Podczas gdy były prezydent Jimmy Carter obchodzi swoje 100. urodziny, miłośnicy piwa w całej Ameryce mają więcej możliwości niż kiedykolwiek wcześniej dzięki uchwalonemu przez niego aktowi prawnemu.

Legalność warzenia piwa w domu i kwitnący przemysł piwa rzemieślniczego są w dużej mierze świadectwem działalności Cartera, który słynął z unikania większości alkoholu ze względu na swoje przekonania południowych baptystów.

„Za pociągnięciem pióra prezydenta Cartera uchwalenie ustawy HR 1337 zapoczątkowało ogólnokrajową debatę zainteresowanie piwowarstwem domowym, co z kolei przygotowało grunt dla pierwszego pokolenia właścicieli małych browarów” – powiedział w tym tygodniu dyrektor generalny Brewers Association Bob Pease w wiadomości e-mail dla Fox News Digital.

MIÓD, ALKOHOL LEPIEJ ZNANY JAKO WINO MIODOWE, TO „PŁYNNA HISTORIA W SZKLANCE”

Jak podaje jej strona internetowa, The Brewers Association to organizacja handlowa z siedzibą w Kolorado, której misją jest „promowanie i ochrona amerykańskich browarów rzemieślniczych, ich piw oraz społeczności entuzjastów browarnictwa”.

Jest to organizacja, która prawdopodobnie by nie istniała, gdyby Carter nie podpisał ustawy HR 1337.

Jimmy Carter podzielił się zdjęciem ludzi wznoszących toasty.

Prezydent Jimmy Carter zalegalizował warzenie piwa w domu na szczeblu federalnym i zapoczątkował nową kulturę piwa rzemieślniczego w Stanach Zjednoczonych. (Getty Images)

HR 1337, który Carter podpisał z 14 października 1978 r. stwierdził, że każda osoba dorosła będzie mogła „produkować wino i piwo do użytku osobistego i rodzinnego, a nie na sprzedaż, bez ponoszenia podatku akcyzowego na wino lub piwo lub jakichkolwiek kar” w ilości do 200 galonów uwarzonych.

To pierwsze pokolenie piwowarów domowych powstałych po 1978 r. „utorowało drogę nowoczesnemu ruchowi piwa rzemieślniczego i ponad 9300 browarów obecnie w USA” – zauważył Pease.

MAŁY VERMONT GIGANT AMERYKAŃSKIEGO PIWA RZEMIEŚLNEGO: W LIŚCIACH WZGÓRZACH GOSZCZĄ NIEKTÓRE Z NAJLEPSZYCH BROWARÓW NA ŚWIECIE

„Społeczność piwowarska jest wdzięczna prezydentowi Jimmy’emu Carterowi, a jego dziedzictwo żyje w każdej partii warzonego piwa” – powiedział.

Rodzące się piwowarstwo domowe i rzemiosło przemysł piwny Jak twierdzi witryna CraftBeer.com, liczba ta wzrosła wykładniczo po federalnej legalizacji tej praktyki w 1978 r.

Mężczyzna pijący piwo.

Po federalnej legalizacji tej praktyki gwałtownie wzrosła browarnictwo domowe i produkcja piw rzemieślniczych. (iStock)

W grudniu 1978 roku, zaledwie dwa miesiące po federalnej legalizacji piwa domowego, w Boulder w Kolorado założono Amerykańskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER LIFESTYLE

Amerykańskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych szacuje obecnie, że od 500 000 do 750 000 Amerykanów warzy „co najmniej jeden partia piwa w domu” – podaje jej strona internetowa.

Wiele browarów rzemieślniczych, w tym obecnie większe marki, takie jak Sierra Nevada, zaczynało od produkcji piwa domowego.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Jak podaje strona internetowa browaru, Sierra Nevada Brewing Co., założona w Kalifornii przez Kena Grossmana, miała swoje początki jako sklep z domowym piwem w latach 70. XX wieku. Według Brewers Association jest to obecnie trzeci co do wielkości browar rzemieślniczy w USA.

Skrzynka Sierra Nevada Pale Ale w sklepie.

Sierra Nevada Brewing Co., trzeci co do wielkości browar rzemieślniczy w Stanach Zjednoczonych, zaczynał od produkcji piwa domowego. (Justin Sullivan/Getty Images)

„Legalizacja piwa domowego w 1978 r. wzbudziła ciekawość hobbystów, a nasz założyciel Ken Grossman już od 1976 r. po cichu prowadził sklep z domowym piwem” – czytamy na stronie internetowej firmy.

Więcej artykułów o stylu życia znajdziesz na stronie www.foxnews.com/lifestyle

„Przed otwarciem Sierra Nevada w 1980 roku Ken udoskonalił przepis na Pale Ale w prawdziwie domowym stylu piwowarskim: przygotowując 5-galonowe partie prawie co tydzień, aż było gotowe do spożycia 10-lufowego piwa” – czytamy na stronie internetowej.

Dziś Sierra Nevada produkuje ponad milion baryłek rocznie.



Source link