W końcu fakty sprawdzone przez CBS.
Po tym, jak senator stanu Ohio, JD Vance, omówił kwestię „nielegalnych cudzoziemców” w Springfield w stanie Ohio, moderatorka CBS Margaret Brennan wyjaśniła, że duża liczba haitańskich imigrantów w Springfield w stanie Ohio faktycznie przebywa w tym kraju legalnie.
Republikański kandydat na wiceprezydenta sprzeciwił się tej sprostowaniu i w odpowiedzi użalał się nad nią. „Zasady były takie, że nie będziecie sprawdzali faktów” – powiedział republikański senator, potwierdzając, że regulamin debaty sieci stanowi, że nie będzie aktywnie sprawdzał faktów podczas debaty wiceprezydentów.
Na prośbę Brennan i prezenterki CBS Norah O’Donnell o zatrzymanie się ze względu na czas, senator z Ohio próbował wtrącić się w nieistotną dyskusję na temat procesu prawnego dotyczącego imigracji. W odpowiedzi moderatorzy zwrócili uwagę, że jest to de facto nieistotne z punktu widzenia tematu.
Następnie gubernator Minnesoty Tim Walz również próbował wtrącić się, gdy Brennan poprosiła dżentelmena, aby przestał. Ostatecznie CBS wyłączyło mikrofony kandydatów.
„Publiczność was nie słyszy, ponieważ wasze mikrofony są wyłączone” – powiedziała Brennan. „Mamy tak wiele, do czego chcemy dotrzeć”.
Przed debatą wiceprezydentów sieć przyjęła zasadę, że może odciąć kandydatom mikrofony, jeśli rozmowa wymknie się spod kontroli.
Obejrzyj wymianę tutaj:
Opublikowano przez @kamalahq
Zobacz w Wątkach
Weryfikacja faktów była punktem spornym podczas obecnego cyklu wyborczego. Podczas pierwszej debaty prezydenckiej CNN zdecydowała się nie sprawdzać faktów na żywo. Podczas drugiej debaty w ABC Harris i Walz zostali zweryfikowani na żywo. Były prezydent Donald Trump i jego kampania skrytykowali stację za stronniczość wobec niego, twierdząc, że jest ona skierowana bardziej do niego niż do Harrisa.
Debata wiceprezydenta CBS jest prawdopodobnie ostatnią w tym cyklu wyborczym, a do dnia wyborów pozostało zaledwie pięć tygodni. Wiceprezydent Kamala Harris zaproponowała potencjalną debatę 23 października, ale Trump stwierdził, że jest „za późno”.