Co musisz wiedzieć:

To pierwszy raz, kiedy Real Madryt został mistrzem Ligi Mistrzów na Wembley.

Czy słyszałeś to zdanie „Czasami wygrywasz więcej przegrywając”, cóż, coś takiego przytrafiło się Borussii Dortmund, która choć przegrała z Realem Madryt w rozgrywanym w Wembleynie wyjdziesz z pustymi rękami.

A z ekonomicznego punktu widzenia jedna z klauzul umowy Judy Bellinghambyła Borussia, Dało im to do wygrania 25 milionów euro dzięki piętnastej orejonie Madrytu.

Jude Bellingham, sztandar drużyny białych w 2023 roku
Jude Bellingham, chorąży drużyny białych w 2023 r. – Fot. Getty Images

Miliony, które Borussia bierze za przegraną Ligi Mistrzów

Borussia Dortmund czekała 11 lat, aby ponownie zagrać w finale Ligi Mistrzów, jednak wynik był gorzki, ponieważ niezależnie od tego, jak bardzo się starała, nie była w stanie zdominować bestii, jaką jest Madryt, więc teraz muszą Oczekują 40 milionów euro nagrody pocieszenia.

Pierwszy 15 milionów to nagroda finansowa przyznana przez UEFA finalistom turniejua pozostałe 25 milionów należy do Jude’a Bellinghama, byłego zawodnika drużyny, który nadal pomaga im zarabiać pieniądze dzięki klauzuli w kontrakcie.

Borussia Dortmund finalistką Ligi Mistrzów
Borussia Dortmund, finalistka Ligi Mistrzów / Fotografia @matshummels

Jude Bellingham dołączył do Realu Madryt w lipcu 2023 roku, po trzech latach gry w Bundeslidze w Borussii. Transakcja pomiędzy obydwoma zespołami opiewała na stałą kwotę 103 mln europlus klauzula 30% za osiągnięte cele.

Klauzula ta obejmuje mistrzostwa Ligi Hiszpańskiej, Ligę Mistrzów i inne, tzw Zarząd „Merengue” będzie musiał zapłacić Dortmundowi 20 milionów na 15.

Od kilku lat kluby wdrażają tego typu klauzule, które m.in pozwolić im dalej zarabiać po sprzedaży gracza i wykorzystanie jego dobrego poziomu w innym zespole.

Jude Bellingham i Florentino Péreza
Jude Bellingham i Florentino Pérez / Fotografia @BellinghamJude

Ile pieniędzy mógłby dostać Dortmund, gdyby wygrał Ligę Mistrzów?

Borussia Dortmund dostałaby, gdyby była mistrzem 15 milionów do finału i 5 kolejnych do wygrania, w sumie 20 milionów euro, i chwała Europy. Niemała nagroda.

Choć dla Realu Madryt zadebiutowanie po piętnastym tronie byłoby dość kosztowne Z 20 milionów, które zarobi jako mistrz, będzie musiał przeznaczyć pięć kolejnych, aby zapłacić Borussii. W finale będzie mnóstwo pieniędzy, ale tylko jedno trofeum.

Na Wembley Real Madryt po raz pierwszy zdobył koronę, ponieważ z siedmiu poprzednich finałów, które odbywały się na Wembley, drużyna merengue nigdy nie wygrała, aż do teraz.

Poza tym zobaczymy po raz ostatni Marco Reus jako zawodnik Dortmundu, gdyż pod koniec sezonu pożegna się z klubem, który kocha i któremu był wierny przez całe życie.

Wszystko, czego nie wiedziałeś, a co powinieneś wiedzieć, znajdziesz na Sopitas.com

Source link