Darryl Anderson był pijany za kierownicą swojego Audi SUV, miał wciśnięty pedał gazu do podłogi i pędził w stronę samochodu przed sobą, gdy zrobił zdjęcie swojego prędkościomierza. Na zdjęciu widać było samochód na pierwszym planie, kontrolkę ostrzegawczą przed kolizją na desce rozdzielczej i prędkość 141 mil na godzinę.

Chwilę później uderzył w samochód na zdjęciu. Kierowca, Shalorna Warner, nie odniosła poważnych obrażeń, ale jej 8-miesięczny syn i siostra zginęli na miejscu, podały władze. Dowody wykazały, że Anderson nie zahamował.

38-letni Anderson został we wtorek skazany na 17 lat więzienia za wypadek z 31 maja północna Anglia który zabił małego Zackary’ego Bladesa i Karlene Warner. Anderson przyznał się w zeszłym tygodniu w Durham Crown Court do dwóch zarzutów Powodujące śmierć przez niebezpieczną jazdę.

CZTERECH MĘŻCZYZN ARESZTOWANYCH PO WŁAMANIE DO OKRĘGU WYBORCZEGO PREMIERA WIELKIEJ BRYTANII

Shalorna Warner powiedziała sądowi, że pamięta, jak jej Peugeot się obracał, widziała swoją siostrę ciężko ranną i, gdy samochód się zatrzymał, gorączkowo próbowała znaleźć syna, który został wyrzucony z pojazdu przez uderzenie. Kierowca ciężarówki, który zatrzymał się, aby pomóc, znalazł go po drugiej stronie autostrady.

„Wiedziałam od razu. Musiałam podnieść moje martwe dziecko z pobocza drogi. Przytuliłam je tak mocno, uścisku, którego nigdy nie zapomnę” – powiedziała Warner. „Żadne słowa nie wypełnią nieodwracalnej dziury, która pozostała w moim sercu i życiu”.

Sharlona Warner

Sharlona Warner, po prawej, matka 8-miesięcznego Zackary’ego Bladesa, rozmawia z mediami obok detektyw Natalie Horner, po lewej, przed Sądem Koronnym w Durham, Durham. Anglia, wtorek 9 lipca 2024 r. Pijany kierowca Darryl Anderson, który zrobił zdjęcie, na którym widać, że jechał z prędkością 141 mil na godzinę przed śmiertelnym wypadkiem, został skazany na 17 lat więzienia. Został skazany we wtorek za wypadek z 31 maja, w którym zginął mały Zackary Blades i jego ciotka, Karlene Warner. (Owen Humphreys/PA przez AP)

Anderson skłamał policji, mówiąc, że w chwili wypadku za kierownicą siedział autostopowicz.

Prokurator Emma Dowling powiedziała, że ​​badanie alkomatem przeprowadzone przy drodze wykazało, że Anderson miał prawie trzykrotnie przekroczony limit, prowadząc pojazd po wypiciu alkoholu. W jego samochodzie znaleziono pustą butelkę po wódce.

Świadkowie zeznali później, że jechał niebezpiecznie przez 20 mil, a z jego telefonu wynikało, że wysyłał wiadomości tekstowe.

Na komisariacie powiedział policjantom, że uderzył w tył innego samochodu.

„Czasami zdarzają się błędy” – powiedział. „Ale nie jestem złą osobą”.

Sędzia Joanne Kidd, która zabroniła Andersonowi prowadzenia pojazdów przez 21 lat po wyjściu z więzienia, stwierdziła, że ​​grał w rosyjską ruletkę i katastrofa było nieuniknione.

Adwokat Richard Dawson powiedział, że Anderson, który był żonaty i miał córkę, był „głęboko zasmucony”.

Policjantka z Durham Natalie Horner powiedziała, że ​​policja rutynowo przypomina kierowcom, aby nie przekraczali prędkości, nie korzystali z telefonów za kierownicą i nie prowadzili pojazdu po pijanemu.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

„Darryl Anderson robił wszystkie te trzy rzeczy” – powiedział Horner. „Anderson został skazany na ponad 17 lat więzienia, ale to jego ofiary i ich rodziny otrzymały wyroki dożywotniego więzienia”.Source link