Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tej treści

Dodatkowo otrzymasz specjalny dostęp do wybranych artykułów i innych treści premium po założeniu konta — bezpłatnie.

Podając swój adres e-mail i klikając przycisk Kontynuuj, wyrażasz zgodę na warunki korzystania z serwisu Fox News. Warunki korzystania I Polityka prywatnościw tym nasz Zawiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

Ta historia dotyczy samobójstwa. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ma myśli samobójcze, skontaktuj się z Suicide & Crisis Lifeline pod numerem 988 lub 1-800-273-TALK (8255).

Jocelyn Walters, 14-latka New Jersey triathlonistka i wielka fanka zespołu The Smashing Pumpkins, popełniła samobójstwo 9 września 2022 r. po miesiącach nękania i zastraszania ze strony rówieśników.

Teraz rodzice Jocelyn, Fred i Solangie „Soly” Walters, pozywają Okręg szkolny Middletown Townshiprada szkolna i inni oskarżeni — w tym nauczyciele Jocelyn i pielęgniarki z lokalnej kliniki zdrowia psychicznego — za rzekome niepodjęcie odpowiednich działań w celu zapobieżenia samobójstwu 14-latki.

W pozwie wymieniono również 10 Johnów i Jane Does jako oskarżonych, „którzy nękali, zastraszali, znęcali się i/lub w inny sposób znęcali się nad Jocelyn”.

„Jocelyn była uczennicą, której chciałeś. Była koleżanką z drużyny, której chciałeś. Zawodniczką, której chciałeś. Zawsze była. Pierwsza na boisku. Ostatnia poza nim” – powiedział Fred Walters dla Fox News Digital.

RODZINA CHŁOPCA W KAROLINIE POŁUDNIOWEJ, KTÓRY ZMARŁ PRZEZ SAMOBÓJSTWO, POZWAŁA SNAPCHAT ZA PROCES SEKSUALNY

Jocelyn Walters w koszulce Smashing Pumpkins

Jocelyn Walters popełniła samobójstwo 9 września 2022 r. w wieku 14 lat. (Materiały rodzinne)

Kiedy w 2021 roku Jocelyn rozpoczęła naukę w szkole średniej, marzyła o studiowaniu prawa na uniwersytecie Notre Dame, ale marzenia te zostały pokrzyżowane, gdy padła ofiarą intensywnego nękania i zastraszania ze strony innych uczniów, zarówno osobiście, jak i w Internecie.

„Śmierć Jocelyn w wyniku samobójstwa nastąpiła po długotrwałym i uporczywym nękaniu, zastraszaniu, znęcaniu się i nadużyciach skierowanych przeciwko niej, które miały miejsce w roku szkolnym 2021/2022 oraz po nim, Liceum,” w skardze stwierdzono. „Powtarzający się wzorzec … nadużyć miał miejsce pomimo ciągłych i powtarzających się skarg na ten sam temat składanych przez Powodów i innych do Zarządu/Okręgu i Pozwanych Zarządu”.

10-LETNI CHŁOPIEC Z INDIANY POPEŁNIŁ SAMOBÓJSTWO Z POWODU PRZEŚLADOWANIA W SZKOLE, MÓWIĄ RODZICE

Jocelyn Walters w stroju piłkarskim

Jocelyn Walters była gwiazdą piłki nożnej grającą na bramce w swojej drużynie piłkarskiej w New Jersey. (Materiały rodzinne)

W pozwie zarzucono, że jeden konkretny prześladowca, znany jedynie jako JM, prześladował Jocelyn, udostępniając jej dane osobowe, wyśmiewając ją na prywatnych stronach mediów społecznościowych, usuwając Jocelyn z grupowych czatów, wycinając jej twarz ze zdjęć zamieszczanych w mediach społecznościowych oraz próbując odizolować ją od przyjaciół i chłopaka.

„Szkoła średnia, zarząd okręgu i pozwani z zarządu wiedzieli o takim zachowaniu i nie zrobili nic, aby ochronić Jocelyn przed krzywdą” – czytamy w skardze.

OKRĘG SZKOLNY NJ ZAPŁACI 9,1 MILIONÓW DOLARÓW UGODA RODZINIE PRZEŚLADOWANEJ DZIEWCZYNKI, KTÓRA ODBIERAŁA SOBIE ŻYCIE

Jocelyn Walters gra w piłkę nożną

Jocelyn Walters była triathlonistką i bramkarką w swojej drużynie piłkarskiej. (Materiały rodzinne)

Fred Walters powiedział, że organizował piżamowe przyjęcia z Prześladowcy Jocelyn, którzy kiedyś byli jej przyjaciółmi, mieszkali pod jego dachem, zanim rzekomo zaczęli znęcać się nad jego córką.

„Ta grupa dzieciaków faktycznie spała w moim domu między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem” – wyjaśnił – „i gdzieś w styczniu, z tego co rozumiem, mogła dojść do jakiejś wymiany wiadomości tekstowych… na czacie grupowym, a potem ta dziewczyna po prostu chciała ją wypchnąć. I to, co zrozumiałem przedtem, a jeszcze bardziej później, to to, że to chyba był MO tej dziewczyny”.

WZROST CYBERPRZEMOCY: 12-LATKA BYŁA „CAŁOAMERYKAŃSKĄ MAŁĄ DZIEWCZYNKĄ” PRZED SAMOBÓJSTWEM

Fred Walters twierdził, że JM sprawiła, że ​​Jocelyn czuła się swobodnie, zwierzając się jej z różnych rzeczy i okazując jej swoją wrażliwość, po czym zwróciła się przeciwko Jocelyn i próbowała odizolować ją od ich wspólnej grupy znajomych.

Jocelyn Walters pozuje przed muralem przedstawiającym motyla

Jocelyn Walters marzyła o studiowaniu na uniwersytecie Notre Dame i zostaniu prawnikiem. (Materiały rodzinne)

Jocelyn po raz pierwszy próbowała odebrać sobie życie w maju 2022 r., kilka miesięcy przed śmiercią. Po pierwszej próbie trafiła do szpitala i była leczona.

„Szczerze mówiąc, będę próbował ją dalej podjudzać…”

— Tekst od domniemanego prześladowcy Jocelyn

„Nawet gdy Jocelyn była w szpitalu… JM następnego dnia napisał na czacie grupowym na temat Jocelyn: »Ciekawe, czy ona mi się odpłaci… Szczerze mówiąc, będę próbował ją namawiać, aż zrobi mi coś, za co będę mógł ją wpędzić w kłopoty«” – twierdzi skarga.

RODZINA DZIEWCZYNY, KTÓRA ZNĘKAŁA SIĘ I POPEŁNIŁA SAMOBÓJSTWO, POZWAŁA OKRĘG SZKOLNY, TWIERDZI, ŻE DYREKTOR JĄ „UPORZYŁ”

W pozwie twierdzi się ponadto, że w sierpniu 2022 r., po hospitalizacji, Jocelyn została skierowana do pielęgniarki w klinice zdrowia psychicznego, która „nieumyślnie podwoiła dawkę leku przeciwdepresyjnego Jocelyn, nie wiedząc, jaką dawkę przyjmuje” i „nie powiadomiła rodziców Jocelyn o jej nagłym stanie”.

Jocelyn Walters i jej ojciec, Fred Walters

W pozwie złożonym przez rodziców Jocelyn Walter stwierdzono, że 14-letnia dziewczynka była poddawana bezlitosnemu nękaniu, któremu władze szkoły nie zrobiły nic, by zapobiec. (Materiały rodzinne)

W dniu poprzedzającym śmierć Jocelyn oraz w dniu jej śmierci Jocelyn zgłosiła sprawę pielęgniarce szkolnej, „która nie podjęła odpowiednich działań, biorąc pod uwagę historię Jocelyn, a ponadto nie powiadomiła rodziców Jocelyn o tej/tych wizytach” – twierdzi skarga.

„Kilka godzin później, 9 września 2022 r., Jocelyn odebrała sobie życie” – czytamy w pozwie. „Natychmiast po tym JM wysłał następującą wiadomość dotyczącą śmierci Jocelyn: '(s)a umarła, przestańcie robić wokół tego kontrowersje’”.

RODZICE TWIERDZĄ, ŻE „NIEDBALCZE ZACHOWANIE” SZKOŁY PRZYGOTOWAWCZEJ W CHICAGO WOBEC CYBERPRZEMOCY DOPROWADZIŁO DO SAMOBÓJSTWA UCZNIA

Jocelyn Walters trzyma koszulkę na stadionie piłkarskim

Jak twierdzi rodzina Jocelyn Walters w pozwie, dzień przed i w dniu swojej śmierci Jocelyn Walters zgłosiła się do pielęgniarki szkolnej. (Materiały rodzinne)

Rodzina Jocelyn twierdzi, że Jocelyn, jej siostra, rodzice i przyjaciele zgłosili nękanie, którego Jocelyn doświadczała w szkole i poza nią, ale ich obawy zostały zignorowane. Władze szkoły rzekomo nie zrobiły nic, aby ukarać uczniów, którzy brali udział w nękaniu, które doprowadziło do samobójstwa Jocelyn.

Po śmierci Jocelyn, 26 października 2022 r., szkoła Middletown High School North wysłała jej rodzicom list, w którym potwierdziła, że ​​Jocelyn „mogła paść ofiarą” aktu znęcania się, a szkoła wszczęła dochodzenie w sprawie tych zarzutów.

„(D)istrykt nie znalazł żadnych dowodów na to, że Jocelyn była celem badanego aktu nękania, zastraszania lub zastraszania”.

— List z Middletown High School North do Waltersów

„Po starannym rozpatrzeniu dowodów zgromadzonych w toku śledztwa, Okręg nie znalazł żadnych dowodów na to, że Jocelyn była celem badanego aktu nękania, zastraszania lub zastraszania” – stwierdzono w liście.

PRZECZYTAJ LIST:

Prawnik Waltersa, Jeffrey Youngman, powiedział Fox News Digital, że nękanie „po prostu nie zniknie, jeśli nie zastosujesz odpowiedniej formy dyscypliny”.

„Dzieci reagują na dyscyplinę” – powiedział. „To osobisty środek odstraszający i szerszy środek odstraszający. Ale jeśli nie stosujesz… tej dyscypliny w ogóle, to tylko wzmocni to ich zachowanie. I tak właśnie się stało. Nikt nie został ukarany”.

Dzień śmierci Jocelyn rozpoczął się jak każdy typowy dzień szkolny. Fred Walters odwiózł swoje dwie córki do szkoły tego ranka i poszedł do pracy. Po szkole siostra Jocelyn poszła na koncert do sali koncertowej ze swoją przyjaciółką, ale Walters nie mógł się dodzwonić do Jocelyn, mimo że do niej dzwonił i wysyłał SMS-y.

Starsze zdjęcie Jocelyn Walters.

Starsze zdjęcie Jocelyn Walters. (Materiały rodzinne)

Wywnioskował, że mogła spać w swoim pokoju z powodu napiętego grafiku sportowego i pracy na lokalnej promenadzie. Odczuwała również zmęczenie z powodu zwiększonej ilości przyjmowanych leków. Jednak gdy Fred Walters otworzył drzwi jej sypialni tego popołudnia, znalazł ją martwą.

„Uznałem, że ten lek był bardzo, bardzo ważnym elementem”.

— Fred Walters

„To obraz, który bardzo ciężko wykreowałem i… od samego początku czułem, że leki odgrywają bardzo, bardzo ważną rolę” – powiedział.

W pozwie zauważono, że podczas gdy krajowy wskaźnik samobójstw wśród osób w wieku 10-24 lat nie odnotował znaczącej zmiany w latach 2001-2007, Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) odnotowały 62% wzrost liczby samobójstw w tej grupie wiekowej w latach 2007-2021. Wśród dziewcząt 30% stwierdziło, że poważnie rozważało próbę samobójczą — wzrost o 60% w porównaniu z rokiem 2011, zgodnie z danymi CDC.

Jocelyn Walters w koszulce Smashing Pumpkins

Według danych CDC 30% dziewcząt przyznało, że poważnie myślało o próbie samobójczej — o 60% więcej niż w 2011 roku. (Materiały rodzinne)

W skardze zauważono również, że „stosowanie leków przeciwdepresyjnych u dzieci i młodzieży znacznie wzrosło od 2005 r., pomimo braku przekonujących dowodów na to, że korzyści przewyższają ryzyko, a samobójstwa wynikające z leczenia pozostają poważnym problemem”.

Rada szkolna i okręg oświadczyły, że nie komentują trwającego postępowania sądowego.

Rada wprowadziła zakaz korzystania z telefonów komórkowych w szkołach okręgowych 26 czerwca, powołując się na badania, które wskazują na poprawę wyników uczniów w nauce, znaczący spadek liczby myśli samobójczych, mniejszą liczbę przypadków nękania i zastraszania oraz lepszą socjalizację uczniów, gdy ich telefony komórkowe nie są dostępne w ciągu dnia.

Starsze zdjęcie Jocelyn Walters grającej w piłkę nożną

Jocelyn Walters gra w piłkę nożną, gdy była młodsza. (Materiały rodzinne)

Prawnik okręgu szkolnego i rady szkolnej, Eric Harrison, powiedział, że „zamierzają odpowiedzieć na te roszczenia wyłącznie w drodze postępowania prawnego”.

Fred Walters uważa, że ​​błędy „na każdym kroku” doprowadziły do ​​śmierci Jocelyn.

„Walczę o moją córkę, ale przez to widzę tyle porażek”.

— Fred Walters

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

„Te dziewczyny zaczynają robić to, co robiły, wypychają ją i próbują ją anulować. A potem masz dorosłych w pokoju, którzy nie wykonują swojej pracy lub nie przestrzegają ich naprawdę nieudanych zasad i polityki, i ich papierkowej roboty, która ma cię chronić” – powiedział. „Walczę o moją córkę, ale przez to widzę po prostu tak wiele porażek… i innych rodziców, którzy przychodzą do mnie ze swoimi problemami, które nie zostały rozwiązane, ponieważ jest to izolacja rodziców”.

Teraz Walters ma nadzieję, że imię i pamięć o córce pozostaną żywe, podczas gdy on będzie dążył do sprawiedliwości. Stworzył organizację non-profit o nazwie 99 Smiles, której celem jest normalizacja rozmów o młodzieży zdrowie psychiczne i rozszerzyć zasoby.Source link