A Senator Demokratów został jako pierwszy w wyższej izbie Kongresu w środę wieczorem wezwał prezydenta Bidena do wycofania się z wyścigu o nominację w 2024 r., pozostawiając kwestię następcy Bidena otwartą.

„Nie możemy odzobaczyć katastrofalnego występu prezydenta Bidena w debacie. Nie możemy ignorować ani odrzucać słusznych pytań podniesionych od tamtej nocy” – napisał senator Peter Welch, demokrata z Vermontu, w artykule redakcyjnym dla Washington Post w środę, co zostało opublikowane krótko po zakończeniu wieczornego posiedzenia Senatu.

SENACCY DEMOS TESTUJĄ, CZY ABORCJA MOŻE PRZEŁOŻYĆ SIĘ W ROZMOWACH O OBAWACH BIDENA

Peter Welch, Joe Biden

Senator Welch był pierwszym senatorem Demokratów, który wezwał Bidena do wycofania się z wyścigu. (Getty Images)

Zaledwie dzień wcześniej Welch nie odpowiedział na pytanie Fox News Digital, czy chce, aby Biden był kandydatem partii. „On jest naszym kandydatem” – powiedział.

W swoim eseju Welch obsypywał pochwałami Bidena i jego prezydenturę. „Ale ja, podobnie jak ludzie w całym kraju, martwię się o listopadowe wybory” – dodał.

DORADCY BIDENA DOŁĄCZĄ DO SENACKICH DEMOKRATÓW NA SPECJALNE SPOTKANIE WOBEC ROSNĄCYCH OBAW

Joe Biden

Prezydent Biden zszokował cały kraj swoim fatalnym występem w debacie, co wywołało wezwania do wycofania się z wyścigu o nominację w 2024 r. (Getty Images)

„Dla dobra kraju wzywam prezydenta Bidena do wycofania się z wyścigu” – napisał senator.

Apelował do Bidena, aby „ponownie rozważył, czy jest najlepszym kandydatem” do pokonania byłego prezydenta Trumpa.

„Moim zdaniem nie jest” – powiedział Welch.

Welch powiedział, że wiceprezydent Kamala Harris jest „zdolną, sprawdzoną liderką”, ale nie poparł jej tylko. Dodał, że „mamy innych wybieralnych, młodych, energicznych demokratycznych gubernatorów i senatorów w stanach wahających się”.

TOP DEM PRZECZY WCZEŚNIEJSZEJ OBRONY ZDOLNOŚCI BIDENA: „MUSI ZROBIĆ WIĘCEJ”, ABY UDOWODNIĆ, ŻE JESTEŚ

Joe Biden, Donald Trump

Prezydent Biden, po lewej, i były prezydent Donald Trump, po prawej. (Getty Images)

Welch w swoim felietonie przedstawił wszystkie problemy, jakie dostrzega w kandydaturze Trumpa, ale zauważył, że „krajowa dyskusja koncentruje się raczej na wieku i możliwościach prezydenta Bidena”.

„Tylko on może to zmienić” – powiedział Demokrata o Bidenie.

Senator z Vermont przytoczył „prawdziwe obawy zwykłych wyborców, od których ostatnio się dowiedziałem” dotyczące Bidena, wyjaśniając, że „martwią się, że tym razem nie wygra, i przeraża ich wizja kolejnej prezydentury Trumpa”.

WARNER MÓWI, ŻE LUDZIE „ZADAJĄ NIEKTÓRE PYTANIA, KTÓRE MUSZĄ ZOSTAĆ ZADANE” NA TEMAT BIDENA

Kamala Harris

Harris jest potencjalną następczynią Bidena, jeśli ten wycofa się z wyścigu. (Bizuayehu Tesfaye)

„Te nowe zmiany — w Minnesocie, New Hampshire, Nevadzie, Arizonie i Georgii — muszą być traktowane poważnie, a nie negowane lub ignorowane” — ostrzegał Welch przed nowymi sondażami przeprowadzonymi w stanach, które wcześniej były bezpieczne dla Demokratów.

Welch zakończył esej, ponownie błagając Bidena, „aby postawił nas na pierwszym miejscu, tak jak to już robił wcześniej. Apeluję do niego, aby zrobił to teraz”.

Chociaż demokrata z Vermont jako pierwszy w swojej grupie parlamentarnej zwrócił się z prośbą do Bidena, nie jest jedyny dając znać o swoich obawach. We wtorek senator Michael Bennet, demokrata z Kolorado, powiedział swoim kolegom podczas spotkania prawyborczego, że nie wierzy, że Biden mógłby pokonać Trumpa w swoim wystąpieniu w CNN.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Demokraci w Senacie omawiali Biden i jego kandydaturę podczas regularnego spotkania we wtorek, gdzie Bennet powiedział, że dał wyraz swoim obawom.

Senatorowie Demokratów udadzą się również w czwartek po południu do Demokratycznego Komitetu Kampanii Senatorskiej (DSCC), aby wziąć udział w specjalne spotkanie z najwyższymi rangą Doradcy kampanii Bidena.

Do senatorów dołączą starsi doradcy Bidena, Mike Donilon i Steve Ricchetti, a także szefowa kampanii Jen O’Malley Dillon, co potwierdziło źródło w Fox News Digital.

Source link