Tłum migrantów oskarżony o atakowanie Nowego Jorku Jak poinformowali we wtorek prokuratorzy, policjanci zostali oskarżeni, gdy przed hotelem w Queens, który służył im za schronienie, sprawdzali stan zdrowia trójki pozostawionych bez opieki dzieci.

Każdemu z sześciu podejrzanych postawiono zarzuty usiłowania napaści pierwszego stopnia, usiłowania napaści zbiorowej pierwszego i drugiego stopnia oraz przestępstw związanych z atakiem na dwóch funkcjonariuszy nowojorskiej policji 17 czerwca w Long Island City.

„Dwóch policjantów, którzy sprawdzali stan dzieci pozostawionych bez opieki o 4:20 rano, zostało rzekomo otoczonych, uderzonych i kopanych przez grupę dorosłych podczas ataku przed hotelem w Long Island City” – powiedziała w oświadczeniu prokurator okręgowy Queens Melinda Katz. „Moje biuro będzie energicznie ścigać tych, którzy skrzywdzili funkcjonariuszy organów ścigania, a tych oskarżonych pociągniemy do odpowiedzialności za ich domniemane czyny”.

ICE ZATRZYMAŁO 216 NIELEGALNYCH MIGRANTÓW Z WYROKAMI ZA KOKAINĘ, FENTANYL I HEROINĘ

Kamera na ciele policjanta z NYPD przedstawiająca podejrzanych

Para podejrzanych o napaść na dwóch funkcjonariuszy nowojorskiej policji została sfilmowana przez policyjną kamerę. (Nowojorska policja)

Podejrzanymi zostali: Juan Munoz, 25 lat; Alejandro Muñoz, 42 lata; Karina Navarro-Chavez, 42 lata; Miguel Chiluisa, 23 lata; Cristian Taipe, 30 lat i 27-letnia Natali Iza.

Chiluisa oskarżony jest również o ucieczkę drugiego i trzeciego stopnia, a on i Iza dodatkowo o dwa przypadki posiadania broni czwartego stopnia.

Policjanci zostali zaatakowani około 4:20 rano, gdy policjanci sprawdzali trójkę dzieci bez opieki jadących na rowerach przed przebudowanym hotelem, w którym obecnie mieszkają azylanci, według władz. Policjanci podążyli za dziećmi i podeszli do podejrzanych, powiedział Katz.

Iza zaczęła krzyczeć na policjantów, popychając i uderzając jednego z nich, podczas gdy pozostali go otaczali. Chiluisa rzekomo podniósł dziecięcy rower i rzucił nim w policjanta. Policjant został uderzony w ciało, podczas gdy Navarro-Chavez rzekomo uderzył policjanta w tył głowy nieznanym przedmiotem.

URZĘDNIK ICE ODRZUCA POLITYKĘ NYC CHRONIĄCĄ PRZED DEPORTACJĄ IMIGRANTÓW POBIJAJĄCYCH POLICJĘ

Funkcjonariusze nowojorskiej policji (NYPD) zabezpieczają Times Square przed obchodami Sylwestra na Manhattanie w Nowym Jorku, USA, 31 grudnia 2017 r. REUTERS/Amr Alfiky - RC1383B27EC0

Funkcjonariusze nowojorskiej policji (NYPD) zabezpieczają Times Square przed obchodami Sylwestra, 31 grudnia 2017 r. (Reuters)

Iza rzekomo uderzyła innego funkcjonariusza dziecięcym rowerem, podczas gdy grupa zaczęła bić, popychać i kopać funkcjonariuszy. Chiluisa, już skuty kajdankami, uciekł z miejsca zdarzenia. Został znaleziony chwilę później na stacji metra i aresztowany.

Policja poinformowała, że ​​jeden z założonych mu kajdanek był zerwany. Obaj funkcjonariusze zostali opatrzeni w szpitalu z powodu obrażeń, w tym bólu barku i otarć.

Ten Nowy Jork Post poinformował, że co najmniej czterech podejrzanych to migranci. Fox News Digital skontaktowało się z biurem Katza i US Customs and Immigration Enforcement (ICE).

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Atak wydawał się podobny do innego, w którym migranci zaatakowali parę funkcjonariuszy NYPD na Times Square w styczniu. Funkcjonariusze kazali tłumowi się rozejść, gdy migranci zaczął ich bić i kopać.Source link