Co musisz wiedzieć:

Pato O’Ward pozostaje najwyżej notowanym kierowcą Arrowa McLarena.

On Grand Prix Detroit IndyCar może jednak zakończyć się kolejną gorzką pigułką dla Pato O’Warda Udało mu się na koniec wyścigu uratować wszystko, co siódme, a dotyk na początku przesunął go na 21. miejsce.

Patito pozostaje na czwartym miejscu w klasyfikacji kierowców i ani deszcz, ani wypadki nie zmusiły go do porzucenia wyścigu. Choć nie udało mu się stanąć na podium, obronił ważne punkty.

Pato O'Ward podczas Grand Prix Detroit
Pato O’Ward na Grand Prix Detroit / Fotografia @ArrowMcLaren

Wyboisty start Pato w Detroit

Patito wystartował z 12. miejsca na polach startowych i już na starcie został uwięziony w środku kilku samochodów po poślizgu Willa Powera w trzecim zakręcie. Santino Ferrucci, Pato, Alex Rossi, Tristan Vautier i Jack Harvey ustawili się w rzędzie na środku kortu. Na szczęście kolarz z Monterrey nie odniósł poważnych obrażeń i zdołał dokończyć wyścig.

Felix Rosenqvist również musiał zjechać do boksów, bo w całym zamieszaniu złapała gumę. Jakby tego było mało, na torze miejskim Detroit panował deszcz i Kilku kierowców musiało zjechać do boksów w poszukiwaniu opon deszczowych.

Przez całą tę chwilę Pato kontynuował swój powrót i po kilku okrążeniach był już na siódmym miejscu w którym udało mu się ukończyć wyścig, zdobywając wystarczającą liczbę punktów, aby utrzymać czwarte miejsce w Klasyfikacji Kierowców.

Dobry dzień dla Arrow McLaren i jego trzech kierowców

Arrow McLaren zdołał umieścić trzech swoich kierowców w pierwszej dziesiątce; Alexander Rossi na 5. miejscu, Patito na 7. i Theo Pourchaire na 10. Chociaż nasi kochani regiomontano pozostaje najlepiej sklasyfikowaną drużyną, zajmując czwarte miejsce w mistrzostwach.

Oczywiście nie można mu ufać, ponieważ Jego kolega z drużyny Alexander Rossi już go prześladuje na piątym miejscu różnicą zaledwie dziesięciu punktów.

Mistrzostwa kierowców IndyCar

  1. Scotta Dixona | 216 punktów
  2. Alex Palou | 198 punktów
  3. Siła woli | 185 punktów
  4. Pato O’Ward | 160 punktów
  5. Aleksandra Rossiego | 150 punktów
Co się stało?  Pato O'Ward spadł z 5. na 23. miejsce w wyścigu IndyCar Grand Prix w Indianapolis
Duck O’Ward / Fotografia @ArrowMcLaren

Następny przystanek IndyCar będzie w Milwaukee i Green Bay w Elkhart Lake w stanie Wisconsin, w tzw. Droga Ameryka który odbędzie się 9 czerwca przyszłego roku. Tor, na którym Pato nigdy nie odniósł zwycięstwa.

Wszystko, czego nie wiedziałeś, a co powinieneś wiedzieć, znajdziesz na Sopitas.com

Source link