Tampa Bay Rays Według doniesień zawodnikowi grającemu na pozycji łącznika Wanderowi Franco postawiono zarzuty molestowania seksualnego i wykorzystywania seksualnego osoby nieletniej.

22 sierpnia Franco został odsunięty od pełnienia funkcji ze względów administracyjnych, ponieważ Główna liga baseballowa zbadał jego domniemane związki z nieletnimi dziewczętami.

Oskarżenia zostały ujawnione na początku tego miesiąca po zamieszczeniu wpisów w mediach społecznościowych, ale pierwsza skarga została złożona w lipcu.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH NA FOXNEWS.COM

Wędrówka Franco kontra Strażnicy

Wander Franco, nr 5 drużyny Tampa Bay Rays, obserwuje piątą rundę meczu przeciwko Cleveland Guardians na Tropicana Field 12 sierpnia 2023 r. w St. Petersburgu na Florydzie. (Douglas P. DeFelice/Getty Images)

Rays zaczęli usuwać zdjęcia Franco około Pole Tropicana pośród oskarżeń. Nie było również żadnych oznak sprzedaży gadżetów Franco w sklepie drużyny Rays na ich stadionie.

Ostatni mecz Franco w Major League odbył się 12 sierpnia, a biorąc pod uwagę zarzuty, coraz bardziej prawdopodobne jest, że już nigdy nie zagra.

Franco był All-Star po raz pierwszy w zeszłym sezonie. W zeszłym sezonie osiągnął .281/.344/.475 z 17 homerunami i 58 RBI w 112 grach.

Podpisał 11-letni kontrakt o wartości 182 milionów dolarów w listopadzie 2021 r., ale opcja zespołu w 2033 r. może sprawić, że umowa będzie warta 233 miliony dolarów, gdy się zakończy. Oczywiście Rays mogliby się z tego wycofać, jeśli Franco pójdzie do więzienia, powołując się na klauzulę „dobrego obywatelstwa” w kontrakcie zawodnika.

Wędrówka Franco po DR

Wander Franco, środkowy, zawodnik drużyny baseballowej Tampa Bay Rays z Dominikany, oskarżony o molestowanie nieletniej, przybywa do sądu pod silną eskortą w Puerto Plata w Republice Dominikany, 5 stycznia 2024 r. (STR/AFP przez Getty Images)

JOE RYAN Z TWINS ZŁAPANY WIRUSOWYM MOMENTEM, GDY WYSYPAŁ PUDER DLA DZIECI W SPODNIE PODCZAS GRY, ABY ZWALCZYĆ EKSTREMALNY UPAŁ

Po tym, jak policja Dominikany przeprowadziła rewizję w dwóch domach powiązanych z Franco tuż przed Nowym Rokiem, został on ostatecznie aresztowany. Później został zwolniony pod warunkiem, że będzie spotykał się z lokalnymi władzami raz w miesiącu.

Według ESPNDominikańscy prokuratorzy twierdzą, że Franco nazwał nieletnią „moją dziewczyną” w wiadomości WhatsApp, przyznając, że związek był „ryzykowny”, ale „to uwielbiał”.

„Moja dziewczyna” – Franco rzekomo napisał po hiszpańsku. „Jeśli mój zespół to zrozumie, może to przysporzyć mi problemów. To zasada wszystkich zespołów, że nie możemy rozmawiać z nieletnimi, a mimo to zaryzykowałem i mi się to podobało”.

Prokuratorzy twierdzą, że związek Franco z dziewczyną, która ma teraz 15 lat, trwał cztery miesiące, a on płacił jej, żeby o tym nie mówiła. Matce dziewczyny postawiono również zarzuty prania pieniędzy na podstawie prezentów, które wysłał jej Franco. Franco i dziewczyna poznali się 9 grudnia 2022 r., po tym jak „zabrał ją z domu”, uprawiali seks dwa razy w ciągu dwóch dni i rozpoczęli swój związek.

Wędruj po punktach Franco

Wander Franco, nr 5 drużyny Tampa Bay Rays, reaguje na mecz z New York Yankees przed pierwszą rundą na Yankee Stadium 1 sierpnia 2023 r. w Nowym Jorku. (Adam Hunger/Getty Images)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Jak wynika z dokumentów, Franco dał dziewczynce w lipcu i sierpniu równowartość 46 tys. dolarów, a matce płacił około 1700 dolarów miesięcznie, kupując jej też nowy samochód.

Śledź Fox News Digital relacje sportowe na Xi zasubskrybuj biuletyn Fox News Sports Huddle.

Source link