Kampania prezydencka Trumpa odpowiada na pozornie skoordynowane ataki ze strony Białego Domu, kampanii Bidena i Demokratów odnoszące się do platformy Projektu 2025 Fundacji Dziedzictwa, nazywając ją „rozpraszaniem uwagi” po katastrofalnym występie prezydenta Bidena w debacie.

„Agenda 47 i Platforma RNC prezydenta Trumpa to jedyne polityki popierane przez prezydenta Trumpa na drugą kadencję” – powiedziała rzeczniczka kampanii Trumpa Danielle Alvarez w wywiadzie dla Fox News Digital.

„Zespół Bidena i DNC KŁAMIĄ i sieją strach, ponieważ nie mają NIC innego do zaoferowania Amerykanom. Pamiętajcie, że to ta sama grupa, która przez wszystkie te lata okłamywała Amerykanów i ukrywała spadek funkcji poznawczych Joe Bidena”.

Przedstawiany jako projekt przyszłej administracji republikańskiej mający na celu restrukturyzację wielu części rządu USA, Projekt 2025znany również jako Presidential Transition Project, wystartował w kwietniu 2023 r. i nie jest bezpośrednio związany z kampanią Trumpa.

BIDEN ZMIENIA PODEJŚCIE DO WYZWANIA TRUMPA W GOLFA Kiedy indziej „CHĘTNIE GRAŁ”

Biden kontra Trump

Prezydent Biden (po lewej) i były prezydent Trump. (Zdjęcie AP/Julia Nikhinson | Evan Vucci)

„Działania liberalnych polityków w Waszyngtonie stworzyły dla konserwatystów desperacką potrzebę i wyjątkową okazję, aby zacząć naprawiać szkody wyrządzone przez lewicę i budować lepszy kraj dla wszystkich Amerykanów w 2025 r.” – czytamy w dokumencie Project 2025. strona internetowa czyta„Nie wystarczy, że konserwatyści wygrają wybory. Jeśli chcemy uratować kraj spod władzy radykalnej lewicy, potrzebujemy zarówno programu rządowego, jak i odpowiednich ludzi na miejscu, gotowych zrealizować ten program pierwszego dnia następnej konserwatywnej administracji”.

„To jest cel Presidential Transition Project 2025. Projekt będzie opierał się na czterech filarach, które łącznie utorują drogę skutecznej administracji konserwatywnej: programie politycznym, personelu, szkoleniu i 180-dniowym podręczniku”.

W Projekcie 2025 bierze udział kilku byłych wysokich rangą urzędników administracji Trumpa, w tym Paul Dans, dyrektor projektu, który pełnił funkcję szefa sztabu w amerykańskim Biurze Zarządzania Personelem za rządów Trumpa; Russ Vought, który napisał jeden z rozdziałów i pełnił funkcję dyrektora Biura Zarządzania i Budżetu za rządów Trumpa; a także John McEntee, starszy doradca projektu, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora Biura Personelu Prezydenckiego Białego Domu w administracji Trumpa.

Demokraci nieustannie atakowali domniemane powiązania Trumpa z projektem w dniach następujących po katastrofalnej debacie Bidena, oskarżając go o próbę wprowadzenia radykalnych zmian w obsadzie personelu rządowego, aborcji, podatkach, cenach leków i innych kwestiach, pomimo zaprzeczeń Trumpa. Samo konto kampanii Bidena X opublikowało ponad 100 postów na temat Projektu 2025, w tym klipy Demokratów i osobowości medialnych atakujących go, od 27 czerwca, daty debaty.

Biden Trump

Prezydent Biden i były prezydent Trump, po prawej. (Zdjęcie: BRENDAN SMIALOWSKI/AFP via Getty Images)

Na osobistym koncie prezydenta Bidena w X zamieszczano o tym posty kilkakrotnie w ciągu ostatniego tygodnia, w tym środowy post wideo, w którym Biden mówi: „Projekt 2025 zniszczy Amerykę”, a następnie instruuje swoich obserwatorów w mediach społecznościowych, aby odwiedzili sekcję swojej strony internetowej kampanii, aby przeczytać o Projekcie 2025. W innym poście nazwano tę politykę „ekstremalną i niebezpieczną”.

„Trump nie potrzebuje platformy Partii Republikańskiej, skoro ma 1000-stronicowy ekstremistyczny program szczegółowo opisany w Projekcie 2025” – napisała kampania Bidena dwa dni po debacie.

Rep. Ted Lieu, D-Calif., powiedział we wtorek, że Project 2025 to „przerażający dokument napisany przez najbliższych powierników Trumpa”.

Lider mniejszości w Izbie Reprezentantów Hakeem Jeffries, DN.Y. skrytykował Republikanów w Izbie Reprezentantów i powiedział, że „są zdecydowani ukryć swoje ekstremalne cele” i „zlikwidują wolność reprodukcyjną i wcisną Projekt 2025 na siłę Amerykanom”.

W oświadczeniu dla Fox News Digital, dyrektor Biden-Harris 2024 Rapid Response Ammar Moussa powiedział: „Project 2025 został napisany dla Donalda Trumpa przez ludzi, którzy znają go najlepiej. To ci sami ekstremiści, którzy napisali program polityczny RNC, przewodzili przygotowaniom do debaty Trumpa i regularnie zachwalali swoje powiązania z zespołem Trumpa. O, i własny SuperPAC Trumpa emitował reklamy promujące Project 2025”.

„Sąd Najwyższy Trumpa i Projekt 2025 zaprojektowały podręcznik, dzięki któremu Trump będzie dyktatorem od pierwszego dnia, z niekontrolowaną władzą, by pozbawić wolności i podnieść koszty dla pracujących rodzin, aby miliarderzy się wzbogacili. W listopadzie wyborcy muszą powstrzymać Trumpa przed zamianą Gabinetu Owalnego w jego salę tronową”.

W kampanii zwrócono również uwagę na Fundację Dziedzictwa, która wcześniej stwierdzając w 2018 r. że administracja Trumpa „wdrożyła niemal dwie trzecie zaleceń politycznych zawartych w dokumencie The Heritage Foundation 'Mandate for Leadership’”.

Na stronie internetowej Projektu 2025 czytamy: „administracja Trumpa w dużym stopniu opierała się na „mandacie” Heritage w celu uzyskania wytycznych dotyczących polityki, przyjmując prawie dwie trzecie propozycji Heritage w ciągu zaledwie jednego roku urzędowania.

NOWY PRACOWNIK BIAŁEGO DOMU, SEKCJA CYFROWA, PRZYJĄŁ ZACHWYCENIE ZAKAZU MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH DLA TRUMPA: „DLACZEGO ZAJĘŁO IM TAK DUŻO CZASU?”

Trzy zdjęcia Bidena podczas debaty

Według Olivii Nuzzi fatalny występ prezydenta Bidena w debacie „zmienił oczekiwania ludzi co do tego, na ile będą szczerzy” w kwestii jego problemów poznawczych. (Zdjęcie: Justin Sullivan/Getty Images | Zdjęcie: Andrew Caballero-Reynolds/AFP via Getty Images | Zdjęcie: Justin Sullivan/Getty Images)

Ponadto kampania Bidena wskazuje na analityka internetowa liczba osób zainteresowanych projektem gwałtownie wzrosła w ostatnich tygodniach, nawet przepływając obok Taylor Swift w trendach wyszukiwania.

„Jak mówimy od ponad dwóch lat, Project 2025 nie przemawia w imieniu żadnego kandydata ani kampanii” – powiedział Project 2025 w oświadczeniu dla Fox News Digital. „Jesteśmy koalicją ponad 110 konserwatywnych grup, które opowiadają się za zaleceniami dotyczącymi polityki i personelu dla następnego konserwatywnego prezydenta. Ale ostatecznie to prezydent, którym naszym zdaniem będzie prezydent Trump, musi zdecydować, które zalecenia wdrożyć.

„Zamiast obsesyjnie myśleć o Projekcie 2025, kampania Bidena powinna zająć się 25. poprawką”.

W długi wątek XProjekt 2025 przedstawił różne ataki na swój program, nadając krytyce ocenę „prawdziwa” lub „fałszywa”.

Trump odciął się od tej inicjatywy w poście na Truth Social, stwierdzając, że nie wie, kto stoi za inicjatywą, która ma na celu przedstawienie rekomendacji dotyczących tego, w jaki sposób przyszły prezydent Partii Republikańskiej może zacząć wprowadzać konserwatywne zmiany po objęciu urzędu.

„Nic nie wiem o Projekcie 2025. Nie mam pojęcia, kto za nim stoi” napisał Trump. „Nie zgadzam się z niektórymi rzeczami, które mówią, a niektóre z nich są absolutnie śmieszne i żałosne. Cokolwiek zrobią, życzę im powodzenia, ale nie mam z nimi nic wspólnego”.

Z drugiej strony Fox News Digital wcześniej zgłoszony że administracja Bidena współpracowała za kulisami z Governing for Impact, tajemniczą grupą wspieraną przez miliony dolarów od liberalnego miliardera George’a Sorosa, aby kształtować politykę administracji. Reklama Harvardu głosiła, że ​​grupa została powołana w celu przygotowania administracji Bidena do „transformacyjnego zarządzania” i że opracowała „ponad 60 dogłębnych, gotowych do wdrożenia zaleceń regulacyjnych” dla dziesiątek agencji federalnych.

Soros i Biden

Miliarder George Soros (po lewej) i prezydent Biden. (Jason Alden/Bloomberg przez Getty Images | Kevin Dietsch/Getty Images)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Biały Dom Bidena również ściśle współpracował z The Center for American Progress (CAP), wiodącym postępowym think tankiem, który ma silny wpływ na kształtowanie polityki federalnej, a wielu jego byłych pracowników przechodzi na stanowiska administracyjne wysokiego szczebla. Dwie z najbardziej znanych osób zatrudnionych w CAP to założyciel CAP John Podesta, który został poddany kontroli ze względu na swoje powiązania z CCP, oraz była prezydent CAP Neera Tanden, której nominacja została storpedowana w 2021 r. po ujawnieniu kilku kontrowersyjnych postów i usunięciu setek. Obecnie jest doradcą ds. polityki wewnętrznej prezydenta Bidena.

Jak wcześniej informował Fox News Digital, kilka osób wpisanych na listę gości Białego Domu opowiadało się m.in. za zaprzestaniem finansowania policji, krytyczną teorią rasową, różnorodnością, równością i inkluzywnością, pochwałami antysemity Louisa Farrakhana, zniesieniem kaucji pieniężnych i powiększeniem składu Sądu Najwyższego.

A ujawniono najnowszy raport że prezes Krajowego Stowarzyszenia Edukacyjnego, która zapowiedziała, że ​​będzie „walczyć” z bonami edukacyjnymi i chce przekształcić szkoły publiczne w „system sprawiedliwy pod względem rasowym”, odwiedziła Biały Dom Bidena 24 razy.

Do przygotowania niniejszego reportażu przyczynili się Kyle Morris, Tom Catenacci i Joe Schoffstall z Fox News.Source link