Co musisz wiedzieć:

Od 2013 roku Toni Kroos otrzymuje od trzech do czterech par butów tego samego modelu rocznie

Toni Kroos naród do gry w piłkę nożną. „Byłem leniwy w odrabianiu zadań domowych” pamięta swoją mamę, Birgit, która w młodości była mistrzynią badmintona, a w szkole też nie należała do uczniów, którzy wyróżniali się w ocenach, Był raczej pilnym uczniem, który miał energię do gry w piłkę nożną.

Kroos jest jednym z tych zawodników, który wygrał wszystko na poziomie krajowym i międzynarodowym i chociaż mógłby pozostać na boisku jeszcze kilka lat, Niemiec ma jasne pomysły i nie chce przedłużać swojej kariery powyżej 34 lat, Z tego powodu ogłosił, że odchodzi z piłki nożnej, a rozgrywane właśnie w jego kraju mistrzostwa Europy będą ostatnim, w którym zobaczymy go na zawodowym poziomie.

Toni Kroos nawiązała szczególną relację z „Orejoną”
Toni Kroos nawiązała szczególną relację z „Orejoną” – fot. Getty Images

Kim jest Toni Kroos i jak zaczął?

Toniego Kroosa Jest jednym z najatrakcyjniejszych pomocników ostatnich lat urodził się 4 stycznia 1990 roku w mieście Greifswaldktóre jest miastem wyróżniającym się w północno-wschodnich Niemczech ze względu na swoje uniwersytety.

Tam dorastał i rozwijał się jako piłkarz przy pomocy jego ojciec, Roland, który był trenerem piłki nożnej w akademii klubu sportowego w Greifswaldzie. To właśnie z tym klubem zaczęła się rozwijać Toni jego brat Felix, rok młodszy, który również grał zawodowo dla takich klubów jak Werner Brema i Union Berlin. Felix Kroos strzelił tylko jednego gola w całej swojej karierze przeciwko Schalke i przeszedł na emeryturę w 2021 roku.

Toni pozostał w zespole, w którym pracował jego ojciec, do 16 roku życia, kiedy podpisał kontrakt z Hansą Rostock, ale wkrótce potem Został zatrudniony przez Bayern Monachium, do którego dołączył w 2006 roku. a niespełna dwa lata później zadebiutował w pierwszym składzie, po występie w Pucharze Świata U17, gdzie został wyróżniony przez Franza Beckenbauera. „Trzeba uważać na numer 10. – Będzie wspaniale, zobaczysz. powiedział „Kaiser” do Gerda Mullera.

Toni Kroos na Pucharze Świata U17
Toni Kroos na Pucharze Świata U17

Nastąpił jego oficjalny debiut w barwach Bawarczyków 26 września 2007, w wieku 17 lat, ośmiu miesięcy i dwóch dni i jest drugim najmłodszym zawodnikiem, który zagrał w oficjalnym meczu w historii Bayernu, wyprzedzonym jedynie przez Davida Alabę.

W szkole grałem boso

Toni Kroos był zdecydowanie najwybitniejszym zawodnikiem w swojej szkole w grze w piłkę nożną i próbach zrównoważenia gier, Koledzy zabronili mu bawić się butami, więc robił to boso. co w jakiś sposób pomogło mu w technice uderzania piłki.

Mimo wyróżniania się na boisku, w szkole pamiętają tego Kroosa „Nigdy nie przechwalał się piłką nożną, był miły i przyjacielski” a kiedy nadeszła okazja, aby spróbować swoich sił w Bayernie Monachium, błagał szkołę, aby pozwoliła mu wziąć urlop.

Toni i jego brat Felix Kroos
Toni i jego brat Felix Kroos

Dlaczego Toni Kroos bawi się tymi samymi butami od 2013 roku?

Po debiucie w Bayernie Monachium Kroos został wypożyczony na 18 miesięcy do Bayeru Leverkusen i wrócił na sezon 2010-11 i od tego czasu zafascynował się modelem obuwia niemieckiej marki, którego używał do 2013, kiedy przeszedł na model, z którego korzystał do ostatnich dni jako profesjonalista.

Toni Kroos w 2013 r., z modelem buta, którego używa w 2024 r
Toniego Kroosa i 2013

W 2013 roku zdobył Bundesliga, Puchar Niemiec, Liga Mistrzów, Superpuchar Europy i Klubowy Puchar Świata, za co obiecał, że nigdy więcej nie zmieni modelu swojego obuwia, które jest wykonane ze skóry kangura, a także Został on zmodyfikowany w taki sposób, że zamontowano podeszwę z modeli marki wyprodukowanych w 2009 roku.

To nie jest tak, że Toni Kroos nosi tę samą parę butów od 2013 roku. W rzeczywistości każdego roku otrzymuje od czterech do czterech par tego samego modelu, o tych samych parametrach, materiale i kolorze. „Marka nie zawsze lubiła, gdy bawiłem się tymi samymi butami, ponieważ zawsze pojawiały się nowe kolory i materiały, a ja „Zawsze mówiłem, że chcę te same stare buty, ponieważ czuję się w nich bardzo dobrze”., wyjaśnione Kanał Realu Madryt.

Toni Kroos z reprezentacją Niemiec
Toni Kroos z reprezentacją Niemiec

Jeśli zastanawiacie się, dlaczego Kroos gra tym samym modelem, odpowiedź kryje się w przekonaniach, a nawet przesądach piłkarza, ale przede wszystkim w komforcie. „Dali mi dużo szczęścia, Wiele zyskałem dzięki tym butom i dla mnie Dla piłkarza najważniejsze są buty, muszą to być takie, w których czujesz się komfortowo. Podoba mi się materiał i kolor. Na tej podeszwie (z 2009 r.) wystarczy mi tylko jeden trening i mogę grać. Jednak w nowych butach pojawia się dyskomfort przez kilka dni.

Ponadto, Kroos jest odpowiedzialny za czyszczenie butów, w których trenuje i gra. Przed każdym treningiem je lekko zwilża, a następnie suszy w środku małą suszarką do włosów, aby zapewnić stopom ciepło. Po każdym meczu czyści buty.

„Staram się dobrze dbać o te buty, nie potrzebuję wielu par rocznie, wystarczą mi trzy, cztery. Zwilżam je trochę przed treningiem, żeby było trochę wygodniej, a potem je czyszczę, nie pozwalam nawet na to naszym rekwizytom. bo dla mnie one zawsze były najważniejsze. Może jestem trochę szalony, ale myślę, że bez tych butów nie odniósłbym takiego sukcesu.

Podczas swojego ostatniego meczu z Realem Madryt na Santiago Bernabéu Kroos, nosił inny krój, ze złotą lamówką zamiast niebieskiej, Jednak ich buty w rzeczywistości mają projekt z 2013 roku i zostały wykonane według tych samych specyfikacji.

Specjalny projekt Kroosa podczas jego ostatniego meczu na Bernabéu
Specjalny projekt Kroosa podczas jego ostatniego meczu na Bernabéu / Getty Images

Osiągnięcia Toniego Kroosa

  • 1 Puchar Świata
  • 6 Klubowych Pucharów Świata
  • 6 Liga Mistrzów
  • 5 Superpucharów Europy
  • 4 ligi hiszpańskie
  • 4 Superpuchary Hiszpanii
  • 3 w Bundeslidze
  • 3 Puchary Niemiec
  • 1 Superpuchar Niemiec
  • 1 Puchar Króla

Wszystko, czego nie wiedziałeś, a co powinieneś wiedzieć, znajdziesz na Sopitas.com

Source link