PORTLAND, Oregon (MONETA) — W przeciwieństwie do stanu Waszyngton i miasta Vancouver, w hrabstwie Clark liczba zabójstw nieznacznie wzrosła w latach 2022–2023.

We wtorek Stowarzyszenie szeryfów i szefów policji stanu Waszyngton opublikowało jej roczne dane o przestępstwach zgłoszonych w całym stanie. Organizacja ujawniła, że ​​w zeszłym roku odnotowano 376 morderstw w całym stanie Waszyngton, co oznacza spadek o 5,8% w porównaniu z poprzednim rokiem i wzrost o 81,1% od 2019 r.

W hrabstwie Clark Biuro Szeryfa zgłosiło 10 zabójstw w 2023 r. w porównaniu do siedmiu w 2022 r. W Vancouver policjanci zgłosili osiem zabójstw w zeszłym roku — w porównaniu do 11 przypadków w roku poprzednim.

Przestępstwa przeciwko mieniu stanowiły większość przestępstw w całym stanie, 73,1%. Przestępstwa przeciwko ludziom stanowiły 22,5%, podczas gdy przestępstwa przeciwko społeczeństwu — takie jak przestępstwa związane z narkotykami lub znęcanie się nad zwierzętami — stanowiły resztę przestępstw.

Dane wskazują, że przestępstwa z użyciem przemocy najczęściej zdarzają się w maju, a najrzadziej w lutym.

W przeglądzie szczegółowo opisano również najczęstsze przestępstwa odnotowane przez liczne agencje ścigania w Waszyngtonie. W przypadku Clark County Sheriff’s Office i Vancouver Police Department najczęstszymi przestępstwami były kradzież, niszczenie mienia i „zwykłe napaści”.

Ponadto raport pokazuje, że liczba pracowników organów ścigania w Waszyngtonie należy do najniższych w USA

„Podczas gdy nasz stan dodał 94 funkcjonariuszy netto w 2023 r., jeszcze bardziej odstaliśmy pod względem zatrudnienia z powodu wzrostu populacji i ponownie jesteśmy na 51. miejscu w kraju pod względem zatrudnienia” — napisał WASPC na Facebooku. „Aby osiągnąć średnią liczbę funkcjonariuszy na mieszkańca, musielibyśmy dodać 8000 więcej — wzrost o 80%”.

Na dzień 31 października 2023 r. VPD miało około 1,06 oficerów policji na każde 1000 mieszkańców. CCSO miało około 0,57 oficerów policji na każde 1000 mieszkańców.Source link