Alex Bowman przyznał, że nie uważa, aby odwet Bubby Wallace’a na torze Chicago Street Course w miniony weekend zasługiwał na karę, biorąc pod uwagę okoliczności, ale NASCAR się nie zgodził.

W środę przedstawiciele NASCAR ukarali Wallace’a grzywną w wysokości 50 000 dolarów za naruszenie kodeksu postępowania członków, gdy uderzył swoim samochodem w drzwi Bowman nr 48 podczas okrążenia wyciszającego przed niedzielnym wyścigiem.

Alex Bowman świętuje

Alex Bowman, kierowca #48 Ally Chevrolet, świętuje na torze zwycięzców po zwycięstwie w wyścigu NASCAR Cup Series Grant Park 165 na torze Chicago Street Course 7 lipca 2024 r. w Chicago w stanie Illinois. (James Gilbert/Getty Images)

Konfrontacja po wyścigu posłała niczego niepodejrzewającego Bowmana na bruk.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH NA FOXNEWS.COM

Sytuacja nastąpiła po incydencie na 25. okrążeniu, kiedy Bowman wytrącił Wallace’a z równowagi, co kosztowało kierowcę nr 23 na torze i potencjalną szansę na wygraną w wyścigu. Wallace zajął 13. miejsce, a Bowman odniósł ósme zwycięstwo w swojej karierze w NASCAR Cup Series.

Po wyścigu Bowman wyraził, że Wallace nie powinien zostać ukarany, dodając, że „ma wszelkie prawo być wściekły”.

Bubba Wallace prowadzi samochód nr 23

Bubba Wallace, kierowca samochodu #23 23XI Racing McDonald’s Toyota, zasiada za kierownicą podczas wyścigu NASCAR Cup Series Grant Park 165 na torze Chicago Street Circuit 7 lipca 2024 r. w Chicago w stanie Illinois. (Ben Hsu/Icon Sportswire przez Getty Images)

BUBBA WALLACE ODPOWIADA ALEXOWI BOWMANOWI PO WYPADKU NA TORZE NASCAR CHICAGO STREET COURSE

„Ja też bym się wkurzył. Zniszczyłem mu dzień. Restart był chaotyczny. Podjąłem po prostu każdą możliwą złą decyzję. Walczyłem z przełącznikiem wycieraczek, próbując go uruchomić, ale nie mogłem. Skupiłem się na tym, ominąłem zakręt”.

„Zablokowałem wszystkie cztery opony i po prostu wjechałem w niego” – kontynuował. „Po prostu wszystko zepsułem i całkowicie zepsułem mu dzień. Jestem dla siebie bardzo surowy, kiedy popełniam takie błędy, i wstydzę się tego od czasu, kiedy to się stało. Opóźnienie z powodu deszczu było w dużej mierze spowodowane tym, że siedziałem tam, byłem zawstydzony i zły na siebie”.

Bubba Wallace przygotowuje się do wyścigu w Chicago

Bubba Wallace, kierowca Toyoty McDonald’s nr 23, wita fanów schodząc ze sceny podczas prezentacji kierowców przed wyścigiem NASCAR Cup Series Grant Park 165 na torze Chicago Street Course 7 lipca 2024 r. w Chicago w stanie Illinois. (Quinn Harris/Getty Images)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Po niedzielnym wyścigu Wallace zajmuje 17. miejsce w klasyfikacji play-off i traci 45 punktów do linii odcięcia w stawce 16 kierowców.

Do przygotowania niniejszego artykułu przyczynili się Ryan Gaydos z Fox News i Associated Press.

Śledź Fox News Digital relacje sportowe na Xi zasubskrybuj biuletyn Fox News Sports Huddle.

Source link