Izrael promuje alternatywę rządzenia dla Hamasu w Gazie, mówi minister

Minister dodał, że „operacja w Rafah postępuje na powierzchni i pod ziemią”. (Plik)

Jerozolima:

Minister obrony Izraela Yoav Gallant powiedział, że Izrael promuje rządzącą alternatywę dla Hamasu w palestyńskiej enklawie Strefy Gazy.

Podczas wizyty w siedzibie Dowództwa Południa armii izraelskiej w mieście Beer Szeba na pustyni Negew Gallant zauważył w niedzielę, że w jakikolwiek sposób kończący wojnę Izrael nie pozwoli Hamasowi na dalsze rządzenie Gazą.

„Będziemy izolować obszary, wyeliminujemy personel Hamasu i sprowadzimy inne siły, które utworzą inny organ zarządzający” – powiedział, cytowany w raporcie agencji prasowej Xinhua.

Minister dodał, że „operacja w Rafah postępuje na powierzchni i pod ziemią, a siły niszczą «rurę tlenową» łączącą Strefę Gazy z Egiptem”, podkreślając, że „dusimy Hamas, nie pozwalając mu na dalsze istnienie lub wzmacniać, wzmacniać i uzbroić się”.

Zauważył, że operacja wojskowa ma na celu osiągnięcie celów wojny, którymi są upadek administracji i siły militarnej Hamasu oraz powrót izraelskich zakładników przetrzymywanych w Gazie.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Source link