Kamala Harris uczestniczy w konferencji pokojowej dla Ukrainy w Szwajcarii: Biały Dom

Waszyngton:

Wiceprezydent USA Kamala Harris weźmie udział w szczycie pokojowym dla Ukrainy w Szwajcarii, poinformował w poniedziałek Biały Dom, a prezydent Joe Biden podobno jest skłonny pominąć na rzecz zbiórki pieniędzy na kampanię George’a Clooneya.

Harris, który 15 czerwca weźmie udział w spotkaniu w Lucernie z doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego Jackiem Sullivanem, „podkreśli zaangażowanie administracji Bidena-Harrisa we wspieranie wysiłków Ukrainy na rzecz zapewnienia sprawiedliwego i trwałego pokoju”.

„Wiceprezydent potwierdzi swoje wsparcie dla narodu ukraińskiego, który broni się przed trwającą agresją rosyjską” – oznajmiła w oświadczeniu rzeczniczka Harrisa, Kirsten Allen.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski namawiał Bidena do wzięcia udziału w szczycie, mówiąc, że byłoby to jak „osobiste oklaskiwanie” prezydenta Rosji Władimira Putina, gdyby przywódca USA nie był obecny.

Kijów liczy na to, że podczas spotkania uzyska szerokie poparcie międzynarodowe dla swojej wizji warunków niezbędnych do zakończenia wojny z Rosją.

Jednak szwajcarski szczyt koliduje z gwiazdami Hollywood Clooneyem i Julią Roberts, a także byłym prezydentem Barackiem Obamą, aby zebrać w Kalifornii fundusze na reelekcję Bidena przeciwko Donaldowi Trumpowi.

Pomimo tego, że dzień przed spotkaniem w Lucernie poleci niedaleko do sąsiednich Włoch na spotkanie G7, nie widać obecności Bidena w Szwajcarii.

(Poza nagłówkiem, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Source link