Prezydent Biden niezdolność do energicznego prowadzenia kampanii zmusiła zastępców, takich jak gubernator Kalifornii Gavin Newsom, do dodatkowej pracy na rzecz prezydenta — podczas gdy on sam zmaga się z rosnącą presją ze strony swojej bazy, aby wycofał się — zamiast skupić się na nieszczęściach swojego stanu.

W tym tygodniu, Newsom zmobilizował Demokratów w Michigan i Pensylwanii, zanim zaczął agitować na rzecz Bidena w New Hampshire — które przez ostatnie dekady było niezawodnie demokratyczne, ale teraz wydaje się być polem bitwy w 2024 r. — w ramach swojej trasy po stanach wahających się w ramach kampanii Bidena-Harris.

„Myślę, że większość Amerykanów nie rozumie, że celem Gavina Newsoma jest zostanie prezydentem i zawsze tak było” – powiedział senator stanowy Brian Dahle, który startował przeciwko Newsome’owi w specjalnych wyborach odwoławczych w 2022 r., w wywiadzie dla Fox News Digital.

BIDEN „PRACUJE NA TELEFONACH”, WALCZĄC O URATOWANIE SZANS NA REELEKCJĘ, GDY DEMOKRACI ZACZYNAJĄ POWRACAĆ DO JEGO OBOZU

Gavin Newsom trzyma mikrofon na wydarzeniu Partii Demokratycznej w Michigan

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom prowadzi kampanię na rzecz prezydenta Bidena na wydarzeniu Partii Demokratycznej w South Haven w stanie Michigan, 4 lipca. (Chris duMond/Shutterstock)

„Nasz budżet jest do góry nogami. Mamy firmy opuszczające Kalifornię. Nie stać cię na życie tutaj, więc to są rzeczy, nad którymi oczywiście musimy tutaj popracować, a on nie jest tutaj, żeby nad nimi pracować” – powiedział Dahle.

W zeszłym miesiącu stanowy parlament, w którym większość stanowią Demokraci, uchwalił kontrowersyjny pakiet budżetowy miało na celu zamknięcie deficytu szacowanego na 46,8 miliarda dolarów, który, jak twierdzą Republikanie, w dużej mierze został przez nich pominięty.

Newsom, który stanowczo zaprzeczył, że prowadzi „kampanię cienia”, aby zastąpić prezydenta, powiedział podczas wiecu Bidena-Harris w Michigan w czwartek, że został wybrany przez kampanię i „idzie, gdziekolwiek” poprosi go administracja Bidena i wykonuje „każde zadanie, duże i małe, ponieważ wierzy w tego człowieka”.

„Wierzę w jego charakter” – powiedział.

Według doniesień, kampania Bidena zorganizowała również w poniedziałek konferencję telefoniczną dla wszystkich pracowników Democratic National Committee, mając nadzieję na zajęcie się kwestią upadającego morale. Newsom był obecny na tej rozmowie i podobno namawiał pracowników Bidena, aby „mniej się martwili”.

„Błagam was: martwcie się mniej, zróbcie robotę” – powiedział Newsom pracownikom Bidena podczas rozmowy, według Axios„Myślę, że jest stare afrykańskie przysłowie, które mówi: „Chcesz iść szybko, idź sam. Chcesz zajść daleko, idź razem”. I o to właśnie chodzi”.

BIDEN WYCOFUJE SIĘ Z WYŚCIGU, ALE ODDĄŻENIE KADENCJI POSTAWI HARRISA W DYLEMACIE: EKSPERT

Szerokie ujęcie Gavina Newsoma z wydarzenia wyborczego 4 lipca

Niedawne pojawienie się Newsome’a ​​w Michigan ma miejsce w momencie, gdy prezydent Biden zmaga się z presją wycofania się z wyścigu o nominację prezydencką w 2024 r. (Chris duMond/Shutterstock)

W środę Newsom zorganizował jednak konferencję prasową w Kalifornii na temat nadmiernego upału w stanie i dużej liczby pożarów lasów. Fox News Digital skontaktowało się z biurem gubernatora, aby uzyskać więcej informacji na temat harmonogramu kampanii Bidena-Harris, a rzecznik powiedział, że jego biuro „obecnie nie śledzi żadnych dodatkowych podróży poza stan w najbliższym czasie”.

Rzecznik dodał, że „gubernator był regularnie informowany o aktualnych incydentach, podejmowaniu decyzji w sprawie reagowania kryzysowego i zajmowaniu się kluczowymi kwestiami mającymi wpływ na stan”.

Tymczasem Kalifornia nadal tracić mieszkańców masowo do innych konserwatywnych stanów, a jego duże miasta zmagają się z obniżeniem przestępczości i zmniejszeniem bezdomności. W Złotym Stanie mieszka prawie jedna trzecia populacji bezdomnych w kraju, co daje łącznie ponad 181 000 osób mieszkających na zewnątrz, zgodnie z danymi Departamentu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast USA Ocena bezdomności w 2023 r.

„Nie stać cię na życie w Kalifornii. To dlatego, że mamy regulacje i liberalne prawodawstwo, które ciągle podnosi koszty wszystkiego” – powiedział Dahle. „A więc ceny mieszkań są wysokie, ceny prądu są wysokie, ceny żywności są wysokie, wszystko jest wyższe”.

„Gavin Newsom ma to do siebie, że przedstawia politykę, mówi o niej i mówi o wydawaniu pieniędzy, ale nic z tego nie działa. Wydał 20 miliardów dolarów na bezdomność, a my nie zrobiliśmy nic poza zwiększeniem bezdomności” – powiedział.

BIDEN MÓWI PUBLICZNOŚCI W BIAŁYM DOMU, ŻE „NIGDZIE SIĘ NIE WYBIERA” PODCZAS UROCZYSTOŚCI CZWARTEGO LIPCA

Gavin Newsom rozmawia z uczestnikiem wydarzenia

„Nigdy nie odwrócę się od prezydenta Bidena” – powiedział Newsom w czwartek w komentarzu, który najwyraźniej miał na celu rozwianie plotek o prowadzeniu przez niego kampanii w ukryciu. (Chris duMond/Shutterstock)

Po słabym wystąpieniu Bidena podczas debaty z byłym Prezydent Trump w zeszłym miesiącu Newsom był obecny i zapewnił reporterów w pokoju dyskusyjnym, że nadal stanowczo popiera Bidena.

„Nigdy nie odwrócę się od prezydenta Bidena” – powiedział Newsom w czwartek w komentarzu, który najwyraźniej miał na celu rozwianie plotek, że prowadzi kampanię w ukryciu. „Nie znam żadnego Demokraty w mojej partii, który by to zrobił. A zwłaszcza po dzisiejszym wieczorze mamy jego plecy”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

W okresie poprzedzającym pierwszą debatę prezydencką cyklu wyborczego w 2024 r. bystrość umysłu Bidena stała się centralnym punktem dyskursu politycznego po tym, jak sensacyjny raport Wall Street Journal — odrzucony przez Biały Dom — ujawnił, że wielu ustawodawców na Kapitolu miało pytania.

Do przygotowania niniejszego reportażu przyczynił się Timothy Nerozzi z Fox News Digital.Source link