Jako Los Angeles Rams radząc sobie z pierwszą porażką sezonu w tabeli, drużyna musi się również zmierzyć z utratą kluczowego rozgrywającego ofensywnego w co najmniej czterech kolejnych meczach.

Puka Nacua, który w zeszłym roku w swoim debiutanckim sezonie w barwach Rams, został umieszczony na liście rezerwowych kontuzjowanych po tym, jak uraz kolana pogorszył się w przegranym 26-20 meczu w dogrywce z Lwy z Detroit w Tygodniu 1.

Trener Sean McVay poinformował o tym w poniedziałek. Ma skręcenie więzadła krzyżowego przedniego, a drużyna nie będzie musiała sprawdzać tego na początku sezonu.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH NA FOXNEWS.COM

Puka Nacua biegnie

Puka Nacua (17), skrzydłowy drużyny Los Angeles Rams, ucieka przed Kerbym Josephem (31), obrońcą drużyny Detroit Lions, w drugiej połowie meczu o dziką kartę NFC 2024 na Ford Field. (David Reginek-USA TODAY Sports)

Kontuzja Nacui nadeszła w połowie drugiego rozgrywającego podczas łapania piłki. Widziano go, jak utykał, schodząc z boiska, gdzie udał się do niebieskiego namiotu medycznego na linii bocznej. W końcu wrócił do gry, ale nie trwało to długo.

Ostatecznie Nacua potrzebował wózka, aby przetransportować go do szatni, gdzie ostatecznie nie mógł wystąpić do końca meczu.

To skręcenie więzadła krzyżowego tylnego jest pogorszeniem pierwotnego urazu, którego doznał 4 sierpnia podczas wspólnego treningu przeciwko Los Angeles ChargersNacua opuścił część obozu treningowego, ale wrócił 26 sierpnia, ku uciesze swojej drużyny i fanów.

LIONS WYGRYWAJĄ W DOGRYWCE Z RAMS PO PRZEŁOMOWEJ GRZE JAMESONA WILLIAMSA

Jednak jego obecności na boisku będzie nam brakowało w najbliższych tygodniach, gdyż McVay będzie musiał sam zaplanować działania dla rozgrywającego Matthew Stafforda i ataku.

„Widać, że to zawodnik z dużym wpływem” – powiedział McVay za pośrednictwem ESPN o Nacua. „Ma cztery cele, cztery przyjęcia na prawie 50 jardów. Ma jet sweep, robi rzeczy w grze biegowej. Jest czynnikiem. Jest po prostu jednym z tych facetów, którzy po prostu robią różnicę. I tak, to dla niego niefortunne, a ja jestem zawiedziony z powodu tej osoby, co ważniejsze”.

Puka Nacua (17), skrzydłowy drużyny Los Angeles Rams, biegnie po złapaniu piłki w drugiej połowie meczu o dziką kartę NFC 2024 przeciwko drużynie Detroit Lions na stadionie Ford Field. (David Reginek-USA TODAY Sports)

Rams już zmagali się z plagą kontuzji przed 1. tygodniem, ponieważ prawy rozgrywający Rob Havenstein zmaga się z urazem kostki, a lewy rozgrywający Alaric Jackson jest zawieszony na pierwsze dwa mecze sezonu. Następnie Joe Noteboom, zastępujący Jacksona, doznał skręcenia kostki podczas przegranej i prawdopodobnie opuści część sezonu.

Nie jest już tajemnicą, gdzie Stafford będzie chciał podać piłkę, gdy Nacua będzie poza grą, ponieważ Cooper Kupp miał 21 celów w grze, w której Rams prowadzili pod koniec, ale gol polowy Lions wymusił dogrywkę. Detroit wygrało rzut monetą i pojechało w dół boiska, a przyłożenie Davida Montgomery’ego przypieczętowało zwycięstwo.

Kupp zakończył mecz z 14 przyjęciami na 110 jardów i przyłożeniem.

Oprócz Nacui, w linii ofensywnej Rams znajduje się również lewy obrońca Steve Avila, który zmaga się ze skręceniem więzadła pobocznego przyśrodkowego, co prawdopodobnie spowoduje, że zostanie kontuzjowany, natomiast prawy obrońca Kevin Dotson po meczu pojawił się w bucie na lewej nodze.

Puka Nacua zniesiona z boiska

Puka Nacua (17), skrzydłowy drużyny Los Angeles Rams, zostaje zniesiony z boiska po kontuzji odniesionej w pierwszej połowie meczu z drużyną Detroit Lions na Ford Field. (Obrazy Lon Horwedel-Imagn)