Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tej treści

Osiągnąłeś maksymalną liczbę artykułów. Zaloguj się lub utwórz konto BEZPŁATNIE, aby kontynuować czytanie.

Podając swój adres e-mail i klikając przycisk Kontynuuj, wyrażasz zgodę na warunki korzystania z serwisu Fox News. Warunki korzystania I Polityka prywatnościw tym nasz Zawiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

W obliczu licznych kontrowersji związanych z próbami zakupu gruntów przez podmioty zagraniczne w pobliżu newralgicznych baz USA, rząd federalny rozszerzy możliwości komisji Skarbu Państwa w zakresie kontrolowania transakcji.

Ustawodawcy na Florydzie, w Dakocie Północnej i innych stanach od dawna biją na alarm, zwłaszcza w sprawie chińskich firm. Teraz administracja Bidena podejmuje kroki, które mogą potencjalnie utrudnić dokonywanie takich zakupów.

Zasada korzysta z ustawy z 2018 r., która przyznaje Komitetowi ds. Inwestycji Zagranicznych w Stanach Zjednoczonych (CFIUS) przy Ministerstwie Skarbu szersze uprawnienia do badania skutków inwestycji zagranicznych w transakcje dotyczące nieruchomości i transfery aktywów.

Nowe przepisy zapewnią dodatkową ochronę około 60 obiektom wojskowym i obiektom z nimi związanym.

W JEDYNYM PAŃSTWIE GRANICZĄCYM Z ROSJĄ, GUBERNATOR MÓWI, ŻE OBRONA JEST SILNA

Widok z lotu ptaka na wyspę Barter, Kaktovik, AK, gdzie znajduje się jedna z baz

Widok z lotu ptaka na wyspę Barter, Kaktovik, AK, gdzie znajduje się jedna z baz (Getty)

Niektóre z ważniejszych obiektów obejmują: Joint Base Myer-Henderson Hall (dawniej Fort Myer) w Arlington w stanie Wirginia, Letterkenny Army Depot w Chambersburg w Pensylwanii, Cold Bay Regional Radar Site and Naval Support Facility Ketchikan na Alasce, Pueblo Chemical Depot w Kolorado, Camp Blaz w Dededo na Guam i Naval Logistics Support Annex w Okahumpka na Florydzie.

To drugie prawdopodobnie było powodem do obaw Gubernator Florydy Ron DeSantis, Republikanin z Florydy, przed uchwaleniem trzech przełomowych ustaw stanowych, mających na celu ograniczenie wpływów Chin w tym stanie.

Jedno z tych praw zabrania chińskim obywatelom „zamieszkującym” w tym kraju kupowania ziemi na Florydzie. Jednak od kwietnia prawo to jest uwikłane w spór sądowy.

ALASKA POZWA FEDERALNĄ ODPOWIEDZI ZA „ŚWIADOME” ZANIECZYSZCZENIE TERENÓW RDZENNYCH

Sekretarz Skarbu Janet Yellen składa zeznania podczas przesłuchania w Komisji ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów.

Sekretarz Skarbu Janet Yellen składa zeznania podczas przesłuchania w Komisji ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów. (Tom Williams/CQ-Roll Call, Inc. za pośrednictwem Getty Images)

Biuro DeSantisa nie odpowiedziało na prośbę o komentarz, ale wówczas stwierdziło, że przepisy „bardzo wyraźnie wskazują, że nie chcemy mieć wpływu CCP w Słonecznym Stanie”.

W innym przypadku, w Dakocie Północnej, wstrzymano zakup ziemi pod młyn kukurydziany dla chińskiej firmy w pobliżu bazy sił powietrznych Grand Forks po protestach dwóch senatorów stanu z ramienia Partii Republikańskiej.

Senatorowie John Hoeven i Kevin Cramer ostrzegali, że transakcja może być „poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego”.

Ministerstwo Finansów już wcześniej w maju 2023 r. zastrzegło, że zagraniczni nabywcy potrzebują zgody rządu federalnego, aby kupić ziemię w pobliżu ośmiu obiektów wojskowych, w następstwie kontrowersji wokół Grand Forks.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Prezydent Chin Xi Jinping w niebieskim garniturze i niebieskim krawacie przemawiający podczas obchodów 100. rocznicy powstania Komunistycznej Partii Chin

Przywódca Chin Xi Jinping (Xinhua/Shen Hong za pośrednictwem Getty Images)

Fox News Digital również skontaktowało się z Urzędnicy z Alaskiponieważ prawie tuzin nowo zakwalifikowanych instalacji znajduje się na Ostatniej Granicy.

Chociaż Ministerstwo Skarbu i CFIUS nie odpowiedziały na prośby o komentarz, Sekretarz Skarbu Janet Yellen pochwaliła nowe przepisy w komentarzu dla Associated Press.

Administracja Bidena „jest zdecydowana wykorzystać nasze silne narzędzie kontroli inwestycji do obrony bezpieczeństwa narodowego Ameryki, w tym do podjęcia działań chroniących instalacje wojskowe przed zagrożeniami zewnętrznymi” – powiedziała Yellen.

Decyzja Departamentu Skarbu zapadła tydzień po wydaniu przez Biały Dom zarządzenia wstrzymującego planowany zakup przez chińską firmę zajmującą się kryptowalutami w pobliżu bazy sił powietrznych Francis E. Warren w Cheyenne w stanie Wyoming.Source link