„Dziękuję Bharat”: Pierwsza ambasador Indii przy ONZ Ruchira Kamboj podpisuje się

Żonaty z biznesmenem Diwakarem Kambojem, mają jedną córkę.

Organizacja Narodów Zjednoczonych:

Po znakomitej karierze trwającej ponad 35 lat Stała Przedstawiciel Indii przy ONZ Ruchira Kamboj odeszła na emeryturę, oznajmił w sobotę starszy dyplomata.

Kamboj, pierwsza dyplomata zajmująca prestiżowe stanowisko ambasadora Indii przy ONZ, która dołączyła do indyjskiej służby zagranicznej w 1987 r., pożegnała się z nią w mediach społecznościowych.

„Dziękuję, Bharat, za niezwykłe lata i niezapomniane przeżycia” – 60-letnia starsza dyplomata podpisała się tą wiadomością na swoim uchwycie w kształcie litery X.

Pani Kamboj, która była przewodniczącą ogólnoindyjskich kobiet w służbie cywilnej w 1987 r. i przewodniczącą w służbie zagranicznej w 1987 r., 2 sierpnia 2022 r. formalnie objęła stanowisko stałego przedstawiciela/ambasadora Indii w Nowym Jorku.

Post, który regularnie pojawiał się w mediach społecznościowych X i podkreślał osiągnięcia Indii w ONZ, post pani Kamboj ogłaszający przejście na emeryturę spotkał się z zdecydowaną reakcją ze strony ludzi z różnych środowisk – byłych ambasadorów wśród zwykłych obywateli.

Typowym przykładem był użytkownik mediów społecznościowych Rohit Bansal, który powiedział: „37 lat służby, czysty wdzięk i stal – Twój wpływ będzie trwały”. Władająca trzema językami: hindi, angielskim i francuskim, pani Kamboj rozpoczęła swoją podróż dyplomatyczną w Paryżu jako trzeci sekretarz ambasady Indii we Francji w latach 1989–1991.

Po służbie w różnych miejscach pani Kamboj najpierw przybyła tutaj jako doradca w Stałym Przedstawicielstwie Indii przy ONZ w Nowym Jorku w latach 2002–2005, gdzie zajmowała się szerokim zakresem kwestii politycznych, w tym utrzymywaniem pokoju ONZ, reformą Rady Bezpieczeństwa ONZ, Według strony internetowej Misji Indyjskiej, kryzys na Bliskim Wschodzie itp.

Pracowała także jako zastępca szefa Biura Sekretarza Generalnego w Sekretariacie Wspólnoty Narodów w Londynie, a w latach 2011–2014 była szefową protokołu Indii i była pierwszą i jedyną jak dotąd damą w rządzie zajmującą to stanowisko.

Podczas jej znakomitej trzyletniej pracy w UNESCO w Paryżu, za którą miała wiele nowatorskich osiągnięć, w maju 2014 r. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało ją ze specjalnym zadaniem do New Delhi, aby poprowadziła ceremonię zaprzysiężenia premiera Narendry Modiego, która uświetniła obecność szefów państw i rządów z krajów SAARC i Mauritiusa.

Żonaty z biznesmenem Diwakarem Kambojem, mają jedną córkę.

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez personel NDTV i została opublikowana z kanału konsorcjalnego.)

Source link