Biały Dom był We wtorek naciskano na to, z kim Pentagon skontaktuje się, jeśli w kierunku USA zostanie wystrzelony pocisk nuklearny po godzinie 20:00, czyli o tej porze, o której prezydent Biden powiedział, że musi zakończyć dzień.

Jak podaje „The New York Times”, w zeszłym tygodniu podczas prywatnego spotkania w Białym Domu Biden powiedział gubernatorom Partii Demokratycznej, że nie będzie organizował wydarzeń po godzinie 20:00, aby móc dłużej pospać.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Peter Doocy z Fox News naciskał na rzeczniczkę prasową Białego Domu Karine Jean-Pierre w sprawie prezydenta zdrowie psychiczne i będąc w szczytowej formie przed godziną 20:00

„Cóż, on też mówi, że jest najbystrzejszy przed 20:00. Więc powiedzmy, że Pentagon w pewnym momencie wykryje nadlatującą bombę atomową. Jest 23:00. Do kogo dzwonisz? Do pierwszej damy?” – zapytał Doocy.

ANONIMOWY SENATOR DEMOKRATYCZNY MÓWI, ŻE WSZYSCY OD LAT WIEDZĄ, ŻE BIDEN MA ZANIKI UMYSŁOWE

Peter Doocy z Fox na odprawie w Białym Domu

Peter Doocy z Fox News naciskał na rzecznik prasowy Białego Domu, Karine Jean-Pierre, aby podała, kogo Pentagon powiadomi, jeśli w kierunku USA zostanie wystrzelona bomba atomowa po godzinie 20:00, po tym jak prezydent Biden rzekomo powiedział, że musi przestać pracować. (Fox News)

Jean-Pierre powiedział Doocy’emu, że prezydent ma zespół, który będzie go informował o wszelkich wiadomościach, które są „istotne i ważne” dla narodu amerykańskiego.

Powiedziała też Biden ma kogoś wyznaczył osobę odpowiedzialną za otrzymywanie wiadomości od Rady Bezpieczeństwa Narodowego, gdyby taki scenariusz kiedykolwiek się ziścił.

Kim jest ta osoba, Jean-Pierre nie powiedział.

Były przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy powiedział, że gdy był przewodniczącym, często uczestniczył w spotkaniach w Gabinecie Owalnym, a pierwsza dama była tam obecna.

KRYZYS KAMPANII: DEMOKRATYCY, KTÓRZY WZYWALI BIDENA DO WYCOFANIA SIĘ LUB WYRAŻALI OBAWY O JEGO ZDROWIE

Biden-Kamala-Śmiech

Prezydent Biden uśmiecha się obok wiceprezydent Kamali Harris. (Samuel Corum/Getty Images)

Doocy zapytał Jean-Pierre’a, czy Jill Biden podejmowała decyzje, czy doradzała prezydentowi podczas spotkań.

„Nie, prezydent jest prezydentem Stanów Zjednoczonych. On podejmuje decyzje” – powiedział Jean-Pierre.

Przesłuchanie nastąpiło po tym, jak Doocy zapytał Jean-Pierre’a, czy prezydent jest zobowiązany do pełnienia drugiej kadencji, jeśli zostanie wybrany. Sekretarz prasowy odpowiedział: „Tak”.

Korespondent powiedział następnie Jean-Pierre’owi, że prezydent powiedział, że jego zdrowie jest w porządku, ale „to tylko jego mózg i że jest tak samo bystry jak wcześniej”.

BIDEN „SPOTYKANY I SKUPIONY”, ALE TAKŻE „ZDEZOROWANY I ZAPOMINAJĄCY”, DONOSI AP W WYŚMIENITYM NAGŁÓWKU

Rosja-ćwiczenia-nuklearne-wyjaśniacz

Sekretarz prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała Peterowi Doocy’emu z Fox News, że prezydent i tak podejmie decyzję, jeśli w kierunku USA zostanie wystrzelona broń nuklearna po godzinie 20:00, mimo że według doniesień prezydent Biden powiedział, że chce zakończyć wydarzenia o godzinie 20:00, aby móc się wyspać. (Biuro Prasowe Ministerstwa Obrony Rosji za pośrednictwem AP)

Sekretarz prasowy szybko wtrącił się do rozmowy i powiedział Doocy’emu, że Biden „żartował”, aby wyjaśnić sprawę.

„O co chodzi?” – zapytał Doocy, zanim Jean-Pierre powiedział mu, że Biden opowiada „lekki żart”.

„Że ma problem z mózgiem?” zapytał Doocy.

DEBAKLA Z BIDENEM: 10 OTWIERAJĄCYCH OCZY REAKCJI MEDIÓW, OD PANIKI W MSNBC DO „THE VIEW” WZYWAJĄCEGO DO ZASTĘPSTWA

Sekretarz prasowy Białego Domu Karine Jean-Pierre

Sekretarz prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre w pokoju Brady Press Briefing Room w Białym Domu 3 stycznia 2024 r. w Waszyngtonie, DC (Chip Somodevilla/Getty Images)

„Mówił improwizując i żartując” – powiedział Jean-Pierre. „Znasz prezydenta. Lubi dużo żartować. To ten sam facet, który mówi: „Wiem, że wyglądam na 40 lat”, prawda? Więc lubi żartować”.

Doocy stwierdził, że to żart i odpowiedział, że ludzie się śmieją, gdy Biden to mówi.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Słaby występ Bidena podczas debaty prezydenckiej z byłym prezydentem Trumpem pod koniec czerwca wzmocnił obawy dotyczące wieku Bidena i jego zdolności do sprawowania urzędu, które narastały od miesięcy.

Biden zmaga się z rosnącą presją, aby wycofać się z wyścigu o nominację w 2024 r.Source link