Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tej treści

Dodatkowo otrzymasz specjalny dostęp do wybranych artykułów i innych treści premium po założeniu konta — bezpłatnie.

Podając swój adres e-mail i klikając przycisk Kontynuuj, wyrażasz zgodę na warunki korzystania z serwisu Fox News. Warunki korzystania I Polityka prywatnościw tym nasz Zawiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

Dwóch uzbrojonych funkcjonariuszy US Marshals, którzy odpowiadali za ochronę sędzi Sądu Najwyższego Sonii Sotomayor, zastrzeliło w obronie własnej potencjalnego złodzieja samochodów, co rzuciło cień na jej współpodpisanie opinii Sądu Najwyższego z 2010 r., w której potępiono taką ochronę przed bronią palną jako prawo gwarantowane przez Drugą Poprawkę.

Kentrell Flowers, 18 lat, został postrzelony w piątek, gdy podszedł do nieoznakowanego pojazdu Marshals w pobliżu domu Sotomayor. Flowers wycelował pistolet w jednego z dwóch Marshals będących na służbie przez okno od strony kierowcy, najwyraźniej próbując go ukraść, zgodnie z raportem policji.

Flowers został aresztowany w szpitalu i postawiono mu zarzuty kradzieży samochodu z bronią w ręku, posiadania pistoletu bez zezwolenia i posiadania urządzenia do podawania amunicji o dużej pojemności.

SĄD NAJWYŻSZY UCHYLA FEDERALNY ZAKAZ STOSOWANIA BUMPSÓW

Sędziowie Sądu Najwyższego USA Sonia Sotomayor przemawiają

Sędziowie Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych Sonia Sotomayor i Amy Coney Barrett (niewidoczne na zdjęciu) rozmawiają z moderatorem Erikiem Liu, współzałożycielem i dyrektorem generalnym Citizen University, podczas panelu dyskusyjnego na Narodowym Forum Tygodnia Nauki Obywatelskiej na Uniwersytecie George’a Washingtona, 12 marca 2024 r. w Waszyngtonie. (Jahi Chikwendiu/The Washington Post za pośrednictwem Getty Images)

Incydent wywołał krytykę stanowisk Sotomayor w sprawie Drugiej Poprawki podczas jej kadencji w Sądzie Najwyższym, w tym jedną decyzję, w której podpisała sprzeciw, który stwierdzał, że Konstytucja nie chroni „prywatnego prawa do samoobrony z użyciem broni”.

W takim razie McDonald v. W 2010 r. w Chicago sędzia Steven Breyer orzekł, że większość nie zgadza się z Drugą Poprawką, która gwarantuje jednostce prawo do posiadania broni palnej, co jest sprzeczne z regulacjami władz stanowych i lokalnych.

„Podsumowując, twórcy Drugiej Poprawki nie napisali jej po to, aby chronić prywatne prawo do samoobrony z użyciem broni” – napisał Breyer.

SĄD NAJWYŻSZY ORZEKA NA KORZYŚĆ NRA W KLUCZOWEJ SPRAWIE DOTYCZĄCEJ PIERWSZEJ POPRAWKI

Sotomayor opowiada o wspomnieniach

Sędzia Sądu Najwyższego Sonia Sotomayor gestykuluje, opowiadając o swoim dzieciństwie i o tym, co skłoniło ją do wyboru kariery prawniczej, 17 sierpnia 2019 r. podczas Mississippi Book Festival w Jackson w stanie Missisipi. (Zdjęcie AP/Rogelio V. Solis, archiwum)

Ryan Petty, działacz na rzecz bezpieczeństwa w szkole, którego córka została zamordowana w strzelaninie w Marjory Stoneman Douglas High School w 2018 r., skomentował incydent w poście na X, mówiąc: „Obronne użycie broni”.

Parker Thayer z Capital Research skomentował X: „Sotomayor jest chroniona przez tę samą broń, o której wielokrotnie pisała, że ​​cywile nie potrzebują jej i nie powinni jej posiadać”.

„Sędzia Sotomayor agresywnie sprzeciwiała się indywidualnemu prawu do samoobrony w swoich odrębnych opiniach w kilku ważnych sprawach dotyczących Drugiej Poprawki na przestrzeni lat” – powiedział Erich Pratt, starszy wiceprezes Gun Owners of America, w wywiadzie dla Fox News Digital.

„To jest więc niesamowicie ironiczne, a nawet hipokrytyczne, że jej prywatna ochrona została zmuszona do skorzystania z tego podstawowego i uniwersalnego prawa do ochrony siebie w bardzo niebezpiecznej sytuacji. Miejmy nadzieję, że ten incydent otworzy jej oczy, ale nie będziemy wstrzymywać oddechu” – powiedział.

W tym semestrze Sotomayor zgłosiła sprzeciw w sprawie, w której uznano, że zakaz stosowania akcesorium do broni palnej znanego jako „bump stock” jest niezgodny z konstytucją.

NIEDOSZEDŁY KRADZIEŻ SAMOCHODÓW OBIECUJE SĘDZIĘ SĄDU NAJWYŻSZEGO SOTOMAYOR OFICER OCHRONY, PODEJRZANY ZOSTAŁ POSTRZELONY

„Dziś Sąd oddał kolby uderzeniowe z powrotem w ręce cywilów. Aby to zrobić, odrzucił definicję „karabinu maszynowego” przyjętą przez Kongres i zajął się taką, która jest niezgodna ze zwykłym znaczeniem tekstu ustawy i nie znajduje poparcia w kontekście ani celu. Kiedy widzę ptaka, który chodzi jak kaczka, pływa jak kaczka i kwacze jak kaczka, nazywam tego ptaka kaczką. Półautomatyczny karabin wyposażony w kolbę uderzeniową oddaje „automatycznie więcej niż jeden strzał, bez ręcznego przeładowania, za pomocą jednej funkcji spustu”. Ponieważ ja, podobnie jak Kongres, nazywam to karabinem maszynowym, z szacunkiem się nie zgadzam” – napisała.

Sotomayor, którą ówczesny prezydent Barack Obama nominował do Sądu Najwyższego, spotkała się z krytyką ze strony ustawodawców, którzy byli zaniepokojeni jej filozofią opartą na Drugiej Poprawce.

W 2004 roku przyłączyła się do opinii, która jako precedens przytaczała „prawo do posiadania broni palnej wyraźnie nie jest prawem podstawowym”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

W 2009 r. przyłączyła się również do opinii wydanej przez Sąd Apelacyjny Drugiego Okręgu, w której orzeka on, że prawa gwarantowane przez Drugą Poprawkę nie mają zastosowania do stanów.

Do przygotowania niniejszego reportażu przyczynił się Stephen Sorace z Fox News Digital.Source link