Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tej treści

Dodatkowo otrzymasz specjalny dostęp do wybranych artykułów i innych treści premium po założeniu konta — bezpłatnie.

Podając swój adres e-mail i klikając przycisk Kontynuuj, wyrażasz zgodę na warunki korzystania z serwisu Fox News. Warunki korzystania I Polityka prywatnościw tym nasz Zawiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

NOWYTeraz możesz słuchać artykułów Fox News!

Kiedy Demokraci i ich sojusznicy w mediach poruszają temat Projekt 2025muzyka przewodnia Marszu Imperialnego (piosenka przewodnia Dartha Vadera) mogłaby równie dobrze zacząć rozbrzmiewać w tle.

Ale właśnie tam desperacja Demokratów znalazła swój punkt wyjścia w tym krytycznym momencie dla partii i jej prawdopodobnego kandydata na prezydenta, Joe BidenUrzędujący prezydent walczy o to, by jego spuścizna na zawsze pozostała znana jako osoba, która zignorowała wszelkie przeciwności i ponownie pokonała Donalda Trumpa… lub jako pierwszy prezydent, który został odrzucony po buncie w swoich szeregach.

Więc co jest Projekt 2025 dokładnie? To 900-stronicowa wizja dla następnej administracji republikańskiej opracowana przez Heritage Foundation, jeśli Trump wygra 5 listopada. Obejmuje ona, w najszerszym znaczeniu, redukcję federalnej biurokracji i ograniczenie aborcji i nielegalnej imigracji, wśród innych antyliberalnych idei.

TRUMP OCENIA PLAN PRZEJŚCIOWY FUNDACJI DZIEDZICTWA, NAZYWA JEGO CZĘŚCI „ŚMIESZNYMI” I „OPŁACALNYMI”

Liberałowie szybko rzucili się na tę propozycję i podjęli desperacką, choć niezamierzenie zabawną, próbę przekształcenia Projektu 2025 w oficjalną platformę potencjalnej administracji Trumpa i całej Partii Republikańskiej.

Donald Trump przybywa do Trump Tower po uznaniu go za winnego

Donald Trump odciął się od Projektu 2025, ale nie powstrzymało to Demokratów przed próbami powiązania go z planem Heritage Foundation. (Felipe Ramales dla Fox News Digital)

„Zawsze możemy polegać na Donaldzie Trumpie w jednej kwestii: że będzie kłamał Amerykanów w pogoni za władzą. Widzieliśmy to na scenie debaty, kiedy ustanowił rekord” – twierdził Biden, czytając z promptera podczas niedawnego przemówienia kampanijnego. „Razem musimy go pokonać”.

Ale czekaj… czy Trump nie dezawuować Projekt 2025 bez dwuznaczności ostatnio?

Tak.

„Nic nie wiem o Projekcie 2025. Nie mam pojęcia, kto za tym stoi” – powiedział Trump na początku tego miesiąca. „Nie zgadzam się z niektórymi rzeczami, które mówią, a niektóre z nich są absolutnie śmieszne i żałosne. Cokolwiek zrobią, życzę im powodzenia, ale nie mam z nimi nic wspólnego”.

No cóż, to już chyba jasne, prawda?

Nieważne. Media mają narrację do promowania i żadne oświadczenie Trumpa nazywające Projekt 2025 „absolutnie śmiesznym i żałosnym” nie zmieni tego w ich oczach.

SĘDZIA MÓWI, ŻE MADDOW I INNI PROWADZĄCY PROGRAMY MSNBC ZŁOŻYLI „WERYFIKOWALNIE FAŁSZYWE” OŚWIADCZENIA DOTYCZĄCE POZWU LEKARZA O ZNIESŁAWIENIE

Pojawia się Rachel Maddow, gwiazda oszustwa dotyczącego zmowy z Rosją, która zniszczyła każdą resztkę jej wiarygodności, podczas gdy uważała się za „dziennikarkę”.

„Próbuje pozbyć się amerykańskiego systemu rządów, a to oznacza pozbycie się rządu, który robi cokolwiek innego, niż służy jemu, a na tym właśnie polega Projekt 2025” – powiedziała w wystąpieniu w programie „The View” stacji ABC NEWS, co z pewnością było bardzo przyjemne dla gospodarza stacji MSNBC.

Rachel Maddow

Prezenterka kanału MSNBC Rachel Maddow dołączyła do współprowadzących programu „The View” we wtorek 18 czerwca 2024 r. (Zrzut ekranu/ABC/TheView)

„Trump i jego ruch, oni nie startują przeciwko Demokratom. Oni startują przeciwko demokracji” – kontynuowała, jak zepsuta płyta odtwarzana w nieskończonej pętli. „Oni startują przeciwko procesowi demokratycznemu. Chcą radykalnie zmienić rodzaj systemu, który mamy, rząd, który mamy”

Aby przywrócić temu wszystkiemu odrobinę zdrowego rozsądku, konserwatywny podcaster Ben Shapiro zeznawał w środę na Kapitolu i został skonfrontowany z trollem w mediach społecznościowych Eric Swalwellktóry w wolnym czasie pełni funkcję kongresmena Partii Demokratycznej.

Wymiana zdań była ewidentnie epicka.

„Myślę, że ważne jest, że jesteś tutaj jako jeden z wiodących konserwatywnych głosów w kraju” – powiedział Swalwell do Shapiro. „A kraj, w ciągu ostatnich kilku tygodni, rozmawiał i wyszukiwał w Google „Project 2025… To jedno z najczęściej wyszukiwanych haseł w Google w tej chwili”.

Swalwell nie wspomniał, że konto X Bidena dosłownie namawiało swoich zwolenników, by to zrobili. Ale nieważne.

Następnie Swalwell zapytał „w skali od zera do 100 procent” — w jakim stopniu Shapiro opowiada się za platformą Project 2025.

„Myślę, że podobnie jak prezydent Trump, nie zagłębiłem się zbytnio w Projekt 2025” – powiedział Shapiro w odpowiedzi. „Ale wygląda na to, że Demokraci w tym komitecie – trochę jak Piotruś Pan i Dzwoneczek – jeśli wystarczająco często będą powtarzać „Projekt 2025”, ich kandydat na prezydenta znów ożyje”.

Auć. I dokładnie.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​WIĘCEJ OPINII FOX NEWS

Stan wyścigu prezydenckiego w 2024 r. wyraźnie zmienił się drastycznie w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Trump przeszedł od prowadzenia niewielką przewagą w skali kraju do Demokratów obawiających się druzgocącej porażki 5 listopada po katastrofalnym występie Bidena w debacie w Atlancie.

„Joe Biden miał 9 punktów przewagi w tym czasie, kiedy ostatnio kandydował. Hillary Clinton miała 5 punktów przewagi (w 2016 r.). To pierwszy raz od ponad 20 lat, kiedy republikański prezydent ma przewagę w tej części kampanii” – zauważył w tym tygodniu senator Michael Bennet (D-Colo.).

„Myślę, że Donald Trump jest na dobrej drodze, aby wygrać te wybory, a może nawet wygrać je miażdżącą większością głosów, pociągając za sobą Senat i Izbę Reprezentantów” – dodał.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Ogromnym problemem dla Demokratów — wraz z ich przyjaciółmi w mediach — jest to, że zaufanie zostało całkowicie nadszarpnięte w świetle występu Bidena w debacie i oczywistego upadku umysłowego, jaki zademonstrowano krajowi tej nocy. A kiedy partia i większość prasy próbują wrócić do starej karty MEGA-MAGA-REPUBLIKANIE-SĄ-EGZYSTENCJALNYM-ZAGROŻENIEM-DLA-DEMOKRACJI, próbując powiązać Trumpa z propozycjami politycznymi, które odrzucił w najmocniejszych słowach, to chłopiec, który krzyczał wilk przestrogami.

Ponieważ ciągłe nazywanie Trumpa rasistą, ksenofobem i przedstawianie go jako niefikcyjnego Dartha Vadera o ekstremalnych zamiarach, mimo że jego pierwsza kadencja nigdy nie była tego przykładem, być może tylko może… Najważniejsi wyborcy, których próbujesz pozyskać, mogą nazwać to dokładnie tym, czym jest: BS

KLIKNIJ TUTAJ, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ OD JOE CONCHASource link