Co musisz wiedzieć:

Biuro Prokuratora CDMX potwierdziło, że szczątki znalezione w Iztapalapie rzeczywiście są ludzkie, chociaż wskazuje, że scena została zmieniona przez Poszukujące Matki Sonory.

Dzień po tym, jak przywódczyni Poszukujących Matek Sonory, Ceci Flores, potępiają odkrycie kości na wzgórzu Tres Cruces, W biurze burmistrza Iztapalapa prokuratura CDMX potwierdziła, że ​​szczątki to ludzie.

Poinformowało o tym nagranie wideo, na którym wskazało to Biuro Prokuratora Generalnego miasta Meksyk pozostałości ludzie znalezieni w Iztapalapie pochodzą jednak od jednej lub większej liczby osób dochodzeń oni kontynuują ponieważ prawdopodobnie zostały one zmanipulowane.

Prokuratura CDMX potwierdziła, że ​​szczątki znalezione w Iztapalapie to ludzie

Seberina Ortega López, główna koordynatorka ds. dochodzeń kryminalistycznych i usług eksperckich, stwierdziła, że Teren, o którym mowa, został już przeanalizowany i zlokalizowano „trzy interesujące miejsca”. w którym znaleziono szczątki kości ludzkich zarówno u podnóża ziemi, jak i niektóre zakopane na głębokości około pół metra w Iztapalapie.

López to zauważył Znalezione szczątki nie są ze sobą powiązane, zatem będą to „oddzielne szczątki, które znaleziono ułożone w stos i pomieszane”.. Ponadto ze względu na ich właściwości (suche, porowate, odwodnione i kruche) prokuratura uważa, że ​​szczątki te nie są nowe.

Chociaż zasugerował, że Poszukujące Matki Sonory zmieniły scenę

Ortega wyjaśnił, że jedno ze szczątków ma nawet nacięcie wykonane podczas sekcji zwłok i na razie Szczątki zostały już zbadane, a eksperci już je analizują, co pomoże w ich identyfikacji..

Ze swojej strony Ulisesa Lary LópezaPotwierdził to rzecznik agencji Pracownicy Prokuratury Śledczej i innych agencji ciężko pracowali, aby przeprowadzić ankietę i przeanalizować szczątki, a także zebrać ewentualne zeznania, które pomogą w śledztwie.

Prokuratura potwierdza, że ​​szczątki znalezione w Iztapalapie przez Madres Buscadoras to szczątki ludzkie
Ulises Lara wskazał, że miejsce, w którym znaleziono ludzkie szczątki, zostało zmienione. Zdjęcie: X

I pośrednio wskazał na Ceci Flores, która ogłosiła odkrycie

Ale Lara również to zauważyła Interweniowano w miejscu odnalezienia szczątków „przed przybyciem kompetentnego personelu”w którym insynuował, że Ceci Flores naruszyła wszelkie protokoły poszukiwań osób zaginionych.

„Zamiast natychmiastowego powiadamiania władz o odkryciu, aby chronić miejsce zdarzenia i nie zmieniać miejsca zdarzenia, „Wszystkie protokoły zostały naruszone przed przybyciem pierwszego ratownika”., Ulises Lara wspomniał w swojej wiadomości.

Przywódczyni Mothers Searchers of Sonora prosi władze, aby lepiej zabrały się do pracy

„Dowód został zmanipulowany, zmieniony, a następnie porzucony bez zachowania miejsca do czasu przybycia Policji lub pracowników tej Prokuratury”– uszczegóławia rzecznik Prokuratury, zapewniając, że manipulacja szczątkami narusza także godność i szacunek osób poszukujących zaginionych bliskich.

Oczywiście liderka Mothers Searchers of Sonora nie milczała w związku z oskarżeniami, jakie Lara i Prokuratura skierowały pod jej adresem i poprzez wiadomość zamieszczoną na jej portalach społecznościowych: Ceci Flores poprosiła władze, aby wykonały swoją pracę.

iztapalapa tajne krematorium
Domniemane tajne krematorium zlokalizowane przy Ceci Flores / FOTO: ROGELIO MORALES/CUARTOSCURO.COM

I zapewniał nawet, że bez problemów wykonują swoją pracę, tylko o to proszą, żeby ich nie dyskredytowano.

„Wykonaliśmy pracę, która Ci odpowiada. „Wyłącznie w celu powrotu ludzi do domów” Flores stwierdził w swoim filmie. „Powinni być źli na ciebie jako na autorytet, który wykonał twoją pracę, i na ludzi, którzy ich zniknęli” – powiedział.

Ceci Flores również o tym wspomniała Poszukujące matki natychmiast powiadomiły Prokuraturę o odnalezieniu zwłok i nie mieli odpowiedzi. Ponadto zapewnił, że nikt nie modyfikował tego miejsca i prosi agencję o zaprzestanie prób dyskredytowania grupy.

kwiaty ceci poszukujące matek iztapalapa
Ceci Flores, przywódczyni Poszukujących Matek Sonory, poinformowała o odkryciu w Iztapalapie. Zdjęcie: Ceci Flores

A ona sama odda się w ręce władz, jeśli to, co zrobiła, jest przestępstwem.

„Dziękuję za uznanie, że są to szczątki ludzkie; Ale Nie umniejszaj ani nie atakuj pracy, którą dla Ciebie wykonaliśmy. Połączmy siły, po prostu pozwólmy pracowaćRobimy to„Ceci Flores napisała w tweecie, w którym zamieściła swoją odpowiedź dla Ulisesa Lary i firmy.

Flores powiedział także, że jego jedyną misją jest powstrzymanie zaginięć w Meksyku: Chcemy tylko, abyśmy byli ostatnim pokoleniem poszukujących matek. Oby żaden Meksykanin nigdy tak nie skończył. A jeśli stało się tak z powodu tego, co zrobiliśmy, jutro pójdę i oddam się w ręce policji.„, zapewnił.

Wszystko, czego nie wiedziałeś, a co powinieneś wiedzieć, znajdziesz na Sopitas.com

Source link