Administracja Bezpieczeństwa Transportu poinformowała, że ​​zatrzymała ponad 3400 sztuk broni punkty kontroli bezpieczeństwa na lotnisku jak dotąd w tym roku, a większość broni palnej była załadowana.

Agencja poinformowała również, że tego lata przebadała większą liczbę pasażerów, w tym w ostatnią niedzielę pobiła rekord, sprawdzając trzy miliony pasażerów.

TSA poinformowała, że ​​w pierwszej połowie 2024 r., która zakończyła się 30 czerwca, na punktach kontroli bezpieczeństwa przechwycono łącznie 3269 sztuk broni palnej, przy czym 94% tej broni było załadowane.

Liczba zatrzymanych sztuk broni palnej w tym okresie była podobna do łącznej liczby zatrzymanych sztuk w tym samym okresie w zeszłym roku, kiedy to wyniosła 3251, jednak w tym roku liczba pasażerów wzrosła.

ARESZTOWANIE MĘŻCZYZNY PO PODEJRZENIU O GRANATACH RĘCZNYCH W BAGAŻU PODRĘCZNYM, SZYBKA EWAKUACJA NA LOTNISKU NA HAWAJACH

Logo TSA na ramieniu oficera

Administracja Bezpieczeństwa Transportu ogłosiła, że ​​w tym roku zatrzymano już ponad 3400 sztuk broni na lotniskowych punktach kontroli bezpieczeństwa, przy czym większość z nich była załadowana. (Joe Raedle/Getty Images)

TSA poinformowała, że ​​funkcjonariusze przeszukali prawie o 7% więcej pasażerów w pierwszej połowie 2024 r. niż w tym samym okresie w roku ubiegłym. W drugim kwartale 2024 r. przeszukano ponad 236 milionów pasażerów, co przewyższyło liczbę 221 milionów pasażerów przeszukanych w drugim kwartale ubiegłego roku.

Od początku 2024 roku funkcjonariusze TSA wykrywali średnio 19 sztuk broni palnej dziennie.

W ciągu pierwszych ośmiu dni lipca, wliczając trzeci kwartał 2024 r., funkcjonariusze w całych Stanach Zjednoczonych przechwycili 166 kolejnych sztuk broni palnej, co daje łącznie 3435 sztuk broni zatrzymanej przez funkcjonariuszy do poniedziałku.

Agencja podała, że ​​w drugim kwartale 2024 r. na punktach kontroli bezpieczeństwa znaleziono 7,5 sztuk broni palnej na milion pasażerów, co stanowi niewielki spadek w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym, gdy wskaźnik wykrytych sztuk wynosił 7,9 sztuk broni palnej na milion pasażerów.

„W okresie rekordowej liczby podróży nasi funkcjonariusze ciężko pracują, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym systemom transportowym i podróżującym, a za każdym razem, gdy wykryją broń palną, istnieje realne zagrożenie bezpieczeństwa pracowników pierwszej linii i podróżnych” — powiedział w oświadczeniu administrator TSA David Pekoske.

LICZBA PRZECHWYCONYCH BRONI PALNEJ NA PUNKTACH KONTROLI BEZPIECZEŃSTWA NA LOTNISKU W CAŁYM KRAJU OSIĄGNĘŁA REKORDOWY WZROST W 2023 R.: TSA

logo TSA

Do poniedziałku TSA zatrzymała w tym roku łącznie 3435 sztuk broni palnej. (Andrew Harrer/Bloomberg przez Getty Images)

„Jeśli nosisz przy sobie broń palną, musisz ją umieścić rozładowaną i zamkniętą w twardym futerale w bagażu rejestrowanym i zgłosić to liniom lotniczym podczas odprawy przy stanowisku biletowym” – kontynuował. „Nie zabieraj jej na punkt kontrolny. To kosztowne i opóźnia ciebie i wszystkich innych podróżujących tym samym pasem”.

TSA stwierdziła, że ​​pasażerowie mogą podróżować z bronią palną, ale musi ona być zabezpieczona w bagażu rejestrowanym, rozładowana i zamknięta w twardym futerale. Pasażer musi również powiadomić linię lotniczą podczas oddawania bagażu przy stanowisku biletowym.

Broń palna jest zabroniona na punktach kontroli bezpieczeństwa, w strefie chronionej lotniska i w kabinie samolotu, niezależnie od tego, czy pasażer posiada zezwolenie na broń ukrytą lub znajduje się w strefie, w której jest to dozwolone. noszenie broni zgodnie z konstytucją.

Agent Transportation Security Administration (TSA) pracuje na lotnisku

Od początku 2024 roku funkcjonariusze TSA wykrywali średnio 19 sztuk broni palnej dziennie. (Reuters)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Agencja apeluje do pasażerów podróżujących za granicę, aby zapoznali się z przepisami dotyczącymi broni palnej obowiązującymi w miejscu docelowym, ponieważ w regionie może obowiązywać zakaz podróżowania z bronią palną, a także sankcje karne.

TSA zauważyła, że ​​nie konfiskuje broni palnej. Jeśli pasażer przyniesie broń palną na punkt kontroli bezpieczeństwa, przy sobie lub w bagażu podręcznym, funkcjonariusz skontaktuj się z policją rozładować broń i wejść w jej posiadanie.

Policja ma również prawo aresztować lub ukarać pasażera mandatem, a TSA może ukarać pasażera grzywną w wysokości prawie 15 000 dolarów za przyniesienie broni na punkt kontroli bezpieczeństwa.Source link