Korea Północna wysyła do Seulu 600 balonów wypełnionych śmieciami i niedopałkami papierosów

Seul:

Korea Północna wysłała do Korei Południowej około 600 balonów ze śmieciami – poinformowało w niedzielę wojsko Seulu, pomimo ostrzeżenia, że ​​Korea Południowa podejmie „nieznośnie” bolesne środki przeciwko takim prowokacyjnym działaniom.

Połączeni Szefowie Sztabów Korei Południowej (JCS) oświadczyli, że wykryli około 600 balonów, które przepłynęły przez wojskową linię demarkacyjną oddzielającą obie Koree i spadły w Seulu i otaczającej ją prowincji Gyeonggi od godziny 20:00 w sobotę, podała agencja informacyjna Yonhap.

Według JCS, balony, podobnie jak poprzednie balony, przewoziły różne śmieci, takie jak niedopałki papierosów, papierowe i plastikowe torby.

Korea Północna wysłała wcześniej około 260 balonów ze śmieciami i odchodami na południe we wtorek i środę po tym, jak ostrzegła o „akcji wet za wet” przeciwko ulotkom skierowanym przeciwko Pjongjangowi wysyłanym przez aktywistów z Korei Południowej.

JCS zaleciło ludziom, aby nie dotykali obiektów i zgłosili je pobliskim władzom wojskowym lub policyjnym, a także przestrzegło przed możliwym niebezpieczeństwem stwarzanym przez balony.

Władze Seulu poinformowały również w niedzielę, że będą działać całodobowe centrum alarmowe, aby reagować na takie obiekty.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Source link