Kanadyjski seryjny morderca, który karmił ofiary świniami, zabity w więzieniu

Robert „Willie” Pickton, kanadyjski seryjny morderca znany ze swoich makabrycznych zbrodni, zmarł w wyniku napaści w więzieniu. Kanadyjska Służba Więzienna potwierdziła jego śmierć w wieku 71 lat, ujawniając, że do ataku doszło 19 maja w zakładzie Port-Cartier w Quebecu.

Robert Pickton odsiadywał dożywocie. Został oskarżony w związku z morderstwem 26 kobiet i skazany w 2007 roku za sześć zarzutów morderstwa drugiego stopnia.

Jak Robert Pickton zamordował swoje ofiary?

Robert Pickton, hodowca trzody chlewnej z Port Coquitlam w Vancouver, znalazł się w centrum mrożącego krew w żyłach śledztwa, które trwało ponad dwie dekady. Jego ofiarami były głównie prostytutki i narkomani.

Mona Wilson, Sereena Abotsway, Marnie Frey, Brenda Wolfe, Andrea Joesbury i Georgina Papin znalazły się wśród około 70 kobiet, które zniknęły z dzielnicy Downtown Eastside w Vancouver w latach 1980–2001.

Według doniesień padli ofiarą złowrogich podstępów Roberta Picktona i zwabiono ich na jego farmę fałszywymi obietnicami pieniędzy i narkotyków, zanim spotkał ich tragiczny koniec.

Jak wynika z raportu Guardiana z 2008 roku, przeszukanie jego farmy ujawniło szczątki lub DNA 33 kobiet spośród 49, które według niego zabił. Na jego farmie śledczy znaleźli także szczątki ludzkie, w tym czaszki i stopy. Niektórzy świadkowie zeznali nawet o przerażających scenach, takich jak rozcinanie ciała w środku nocy.

Podczas jego procesu wyszły na jaw makabryczne szczegóły. Według doniesień Robert Pickton przechwalał się przed tajnym funkcjonariuszem, że dusił swoje ofiary i karmił świnie ich szczątkami.

Służby zdrowia wydały ostrzeżenie nawet osobom, które mogły kupić wieprzowinę z jego gospodarstwa, obawiając się, że może zawierać ludzkie szczątki.

Pomimo przytłaczających dowodów Robert Pickton zaprzeczył swoim zbrodniom. Podczas procesu rzadko okazywał emocje i nie składał zeznań. Jednak w nagranej na taśmie rozmowie z tajnym funkcjonariuszem przyznał się do swoich czynów, mówiąc, że zabił już 49 kobiet, a jego celem było morderstwo 50 ofiar.

Teraz kanadyjska służba więzienna wszczęła śledztwo w sprawie napaści na Roberta Picktona, która doprowadziła do jego śmierci.

Source link