AKTUALIZACJA 16:00 czasu PDT:

Proces Aleca Baldwina „Rust” rozpoczął się we wtorek po południu, kiedy wybrano i zaprzysiężono 12 przysięgłych i czterech zastępców. Nadzorowana przez sędzię Mary Marlowe Sommer w jej sali sądowej hrabstwa Santa Fe, mieszkańcy Nowego Meksyku składali się z 11 kobiet i pięciu mężczyzn.

W środę rozpoczną się przemówienia wstępne w procesie aktora o nieumyślne spowodowanie śmierci, w którym brał udział operator filmu „Rust” Halyna Hutchins.

AKTUALIZACJA 9:30 rano czasu PDT:
Wybór ławy przysięgłych rozpoczął się we wtorek rano w procesie o zabójstwo Aleca Baldwina, któremu grozi do 18 miesięcy więzienia w Nowym Meksyku, jeśli zostanie skazany. Baldwin był w sądzie wraz ze swoim bratem Billym i żoną Hilarią.

Kamery nie były dozwolone na sali sądowej podczas wyboru ławy przysięgłych, co miało zająć większość wtorku. Przemówienia otwierające mogą rozpocząć się już w środę.

WCZEŚNIEJ:

Kiedy we wtorek rozpocznie się proces Aleca Baldwina o zabójstwo, będzie on uzbrojony w najlepszych prawników, wpływy swojej sławy i potencjalnego kozła ofiarnego: Hannah Gutierrez-Reed, rusznikarkę z filmu „Rust”, odsiadującą już wyrok w więzieniu w Nowym Meksyku za przypadkowe postrzelenie operatorki Halyny Hutchins.

Ale droga Baldwina do uniknięcia podobnego losu – Gutierrez-Reed została zatrzymana przez funkcjonariuszy zaledwie kilka minut po tym, jak 6 marca wyrok skazujący odczytano przed zszokowaną salą sądową – jest niepewny i wąski, eksperci prawni powiedzieli serwisowi TheWrap.

Zwłaszcza, że ​​to Baldwin trzymał broń.

Słynny incydent z października 2021 r. w niskobudżetowym westernie w pobliżu Santa Fe doprowadził do skazania Gutierrez-Reed, a także przyznanie się do winy w sprawie o wykroczenie polegające na zaniedbaniu od asystenta reżysera Davida Hallsa. Baldwin, jako ostatni członek ekipy, który stanął przed sądem karnym za katastrofę „Rust”, ma również tę przewagę, że widział już lwią część dowodów stanu.

A w poniedziałek sędzia nadzorujący sprawę dał Baldwinowi małe zwycięstwo prawne gdy oświadczyła, że ​​prokuratorzy nie mogą przedstawić dowodów na jego rolę jako koproducenta. Państwo zamierzało argumentować, że na tym stanowisku Baldwin zawiódł jako nadzorca bezpieczeństwa planu, poza lekkomyślnym wycelowaniem broni jako aktor.

Ale w tym miejscu przewaga Baldwina zdaje się się kończyć.

Nigdy wcześniej niepublikowane materiały filmowe przedstawione jako dowód podczas procesu Gutierrez-Reed pokazały klip za klipem pokazującym lekceważące obchodzenie się Baldwina z bronią, w tym wykrzykiwanie rozkazów do swojej ekipy, aby szybko przeładowała, a także inny, w którym używa broni jako „wskaźnika”, aby przemieszczać obsadę i ekipę. A ława przysięgłych może również uznać wyniki dla Halls i Gutierrez-Reed za podstawę do przekonania, że ​​było to coś więcej niż tylko tragiczny wypadek, eksperci prawni twierdzą, że.

Od czasu incydentu sprzed ponad dwóch lat Baldwin jest na wolności za kaucją i nie unika rozgłosu. Powiedział George Stephanopoulos z ABC News w pełnym łez wywiadzie zaledwie kilka tygodni później, że nie nacisnął spustu, utrzymuje tę pozycję – i swoją niewinność – od tamtej pory. A Baldwin i jego żona Hilaria, którzy mają siedmioro dzieci, ogłosili w zeszłym miesiącu, że zadebiutują w nowym reality show „The Baldwins” na TLC w 2025 roku.

Wybór ławy przysięgłych miał rozpocząć się we wtorek, a proces miał trwać dwa tygodnie lub dłużej. Baldwin, spodziewany na sali sądowej codziennie, grozi mu do 18 miesięcy więzienia z możliwymi grzywnami; grozi mu również wiele spraw cywilnych w Kalifornii i Nowym Meksyku.Source link