PORTLAND, Oregon (MONETA) — W poniedziałek mężczyzna został skazany na 50 lat więzienia po tym, jak ława przysięgłych w zeszłym miesiącu uznała go za winnego licznych zarzutów związanych z wykorzystywaniem seksualnym dziecka.

Jak poinformowało biuro prokuratora okręgowego hrabstwa Washington, 33-letni Wilfredo Aguilar-Pineda zaczął molestować seksualnie swoją ofiarę, gdy była ona małym dzieckiem. Akt ten trwał „kilka lat”.

„W 2022 roku mieszkańcy domu ofiary weszli do domu, gdzie oskarżony i ofiara byli pod kocami w łóżku. Ofiara ujawniła nadużycie członkowi rodziny później tego wieczoru. Obowiązkowy reporter dowiedział się o ujawnieniu i powiadomił Oregon Department of Human Services (ODHS). Policja z Hillsboro wszczęła dochodzenie. Ofiara spotkała się z ekspertami medycznymi z CARES Northwest, gdzie przedstawiła szczegółowy opis nadużyć, których doznała z rąk oskarżonego” — powiedzieli urzędnicy.

Aguilar-Pineda został uznany winnym dwóch przypadków gwałtu pierwszego stopnia, sodomii pierwszego stopnia, dwóch przypadków gwałtu drugiego stopnia, dwóch przypadków molestowania seksualnego pierwszego stopnia i dwóch przypadków zwabienia nieletniego. Zostanie przeniesiony do Oregon Department of Corrections w celu wykonania wyroku.Source link