Puja Khedkar dołączyła dziś do swojego nowego zadania w Washim w Maharasztrze

Bombaj:

W swojej pierwszej interakcji z mediami pośród poważnych oskarżeń o nadużycie władzystażystka IAS Puja Khedkar stwierdziła, że ​​„nie jest upoważniona” do wypowiadania się na ten temat i dodała, że ​​cieszy się na rozpoczęcie nowej roli w Washim w Maharasztrze.

Urzędniczka IAS z rocznika 2023 trafiła na pierwsze strony gazet w kraju w związku z poważnymi zarzutami o niewłaściwe zachowanie i nadużywanie jej stanowiska jako biurokratki. Podobno używała syreny, tablic rejestracyjnych VIP i naklejki „Rząd Maharasztry” na swoim prywatnym sedanie Audi.

W związku z oskarżeniami została przeniesiona do Washim. Odpowiadając na pytania mediów dziś rano, pani Khedkar powiedziała, że ​​nie jest upoważniona do wypowiadania się na temat oskarżeń przeciwko niej. „Bardzo się cieszę, że dołączyłam do okręgu Washim i nie mogę się doczekać pracy tutaj”.

Naciskana dalej, by odpowiedziała na zarzuty, biurokratka powiedziała: „Przepisy rządowe nie pozwalają mi wypowiadać się w tej sprawie. Przepraszam, nie mogę mówić” – powiedziała.

Wśród zarzutów przeciwko niej jest to, że korzystała z biura Ajay More’a, dodatkowego poborcy podatkowego w Pune, gdy był nieobecny. Podobno usuwała meble biurowe i prosiła również o papier firmowy. Młodsi oficerowie IAS, którzy są na dwuletnim okresie próbnym po wstąpieniu do służby, nie mają prawa do takich przywilejów.

W liście do najwyższych rangą urzędników państwowych, w tym do Głównego Sekretarza Sujaty Saunik, poborca ​​podatkowy z Pune, dr Suhas Diwase, przedstawił szczegółowo zarzuty postawione stażyście na stanowisku oficera IAS.

W liście stwierdzono, że pani Khedkar wysunęła różne niesprawiedliwe żądania. Obejmowały one oficjalny samochód z numerem VIP, zakwaterowanie i oficjalną izbę z odpowiednią liczbą pracowników. Zgodnie z przepisami funkcjonariuszowi na okresie próbnym nie można zapewnić tych udogodnień.

Doniesienia wskazują, że jej ojciec – emerytowany urzędnik administracyjny – rzekomo naciskał na spełnienie jej żądań.

Spór rzucił również światło na to, jak pani Khedkar przeszła proces kwalifikacyjny UPSC dla kandydatów IAS – jeden z najtrudniejszych egzaminów konkursowych w kraju. Jej wniosek o ulgę jako kandydatki OBC również znalazł się pod lupą.

Okazało się, że aby ubiegać się o koncesję, twierdziła, że ​​jest osobą niedowidzącą i upośledzoną umysłowo, jednak nie poddała się obowiązkowym badaniom lekarskim potwierdzającym tę informację.

Niepotwierdzone doniesienia mówią o tym, że pięć razy opuściła badania, a za szóstym razem była nieobecna – nie poddała się badaniu MRI mającemu ocenić utratę wzroku.

Zajęła 841. miejsce w ogólnoindyjskim egzaminie — mało imponująca pozycja. W rzeczywistości Union Public Service Commission, która rekrutuje najwyższych rangą urzędników państwowych, zakwestionowała jej wybór, a trybunał orzekł na jej niekorzyść w lutym 2023 r. Nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób potwierdzono jej nominację. Zdała niezwykle konkurencyjny egzamin na urzędnika służby cywilnej, mimo że uzyskała stosunkowo niską ogólnoindyjską pozycję 841.Source link