Prywatne listy księżnej Diany do byłej gospodyni zostaną wystawione na aukcji

Wszystkie listy są podpisane przez księżną Dianę i są przez nią pisane ręcznie.

Kilka listy i pocztówki świąteczne pisane przez księżną Dianę do jednej z jej byłych gospodyń domowych mają zostać zlicytowane 27 czerwca. Według Poczta nowojorskaw kolekcji znajduje się korespondencja pomiędzy księżną Walii a jej byłą gospodynią Maud Pendrey, po jej ślubie z ówczesnym księciem Karolem w 1981 r. Na aukcji wystawionych jest także 14 kartek bożonarodzeniowych i noworocznych wymienionych w latach 1981–1985.

Listy i kartki są częścią wyprzedaży Princess Di prowadzonej przez Aukcje Juliena w Beverly Hills. Oczekuje się, że na nadchodzącej aukcji osiągną sześciocyfrową cenę.

Najnowsze i najświeższe wiadomości w NDTV

Wiele z tych listów zawiera dane osobowe i kamienie milowe w życiu Diany. Jedna z odręcznych notatek pisanych czystym atramentem na królewskim papierze firmowym, datowana na 8 września 1982 r., wspomina o „niezwykłym sukcesie” jej miesiąca miodowego z księciem Karolem.

Krótko po urodzeniu pierwszego syna Williama Diana określiła siebie jako „niezwykle dumną i szczęśliwą matkę”. „William przyniósł nam tyle szczęścia i zadowolenia, że ​​w związku z tym nie mogę się już doczekać mszy” – dodała.

Notatka z września 1982 roku na papierze firmowym zamku Balmoral, w której dziękowano pracownikom za prezent dla księcia Williama. „Jesteśmy bardzo podekscytowani i zachwyceni Waszymi cudownymi swetrami – dziękujemy bardzo, że zepsuliście Williama, nie zasługuje na to” – czytamy w liście.

Jest podpisany: „Zachowuj szczególną ostrożność i dużo miłości od nas wszystkich, Diana”.

Kolejny 2-stronicowy list napisany 13 lipca 1983 roku zawierał zabawną i dziwaczną stronę Diany. Opisała helikopter startujący z Althorp i zastanawiała się, czy widzą, jak macha ze szczytu.

Księżna Diana była uważana za jedną z najsłynniejszych kobiet na świecie, a jej działalność charytatywna i życie prywatne trafiały na pierwsze strony gazet. Diana, matka księcia Williama i księcia Harry’ego, rozwiodła się z królem Karolem w 1996 roku. Zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu w 1997 roku w wieku 36 lat.

Source link