Izrael radzi obywatelom Malediwów opuszczenie kraju w związku z zakazem wjazdu

Szacuje się, że co roku na Malediwy z Izraela przyjeżdża około 15 000 turystów: raport (reprezentacyjny)

Jerozolima:

Izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poradziło obywatelom Izraela przebywającym obecnie na Malediwach, aby rozważyli opuszczenie kraju w związku z ogłoszeniem w niedzielę przez rząd Malediwów decyzji o zmianie przepisów zakazujących obywatelom Izraela wjazdu.

„Jeśli Izraelczycy przebywający obecnie na Malediwach napotkają kłopoty, będzie nam trudno im pomóc” – stwierdziło ministerstwo, cytowane w raporcie agencji prasowej Xinhua.

Zalecono także, aby obywatele Izraela powstrzymali się od podróżowania do tego wyspiarskiego kraju, w którym większość stanowią muzułmanie, nawet jeśli posiadają drugi paszport wydany w innym kraju.

Zakaz wjazdu dla Izraelczyków został przyjęty w niedzielę podczas posiedzenia rządu Malediwów w odpowiedzi na telefony lokalnych obywateli powołujących się na izraelskie ataki w Strefie Gazy.

Malediwskie media podają, że Malediwy odwiedzają rocznie ponad milion turystów, z czego około 15 000 pochodzi z Izraela.

(Ta historia nie została edytowana przez personel NDTV i została wygenerowana automatycznie na podstawie udostępnianego kanału.)

Source link