• NATO złożyło zamówienie na przeciwlotnicze pociski rakietowe Stinger o łącznej wartości niemal 700 milionów dolarów.
  • Jak poinformował Sekretarz Generalny Jens Stoltenberg, umowę podpisano podczas szczytu NATO w Waszyngtonie.
  • Nastąpiło to po poprzednim kontrakcie z armią USA z maja 2022 r. o wartości 625 mln USD na rakiety Stinger, których celem było uzupełnienie zapasów wysyłanych na Ukrainę.

NATO umieściło Sekretarz generalny sojuszu Jens Stoltenberg poinformował we wtorek, że w imieniu kilku państw członkowskich złożono zamówienie na przeciwlotnicze pociski rakietowe Stinger o wartości prawie 700 milionów dolarów.

„Dokładnie dziś NSPA (agencja ds. zamówień NATO) podpisała nowy międzynarodowy kontrakt na pociski Stinger o wartości prawie 700 milionów dolarów” – powiedział na spotkaniu liderów przemysłu zbrojeniowego na marginesie szczytu NATO w Waszyngtonie.

Ostatni kontrakt na pociski Stinger, zrealizowany przez oddział RTX.N firmy Raytheon, został podpisany w maju 2022 r.

SZCZYT NATO W DC JEST „POWAŻNYM” WYDARZENIEM PRZEŁOMOWYM DLA BIDENA, PODCZAS GDY KONTROLA PRZYDATNOŚCI DO OBEJMOWANIA URZĘDU SIĘ ZASILA

To było kiedy Armia USA zakontraktowano rakiety przeciwlotnicze o wartości 625 milionów dolarów w celu uzupełnienia zapasów wysyłanych na Ukrainę.

Jensa Stoltenberga

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg przemawia podczas uroczystości z okazji 75. rocznicy NATO w Andrew Mellon Auditorium 9 lipca 2024 r. w Waszyngtonie. NATO złożyło zamówienie na przeciwlotnicze pociski rakietowe Stinger o wartości prawie 700 milionów dolarów w imieniu kilku państw członkowskich, powiedział Stoltenberg we wtorek. (Andrew Harnik/Getty Images)

Odpalane z ramienia rakiety Stinger cieszą się dużym zainteresowaniem na Ukrainiegdzie udało im się skutecznie odeprzeć rosyjskie ataki z powietrza, a także w sąsiednich krajach europejskich, które obawiają się, że również będą musiały odeprzeć ataki sił rosyjskich.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Rzecznik RTX powiedział agencji Reuters, że zamówienie NATO na Stingery umożliwi utrzymanie produkcji do 2029 roku.Source link