Leki semaglutydowe — w tym Ozempic i Wegovy — cieszą się coraz większą popularnością, a 6% Dorośli w USA Według sondażu Gallupa, 3% osób wypróbowało wstrzykiwane leki odchudzające, a 3% obecnie je stosuje.

Oba leki wstrzykuje się co tydzień za pomocą wstępnie napełnionych wstrzykiwaczy. Lekarze mówią, że ważne jest, aby ludzie wiedzieli, jak prawidłowo pozbywać się igieł po podaniu leków.

Igieł nie można po prostu wyrzucić do kosza na śmieci, oddać do recyklingu ani spuścić w toalecie.

DZIECI OZEMPIC: KOBIETY TWIERDZĄ, ŻE LEKI NA ODCHUDZANIE SPRAWIAJĄ, ŻE SĄ BARDZIEJ PŁODNE, A EKSPERCI SIĘ Z TYM ZGADZAJĄ

Zgodnie z informacjami na stronie internetowej amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) ogólną zasadą jest wyrzucanie igieł do „wytrzymałego plastikowego pojemnika domowego”.

Zbliżenie na długopisy Ozempic i osobę wstrzykującą igłę w tle

W wielu miejscach igły, na przykład te używane do wstrzykiwania leków Ozempic i Wegovy, można wyrzucić do wytrzymałego pojemnika, np. puszki po kawie lub butelki po płynie do prania. (iStock)

Agencja radzi, aby w idealnym przypadku był to pojemnik na ostre przedmioty odporny na przebicie, podobny do tych, jakie znajdują się w gabinetach lekarskich.

Jeśli nie jest to możliwe, ludzie mogą pozbyć się igieł, korzystając z artykuły gospodarstwa domowego zgodnie z lokalnymi przepisami, zgodnie ze stroną internetową Lifespan Health System.

Jeśli używasz przedmiotu domowego, takiego jak puszka po kawie lub butelka po detergencie do prania, musi być on solidny i mieć szczelnie dopasowaną pokrywkę, aby igły były bezpiecznie przechowywane w środku.

OZEMPIC I WEGOVY MOGĄ BYĆ RÓWNIEŻ LECZENIEM CHORÓB NEREK, SUGERUJĄ BADANIA

W niektórych stanach możesz wyrzucić solidny pojemnik do śmieci, natomiast w innych stanach igły należy zanieść do zakładu w celu właściwej utylizacji.

Jak twierdzi Joseph Wendelken, urzędnik ds. informacji publicznej w Departamencie Zdrowia Rhode Island, w większości przypadków przepisy są podobne we wszystkich stanach.

Osoba wrzucająca worek na śmieci do kosza na śmieci

Eksperci zalecają zapoznanie się z lokalnymi przepisami dotyczącymi utylizacji igieł, aby mieć pewność, że podejmujesz właściwe środki ostrożności. (iStock)

„W Rhode Island igły umieszcza się w pojemniku na ostre przedmioty” – powiedział Fox News Digital. „To idealne rozwiązanie, można je po prostu włożyć do ciemnego worka na śmieci”.

Aby zapewnić właściwą utylizację igieł, FDA zaleca skontaktowanie się z lokalnymi firmami zajmującymi się usuwaniem śmieci lub Departament Zdrowia w celu weryfikacji oficjalnych zaleceń.

MOŻESZ MIEĆ DUŻE KŁOPOTY WYRZUCAJĄC TE PRZEDMIOTY DO ŚMIECI

Firma Novo Nordisk, do której należą leki Ozempic i Wegovy, oferuje również program utylizacji leków, w ramach którego konsumenci mogą zamówić na stronie internetowej firmy pojemnik na ostre przedmioty lub pojemnik na zwrot leków.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER LIFESTYLE

Lek Ozempic został zatwierdzony w 2017 r. w celu pomocy pacjentom w radzeniu sobie z cukrzyca typu 2Wraz z odpowiednią dietą i ćwiczeniami może pomóc regulować poziom cukru we krwi i może przyczynić się do utraty wagi, ale lek nie został oficjalnie zatwierdzony do tego celu.

Butelki na proszek do prania

Niektóre przepisy stanowe zezwalają na wyrzucanie igieł do wytrzymałych pojemników, takich jak pojemnik na proszek do prania. (iStock)

Lek zyskał szerokie zainteresowanie mediów, ponieważ wiele gwiazd, w tym Sharon Osborne, publicznie opowiedziało o stosowaniu tego produktu w celu cele odchudzania.

Więcej artykułów o stylu życia znajdziesz na stronie www.foxnews.com/lifestyle

Lek Wegovy został zatwierdzony przez FDA w czerwcu 2021 r. do stosowania w celu utraty wagi i kontroli masy ciała, przeznaczony dla pacjenci z otyłością w wieku 12 lat i więcej.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Aby zapewnić bezpieczeństwo, eksperci radzą przestrzegać właściwych procedur podczas wyrzucania igieł. Jeśli nie jesteś pewien wytycznych obowiązujących w Twojej okolicy, skontaktuj się z lokalnym wydziałem zdrowia.Source link