Na kamerze zderzenie 2 samolotów na pokazie lotniczym w Portugalii, pilot nie żyje: raport

Do zdarzenia doszło na terenie Beja Air Show

Lizbona:

Siły Powietrzne podały, że dwa małe samoloty zderzyły się w powietrzu w niedzielę podczas pokazów lotniczych w południowej Portugalii, a media doniosły, że jeden z pilotów zginął.

„Siły powietrzne z przykrością ogłaszają, że o godzinie 16:05 (15:05 GMT) podczas pokazu lotniczego Beja dwa samoloty padły ofiarą wypadku podczas pokazu powietrznego”, w którym uczestniczyło sześć samolotów, podano w krótkim oświadczeniu.

Portugalskie media podały, że zginął pilot jednego z samolotów.

Zidentyfikowali ten samolot jako dwa Jakowlew Jak-52, radziecki model do szkolenia akrobacyjnego.

Siły powietrzne powiedziały, że na miejscu są służby ratunkowe, a organizatorzy pokazu na lotnisku Beja zawiesili wydarzenie.

Film nakręcony przez widza i opublikowany w mediach społecznościowych pokazał formację sześciu samolotów w locie, z których jeden wzniósł się, najwyraźniej dotykając jednego z pozostałych, a następnie rozbijając się o ziemię.

Portugalskie gazety cytują świadków, którzy twierdzili, że sześć samolotów należało do grupy akrobacyjnej o nazwie „Jak Stars”.

Powiedzieli, że organizatorzy imprezy przedstawili ją jako największą cywilną grupę akrobacyjną w południowej Europie.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Source link