Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tej treści

Dodatkowo otrzymasz specjalny dostęp do wybranych artykułów i innych treści premium po założeniu konta — bezpłatnie.

Podając swój adres e-mail i klikając przycisk Kontynuuj, wyrażasz zgodę na warunki korzystania z serwisu Fox News. Warunki korzystania I Polityka prywatnościw tym nasz Zawiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

Co najmniej jeden z trzech podejrzanych aresztowanych w związku ze śmiertelnym postrzeleniem przewodnika po Dzielnicy Francuskiej Nowy Orlean jest nielegalnym imigrantem z kryminalną przeszłością na amerykańskiej ziemi, zgodnie z informacjami władz imigracyjnych.

Status imigracyjny pozostałych dwóch podejrzanych nie został na razie wyjaśniony.

Policja w Nowym Orleanie aresztowała Joshuę Bonifacio-Avilę (19 lat), Jerbena Albareca (17 lat) i Kevina Nuneza (15 lat) dzień po zabójstwie 43-letniej Kristie Thibodeaux w jej samochodzie na St. Peter Street, rano 30 czerwca.

Nunez jest oskarżony o naciśnięcie spustu. A Aviala-Bonifacio, obywatel Hondurasu, jest oskarżony o nielegalne wjechanie do kraju, poinformowało Immigration and Customs Enforcement Fox News Digital.

NASTOLATKA Z NOWEGO ORLEANU MOŻE BYĆ OFIARĄ HANDLU LUDŹMI PO ZNIKNIĘCIU Z GRUPOWEJ WYCIECZKI DO MUZEUM

Kristie Thibodeaux na zdjęciu selfie z czarnymi włosami i czerwoną szminką

Kristie Thibodeaux na zdjęciu selfie opublikowanym na jej stronie na Facebooku. Popularna przewodniczka po French Quarter została postrzelona i zabita w swoim samochodzie w Nowym Orleanie. Aresztowano trzech nastolatków. (Kristie Thibodeaux/Facebook)

„11 maja 2019 r. amerykańska Straż Graniczna napotkała Bonifacio w pobliżu Hidalgo w Teksasie i uznała, że ​​nie może on wjechać do USA zgodnie z ustawą o imigracji i obywatelstwie” — powiedział rzecznik ICE. „Bonifacio był wielokrotnie aresztowany za kradzież i przyczynianie się do przestępczości nieletnich. Od lutego 2024 r. Biuro Szeryfa Parafii Jeffersona aresztowało Bonifacio za pięć lokalnych naruszeń”.

ICE nie ma uprawnień do zajmowania się osobami nieletnimi, dlatego status imigracyjny pozostałych dwóch podejrzanych nie był na początku jasny.

Wydział ERO zajmujący się egzekwowaniem prawa i operacjami deportacyjnymi złożył wniosek o zatrzymanie podejrzanego.

Tłumy na Mardi Gras 2013

Tłumy w French Quarter podczas Mardi Gras 2013 w Nowym Orleanie, Luizjana. Mardis Gras w French Quarer było jednym z ulubionych przeżyć Kristie Thibodeaux, według internetowego nekrologu. (iStock)

Do zabójstwa doszło 30 czerwca około godziny 4:30 rano i było ono częścią zbrojnego napadu, Policja Nowego Orleanu powiedział. Aresztowali wszystkich trzech podejrzanych 1 lipca. Biuro Koronera Parafii Orleans zidentyfikowało Thibodeaux jako ofiarę 2 lipca.

Policja prosi każdego, kto posiada informacje w tej sprawie, o kontakt z wydziałem zabójstw pod numerem telefonu 504-658-5300.

BÓJKA W SALI SĄDOWEJ W NOWYM ORLEANU WYBUCHŁA PO TYM, JAK MĘŻCZYZNA PRZYZNAŁ SIĘ DO WINNOŚCI ZABICIA SWOICH 3 DZIECI

Według nowoorleańskiego prokuratora Nunez miał wówczas aktywny nakaz aresztowania i nosił bransoletkę z nadajnikiem Lis 8.

Zdjęcie Joshuy Avialę-Bonifacio wykonane w policyjnej celi przedstawia go w białej koszulce z krótkimi, kręconymi włosami stojącego przed białą ścianą

Joshua Aviala-Bonifacio na zdjęciu z rezerwacji. Obywatel Hondurasu jest jednym z trzech podejrzanych oskarżonych o morderstwo Kristie Thibodeaux, 43-letniej kobiety z Nowego Orleanu, która pracowała jako przewodnik turystyczny w Dzielnicy Francuskiej. (Biuro szeryfa parafii Orleans)

Aviala-Bonifacio miał również przeszłość kryminalną, w tym aresztowania za domniemaną kradzież i przyczynianie się do przestępczości nieletnich, według ICE. Używał również pseudonimu Joshua Avila.

„Ten człowiek nigdy nie powinien był znaleźć się w Luizjanie” – napisał gubernator Jeff Landry na X. „Dość tego. Musimy zamknąć nasze granice i zapewnić bezpieczeństwo naszym społecznościom”.

Karalność Nuneza na amerykańskiej ziemi obejmuje siedem przypadków napaść z użyciem przemocynielegalne posiadanie broni palnej i przemoc domowa, podała telewizja WVUE-TV. Mimo to, sędzia sądu dla nieletnich Candice Bates-Anderson skazała go na areszt domowy.

Tłum na Bourbon Street podczas Mardi Gras

Tłumy wypełniają Bourbon Street podczas Mardi Gras w Nowym Orleanie w Luizjanie. Według internetowego nekrologu, dzielnica French Quarter w mieście, popularny punkt turystyczny, była miejscem, w którym Kristie Thibodeaux spędziła lata, oprowadzając wycieczki i ciesząc się kulturą muzyki na żywo. Następnie zginęła w próbie rabunku, gdy trzech nastolatków podeszło do niej z bronią, gdy siedziała w swoim samochodzie na St. Peter Street. (iStock)

Według doniesień portalu, mężczyzna rzekomo złamał warunki umowy w maju, ale mimo to poruszał się swobodnie, bez cyfrowego monitoringu w czasie rzeczywistym, ponieważ czujnik na jego kostce był wyłączony.

Biuro prokuratora okręgowego parafii Orleans nie udzieliło komentarza przed godzinami pracy w czwartek.

Jeff Landry rozmawia z mediami przed Sądem Najwyższym w Waszyngtonie, DC

Jeff Landry, wówczas prokurator generalny Luizjany, a obecnie gubernator, przemawia podczas konferencji prasowej przed Sądem Najwyższym w Waszyngtonie, D.C., USA, w poniedziałek, 9 września 2019 r. Landry w tym tygodniu wezwał do zakończenia niezabezpieczonych, otwartych granic po tym, jak władze ujawniły, że co najmniej jeden z podejrzanych o morderstwo nastolatka w Nowym Orleanie jest nielegalnym imigrantem. (Andrew Harrer/Bloomberg przez Getty Images)

„Bez zabezpieczeń ze strony OJJ i OPJC, my jako miasto musimy poważnie rozważyć wyłączenie monitoringu elektronicznego, dopóki nie będziemy pewni kompetencji administratorów do prowadzenia rzeczywistego monitoringu i zaangażowania sędziów w zapewnienie rzeczywistej odpowiedzialności młodych oskarżonych za naruszenia i nieprzestrzeganie przepisów” – powiedzieli prokuratorzy w oświadczeniu dla lokalnych mediów.

Jerben Albarec na zdjęciu policyjnym ma na sobie brązową koszulę

Jerben Albarec, 17 lat, jest jednym z trzech nastoletnich podejrzanych o morderstwo Kristie Thibodeaux, 43-letniej przewodniczki po Dzielnicy Francuskiej. (Biuro szeryfa parafii Orleans)

Jak doniesiono, incydent ten wzbudził wzmożoną uwagę miejskiego wymiaru sprawiedliwości dla nieletnich oraz firmy świadczącej usługi monitorowania kostek.

Jill Dennis z Assured Supervision Accountability Program, konkurencyjnego wykonawcy, powiedziała FOX 8, że brak odpowiedniego monitorowania brutalnych przestępców, takich jak Nunez, „jest chaotyczny i szalony”.

Ulica Bourbon Street we Francuskiej Dzielnicy Nowego Orleanu wypełnia się ludźmi podczas Mardis Gras

Bourbon Street wypełnia się ludźmi świętującymi Fat Tuesday, ostatni dzień Mardi Gras, we French Quarter w Nowym Orleanie. Ofiara morderstwa Kristie Thibodeaux była przewodniczką po French Quarter. (iStock)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Służba Imigracyjna i Celna nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o więcej informacji na temat podejrzanych.

Thibodeaux skończyłaby 44 lata w przyszłym miesiącu. Pozostawiła męża, rodziców, czworo rodzeństwa i ośmioro bratanic i bratanków, zgodnie z internetowym nekrologiem.

Thibodeaux kochała psy, motocykle, swojego Jeepa i swojego starego Kabriolet Mustang i oglądanie zachodu słońca nad jeziorem Pontchartrain z mężem Jase’em.

W środę odbyło się nabożeństwo żałobne.Source link