden, nie podejmie innej decyzji, to jest pole i musimy odejść”.

W wywiadzie dla „The View” we wtorek Whitmer zdementowała doniesienia, jakoby miała powiedzieć sztabowi Bidena, że ​​nie uda im się wygrać w Michigan po występie prezydenta w debacie.

TRUMP ODPOWIADA NA WEZWANIA BIDENA DO WYCOFANIA SIĘ Z WYŚCIGU PREZYDENCKIEGO W 2024 R.: ON „NIE CHCE SIĘ PODDAWAĆ”

Gretchen Whitmer w CNN

We wtorek Whitmer zdementowała doniesienia, jakoby gubernator miał powiedzieć kampanii Bidena, że ​​nie uda im się wygrać w Michigan. (CNN-)

„To najgłupsza rzecz, jaką można myśleć, że jest w tym jakaś dokładność” – powiedziała Whitmer.

Whitmer odbywała medialne tournée, by promować swoje nowe wspomnienia „True Gretch”. W środę wieczorem w programie „The Late Show” gospodarz CBS Stephen Colbert ją zaczepił, że książka ta wydaje się być próbnym balonem przed jej własną kandydaturą do Białego Domu.

Przed odmową Raport PoliticoWhitmer powiedziała uczestnikom, jak bardzo popiera kandydaturę Bidena na reelekcję, nawet po jego słabym występie w debacie.

Na pytanie, czy Biden jest nadal najlepszym kandydatem do pokonania Trumpa, odpowiedziała: „Myślę, że tak, i dlatego jestem współprzewodniczącą kampanii reelekcyjnej Bidena Harrisa”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Sztab Bidena nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz Fox News Cyfrowy.

Do przygotowania niniejszego reportażu przyczynił się Gabriel Hays z Fox News.Source link