Strona główna Newsy Podejrzenie potrójnego morderstwa z użyciem kuszy prowadzi brytyjską policję do rozpoczęcia obławy

Podejrzenie potrójnego morderstwa z użyciem kuszy prowadzi brytyjską policję do rozpoczęcia obławy

44
0


Brytyjska policja poinformowała o znalezieniu mężczyzny poszukiwanego w związku z podejrzeniem ataku z użyciem kuszy, w wyniku którego zginęły trzy kobiety w domu w Bushey w Hertfordshire, na północny zachód od Londynu.

Kyle Clifford, 26 lat, został znaleziony przez policję w środę w dzielnicy Enfield w północnym Londynie, poinformowała policja Hertfordshire w oświadczeniu. Policja nie oddała żadnych strzałów, jak podano w oświadczeniu, ale Clifford otrzymywał leczenie po znalezieniu go z obrażeniami.

Policja podała nazwisko Clifford wcześniej w środę w związku z potrójnym zabójstwem poprzedniego wieczoru. We wcześniejszym oświadczeniu policja z Hertfordshire poinformowała, że ​​funkcjonariusze zostali wezwani do domu w Bushey tuż przed godziną 19:00 we wtorek i znaleźli kobiety poważnie ranne. Wszystkie trzy zginęły na miejscu.

BBC podało, że ofiarami były: Carol Hunt (61 lat), Hannah Hunt (28 lat) i Louise Hunt (25 lat). Były to żona i córki Johna Hunta, który pracuje w stacji radiowej BBC 5 Live jako komentator wyścigów konnych.

„Na tym etapie uważamy, że podejrzany był znany ofiarom” – poinformowała w środę wieczorem policja z Hertfordshire.

Minister spraw wewnętrznych Yvette Cooper, która objęła urząd w zeszłym tygodniu po zwycięstwie Partii Pracy w wyborach, rozważa zaostrzenie przepisów dotyczących kusz i dokona oceny ustaleń przeglądu przeprowadzonego w tym roku przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, podały brytyjskie media.

ZŁAPAĆ SIĘ

Historie, które Cię poinformują

Poprzedni rząd rozważał zaostrzenie przepisów dotyczących kusz po tym, jak potencjalny zabójca Jaswant Singh Chail próbował włamać się do zamku w Windsorze i zabić królową Elżbietę II taką bronią w poranek Bożego Narodzenia w 2021 roku.

W Wielkiej Brytanii nie ma systemu rejestracji ani wymogu posiadania kuszy, choć posiadanie jej przez osoby poniżej 18 roku życia jest nielegalne.

W lutym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rządu konserwatywnego rozpoczęło ośmiotygodniowy przegląd mający na celu rozważenie wprowadzenia systemu licencjonowania i surowszych ograniczeń dotyczących zakupu i sprzedaży kusz, podobnych do przepisów dotyczących broni palnej.

Biuro zakończyło przegląd w kwietniu, ale działania zostały najwyraźniej wstrzymane ze względu na niedawne wybory.

W opublikuj środę na XCooper nazwała zabójstwa „szokującymi” i stwierdziła, że ​​jest „na bieżąco informowana” o postępach śledztwa.

Koleżanki i koledzy Johna Hunta, dziennikarze sportowi, a także inne osobistości ze świata wyścigów, wyrazili w mediach społecznościowych swoje kondolencje rodzinie Huntów.

„Nie sposób pojąć tego bólu” – napisał komentator wyścigów ITV Matt Chapman w X. „Po prostu wiedz, że wszyscy jesteśmy tu dla ciebie, John. Kochamy cię, kolego – wyścigi cię kochają”.Source link