Robert De Niro pozbawiony nagrody przywódczej po tym, jak w ognistej przemowie nazwał Trumpa „klaunem” i „potworem”

De Niro od lat często krytykuje Trumpa

Legenda kina Robert De Niro został pozbawiony prestiżowej nagrody przywódczej po tym, jak wygłosił mnóstwo ostrych uwag skierowanych przeciwko Trumpowi poza procesem karnym byłego prezydenta. 80-letni zdobywca Oscara miał odebrać nagrodę Krajowego Stowarzyszenia Nadawców za Służbę Ameryce w przyszły wtorek w Waszyngtonie, ale organizacja odwołała tę nagrodę, twierdząc, że ceremonia ma „dumnie dwustronny charakter”. ’

W oświadczenie do Wzgórze, rzecznik grupy powiedział: „To wydarzenie jest z dumą ponadpartyjne i jednoczy przedstawicieli całego spektrum politycznego, aby uczcić wpływową pracę lokalnych nadawców i naszych partnerów”.

„Chociaż zdecydowanie popieramy prawo każdego Amerykanina do korzystania z wolności słowa i udziału w życiu obywatelskim, jasne jest, że niedawna głośna działalność pana De Niro odwróci uwagę od działalności filantropijnej, którą mieliśmy nadzieję docenić. skupić się na obsłudze zdobywców nagród, pan De Niro nie będzie już obecny na tym wydarzeniu.”

Warto zauważyć, że De Niro, który przez lata często krytykował Trumpa, został zaproszony w ramach kampanii prezydenckiej Joe Bidena do powiedzenia kilku słów na konferencji prasowej przed budynkiem sądu. Aktor wdarł się na Trumpa i nazwał go „zagrożeniem” dla kraju, utrzymując, że 6 stycznia 2021 r. na Kapitolu podżegał do przemocy i zniszczeń.

”Nie chcę cię przestraszyć. Nie, nie, czekaj, może naprawdę chcę cię przestraszyć. Jeśli Trump wróci do Białego Domu, będziecie mogli wycałować te wolności, które uważamy za oczywiste, a wybory i zapomnieć o nich” – powiedział aktor.

On też zadzwonił Donald Trump „klaunem” dodając, że „zapomnieliśmy lekcje historii, które pokazały nam innych klaunów, których nie traktowano poważnie, dopóki nie stali się okrutnymi dyktatorami”.

„Dzięki Trumpowi mamy drugą szansę i już nikt się nie śmieje. Nadszedł czas, aby go powstrzymać, głosując na niego raz na zawsze. Jeśli wejdzie, mogę wam teraz powiedzieć, że nigdy nie odejdzie, ” on dodał.

Rozmawiam z Wiadomości z nieba, De Niro powiedział, że Trump nie powinien być prezydentem Stanów Zjednoczonych. „Znasz mój pogląd na Donalda Trumpa. To potwór. Nie należy mu pozwolić… posłuchaj – nie może ponownie zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych, nigdy, przenigdy”.

Zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu swojej decyzji przez NAB hollywoodzki aktor nie protestował i oświadczył, że wspiera NAB. „Wspieram pracę Fundacji Przywództwa NAB i chciałbym wyrazić moje uznanie i wdzięczność za to, co Fundacja zrobiła i będzie robić nadal dla dobra nas wszystkich, a także życzę im wszystkiego najlepszego w dalszej dobrej pracy” ’ odpowiedział.

Source link