Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tej treści

Osiągnąłeś maksymalną liczbę artykułów. Zaloguj się lub utwórz konto BEZPŁATNIE, aby kontynuować czytanie.

Podając swój adres e-mail i klikając przycisk Kontynuuj, wyrażasz zgodę na warunki korzystania z serwisu Fox News. Warunki korzystania I Polityka prywatnościw tym nasz Zawiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

Ta historia dotyczy samobójstwa. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ma myśli samobójcze, skontaktuj się z Suicide & Crisis Lifeline pod numerem 988 lub 1-800-273-TALK (8255).

Greg Johnson cierpiał na przewlekłą encefalopatię pourazową (CTE) i popełnił samobójstwo pięć lat temu, jak poinformowała w środę jego rodzina.

Ten 12-letni weteran NHL popełnił samobójstwo 7 lipca 2019 r., strzelając do kogoś z broni palnej, 13 lat po swoim ostatnim meczu w NHL.

Mózg Johnsona został przeanalizowany przez dr Ann McKee z Centrum CTE Uniwersytetu Bostońskiego.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​WIĘCEJ INFORMACJI SPORTOWYCH NA FOXNEWS.COM

Greg Johnson

Greg Johnson #22 z Nashville Predators zatrzymuje się, próbując wykonać zagranie krążkiem przeciwko Los Angeles Kings podczas ich meczu 25 marca 2006 r. w Staples Center w Los Angeles w Kalifornii. Kings pokonali Predators 6-4. (Noah Graham/Getty Images)

CTE to choroba mózgu, która, jak odkryto, wystąpiła w wyniku powtarzających się uderzeń w głowę. Można ją zdiagnozować dopiero po śmierci.

„Ta diagnoza zaparła mi dech w piersiach” — powiedziała wdowa po Johnsonie, Kristin — para była małżeństwem przez 22 lata. „Śmierć Grega zrujnowała nasz świat i ani razu nie pomyśleliśmy, że ta choroba jest czymś, z czym się zmaga. Doświadczył bardzo niewielu objawów, o których wiedzieliśmy, ale często mówił o swoich wstrząsach mózgu. Pamiętam dokładnie moment, w którym powiedział mi, że jego choroba serca zmuszająca go do przejścia na emeryturę była błogosławieństwem, ponieważ nie mógł znieść kolejnego ciosu. Wiedział, że jego kariera hokejowa miała głęboki wpływ na jego mózg”.

Greg Johnson na lodzie

Greg Johnson #22 z Nashville Predators w akcji przeciwko Los Angeles Kings w Staples Center w Los Angeles, Kalifornia. Kings wygrali 2-0. (Harry How/Getty Images)

SEATTLE KRAKEN ZATRUDNIA PIERWSZĄ PEŁNOETATOWĄ TRENERKĘ W HISTORII NHL

„Nie miałam pojęcia, co oznacza CTE, kiedy mój tata odebrał sobie życie” — powiedziała najstarsza córka Johnsona, Carson. „Teraz, kiedy zrozumiałam, że uderzenia, których doznał w trakcie swojej kariery hokejowej, uszkodziły mu mózg, chcę, aby wszyscy sportowcy zrozumieli ryzyko i chcę, aby NHL zaczęła uznawać, że ono istnieje i zrobiła więcej, aby chronić swoje zawodniczki, aby inne córki nie musiały tracić swoich ojców”.

Najmłodsza córka Johnsona, Piper, powiedziała, że ​​jest „dumna, że ​​dziedzictwo mojego ojca” przyczynia się do badań nad CTE.

„Naprawdę był najlepszym ojcem na świecie, a jego utrata w wyniku samobójstwa przekroczyła wszystko, co mogliśmy sobie wyobrazić. To było straszne, ale chcemy o tym mówić, aby pomóc innym zmagającym się z problemami zrozumieć, że nie są sami i że jest dostępna pomoc” – dodała.

Johnson grał dla Nashville Predators przez ostatnie siedem lat swojej kariery, gdzie pełnił funkcję kapitana. Został wybrany jako 33. w drafcie przez Philadelphia Flyers w 1989 r., ale nigdy dla nich nie zagrał.

Strzelanina Grega Johnsona

Zawodnik Greg Johnson z Nashville Predators. (Bruce Bennett Studios za pośrednictwem Getty Images Studios/Getty Images)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Został sprzedany do Detroit Red Wings w 1993 r., gdzie spędził pierwsze 3,5 roku. Grał także w Pittsburgh Penguins i Chicago Blackhawks.

Jego brat, Ryan, grał w NHL przez 15 lat, a obecnie jest asystentem dyrektora generalnego Vancouver Canucks.

Śledź Fox News Digital relacje sportowe na Xi zasubskrybuj biuletyn Fox News Sports Huddle.

Source link