Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tej treści

Osiągnąłeś maksymalną liczbę artykułów. Zaloguj się lub utwórz konto BEZPŁATNIE, aby kontynuować czytanie.

Podając swój adres e-mail i klikając przycisk Kontynuuj, wyrażasz zgodę na warunki korzystania z serwisu Fox News. Warunki korzystania I Polityka prywatnościw tym nasz Zawiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

Dr Tom Pitts, neurolog, powiedział: Prezydent Biden wykazuje objawy choroby Parkinsona, choroby atakującej układ nerwowy.

„Ma on te klasyczne objawy neurodegeneracji” – powiedział Pitts w poniedziałkowym wywiadzie dla Wiadomości NBC teraz.

Sekretarz prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre została zapytana o zdolności poznawcze Bidena podczas burzliwej konferencji prasowej w poniedziałek po Nowy Jork Post poinformował, że dr Kevin Cannard spotkał się kilkakrotnie z lekarzem Bidena, dr Kevinem O’Connorem, w ciągu ostatniego roku. Cannard jest neurologiem z Walter Reed Military Medical Center, który specjalizuje się w chorobie Parkinsona.

Pitts powiedział, że chociaż nie badał Bidena bezpośrednio, choroba Parkinsona jest „jednym z łatwiejszych do zdiagnozowania zaburzeń ruchu”.

JEAN-PIERRE SPORZA SIĘ Z REPORTERAMI NACISKAJĄCYMI JĄ W SPRAWIE WIZYT NEUROLOGA W BIAŁYM DOMU: „NAPRAWDĘ SIĘ OBRAZIŁEM”

Dr Tom Pitts

Dr Tom Pitts, neurolog, powiedział, że prezydent Biden wykazuje objawy choroby Parkinsona, choroby mózgu charakteryzującej się zwyrodnieniem mózgu i mogącej objawiać się spowolnioną lub niewyraźną mową, zmniejszoną sprawnością poznawczą i ruchową. (NBC News Now)

„Jestem Demokratą” – powiedział Pitts podczas wywiadu. „Po prostu (Biden) nie jest trudnym przypadkiem”.

Pitts wymienił szereg objawów, które jego zdaniem można łatwo zidentyfikować, nawet po ich wizualnym potwierdzeniu.

„Mógłbym go zdiagnozować, będąc po drugiej stronie Mall” – powiedział Pitts.

Zapytany o „sztywność” ruchów Bidena, dr Pitts odpowiedział, że wykazuje on „charakterystyczne” objawy choroby Parkinsona.

„(Biden) ma trudności z poruszaniem ramionami z powodu sztywności” – powiedział Pitts, dodając, że prezydent wykazuje również objawy „bradykinezji” lub „spowolnienia ruchów”, które są „charakterystycznym” objawem choroby Parkinsona.

Pitts odniósł się także do „powłóczącego nogami” sposobu chodzenia Bidena.

„Kiedy chodzimy, mamy ładny rytm i zauważysz, że (Biden) nie macha rękami” – powiedział Pitts. „I (pokazuje) obrót bloku końcowego, co oznacza, że ​​w pewnym sensie obraca się wokół stopy”.

Hipofonia, czyli „cichy, monotonny głos” – powiedział – „z czasem staje się cechą charakterystyczną choroby Parkinsona”.

TRUMP ODPOWIADA NA WEZWANIA BIDENA DO WYCOFANIA SIĘ Z WYŚCIGU PREZYDENCKIEGO W 2024 R.: ON „NIE CHCE SIĘ PODDAWAĆ”

Sekretarz prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre przemawia na briefingu

Sekretarz prasowa Białego Domu, Karine Jean-Pierre, była pytana o zdolności poznawcze Bidena podczas burzliwej konferencji prasowej w poniedziałek. (AP/Evan Vucci)

Kiedy poproszono o komentarz, Biały Dom nakazał: Fox News Cyfrowy do lutowego podsumowania stanu zdrowia O’Connora, w którym napisano: „Niezwykle szczegółowe badanie neurologiczne ponownie okazało się uspokajające, ponieważ nie stwierdzono żadnych objawów, które mogłyby wskazywać na jakiekolwiek zaburzenia móżdżkowe lub inne ośrodkowe zaburzenia neurologiczne, takie jak udar, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona lub stwardnienie boczne wstępujące, ani żadnych oznak mielopatii szyjnej”.

O’Connor opublikował w poniedziałek list, w którym wyjaśnił, że Cannard odwiedził Biały Dom w ramach corocznych badań lekarskich prezydenta, „nie dlatego, że jest specjalistą od zaburzeń ruchu, ale dlatego, że jest wysoko wykwalifikowanym i cenionym neurologiem tutaj w Walter Reed i w całym Wojskowym Systemie Zdrowia, z bardzo szeroką wiedzą specjalistyczną, która pozwala mu na elastyczne podejście do różnych pacjentów i problemów”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Do przygotowania niniejszego reportażu przyczynili się Joseph A. Wulfsohn i Landon Mion z Fox News.Source link