Co musisz wiedzieć:

Marco Reus trenował w młodzieżowych szeregach swojego ukochanego klubu, choć w barwach żółto-czarnych nie zadebiutował zawodowo.

Niewielu w życiu może kochać Borussię Dortmund tak jak Marco Reusale kochanie klubu oznacza także, kiedy odejść, aby obaj mogli pójść do przodu.

To właśnie zrobił Marco Reus, który Pod koniec sezonu 2023-2024 nie odnowi relacji z ukochaną drużyną i odejdzie, choć nie wiemy, do jakiego klubu trafi.

Jak narodziła się historia miłosna Borussii Dortmund i piłkarza? To proste, Niemiec pochodzi z miasta, w którym gra jego ukochany klub, czyli nosi czarne barwy

Marco Reus w dzieciństwie w barwach Borussii Dortmund
Marco Reus w dzieciństwie w barwach Borussii Dortmund – Fot. Zrzut ekranu

Emocjonalne pożegnanie Marco Reusa z Borussią Dortmund

Tuż przy Signal Iduna Park, boisko drużynowe, Marco Reus przekazał wiadomość wszystkim kibicom klubu, w którym pożegnał się na zakończenie sezonu oraz Poprosił kibiców o wsparcie przy zdobyciu bramki w Lidze Mistrzów.

Drodzy kibice BVB, mogłem grać na tym pięknym stadionie przez dwanaście lat. Poświęciłem temu klubowi połowę swojego życia. Klub i ja podjęliśmy decyzję o nieprzedłużaniu kontraktu– powiedział skrzydłowy.

W oświadczenieMarco Reus poświęcił czas, aby docenić uczucie fanów Borussii Dortmund: „Jestem niesamowicie wdzięczny i dumny z tego wyjątkowego momentu w moim klubie, Borussia Dortmund. Spędziłem w tym klubie ponad połowę swojego życia i cieszę się każdym dniem„.

Teraz wiem, że będzie mi trudno pożegnać się na koniec sezonu, ale mimo to cieszę się, że teraz jest jasność i że możemy w pełni skupić się na bardzo ważnych meczach finałowych, które jeszcze musimy rozegrać. Mamy przed sobą wspaniały cel, który wszyscy chcemy wspólnie osiągnąć. Zrobić to, będziemy potrzebować każdego z naszych niesamowitych fanówktóremu chciałbym wyrazić moją szczerą wdzięczność za ich niesamowite wsparcie na przestrzeni lat„, mówiąc o finał Ligi Mistrzów.

Niemiec dozgonnie wdzięczny swoim fanom
Niemiec dozgonnie wdzięczny swoim fanom – fot. Getty Images

Sam to powiedział, historia światłocienia w jego ukochanej drużynie

W Borussii Dortmund spędził ponad 21 lat, licząc od pobytu w akademii drużyny aż do odejścia latem 2024 roku. powód, dla którego ich miłość ewoluowała do poziomu rzadko spotykanego w piłce nożnej.

Do młodzieżowych szeregów Borussii Dortmund dołączył w 1995 roku, a odszedł w 2005 roku, dekadę później. Wrócił w 2012 roku i stał się legendą drużyny, którą kocha..

W 424 występach – do 3 maja 2024 r. – zanotował 168 goli, 128 asyst i raz został wybrany niemieckim piłkarzem roku (2019). tytułów, Możemy policzyć trzy Superpuchary Niemiec i dwa Pokale, w tym jeden zdobyty jako kapitan (2021).

Zdobył tytuł kapitana klubu
Podniósł tytuł kapitana klubu – fot. Getty Images

Buuuut, niestety nie wszystko układało się dobrze za czasów Marco Reusa w Borussii Dortmund. Niepowodzenia, bolesne porażki, niespełnione obietnice i liczne kontuzje były ważną częścią jego podróży..

Nigdy nie udało mu się wygrać Bundesligi ze swoim klubem, co było cierniem w jego boku, który pozostał mu na całe życie. W sezonie 2022-2023 miał szansę to osiągnąć, ale Ostatniego dnia przekroczyli jej gacho y Tytuł przepłynął im przez palce jak woda..

Do tego przegrali jeden z najważniejszych meczów w historii Borussii Dortmund. Dotarli do finału Ligi Mistrzów 2013 i W ostatnich minutach zaszczepił ich Arjen Robben; Znienawidzony rywal odebrał im jedno z najważniejszych mistrzostw.

Jeśli chodzi o kontuzje, jedna z nich w 2014 roku wykluczyła go z udziału w Mistrzostwach Świata 2014 w Brazylii. Marco Reus był w jednym z najlepszych momentów i przegapił szansę na zostanie mistrzem świata.

Pech był po jego stronie, gdy chodziło o reprezentację Niemiec.bo w Rosji 2018, kiedy zespół poniósł porażkę i został wyeliminowany w fazie grupowej.

Cholerne kontuzje dopadły Marco Reusa w Borussii Dortmund
Cholerne kontuzje dopadły Marco Reusa w Borussii Dortmund – fot. Getty Images

Zakończenie większe, niż sobie wyobrażałeś?

1 czerwca to data zaznaczona w kalendarzu Marco Reusa, Borussia Dortmund i każdy z fanów drużyny na całym świecie.

Tego dnia będzie to dla ukochanej ostatni mecz niemieckiego skrzydłowego w roli zawodnika i nie będzie to byle jaki mecz, bo To może być najważniejsze w jego całej karierze..

Ich ostatnie spotkanie odbędzie się w Finał Ligi Mistrzówz nieokreślonym rywalem – Realem Madryt lub Bayernem Monachium – zatem Ma szansę na podniesienie tytułu mistrzowskiego w swoim ostatnim meczu..

Bez wątpienia byłoby to idealne zakończenie historii z większą liczbą koszmarnych rozdziałów. prawdziwe szczęśliwe zakończenie bajki w zielonym prostokącie i wieloma łzami.

Uroczystość przejścia do finału Ligi Mistrzów
Uroczystość dotarcia do finału Ligi Mistrzów – fot. Getty Images

Wszystko, czego nie wiedziałeś, a co powinieneś wiedzieć, znajdziesz na Sopitas.com

Source link