Co musisz wiedzieć:

W dniu wyborów w 2024 r. zgłoszono już kilka ataków na lokale wyborcze w Meksyku

Rankiem 2 czerwca Sekretarz Pracy Luisa María Alcalde stwierdziła, że ​​„kraj jest spokojny” w tych dniach wyborów w 2024 r. Szefowa INE Guadalupe Taddei stwierdziła, że ​​wszystko przebiega prawidłowo i bez większych incydentów.

Ale…. Tak? Oprócz wszystkich kandydatów, którzy zostali zaatakowani/zamordowani w trakcie kampanii i zakazu wyborczego, W dniu wyborów odnotowano już kilka ataków na lokale wyborcze, kradzież kart do głosowania, kupowanie głosów itp.

lokale wyborcze-zamknięte-nie otwierać-10-am-w-późne-wybory-2024
Mężczyzna prosi o otwarcie jego pudełka w Tabasco // Foto: Cuartoscuro

Tak przebiega Dzień Wyborów 2024

Rankiem 2 czerwca kilku mężczyzn próbowało podpalić pudełko w Querétaro. Z opublikowanego w mediach społecznościowych filmu wynika, że ​​po przeskoczeniu przez kraty lokalu próbowali uciec na motocyklu, dopóki nie potrącił ich samochód.

Kiedy upadli na ziemię, uciekli, choć według lokalnych mediów zostali później aresztowani. Wszystko to wydarzyło się w Szkole Dwustulecia w Querétaro.

W tym samym stanie, gorzej w Juriquilla, Udało im się spalić pudełko, a konkretnie sekcję 890.

Na nagraniu widać dziesiątki osób ustawionych w kolejce do głosowania, podczas gdy w pobliżu krzeseł palone są różne gazety i materiały z lokali wyborczych.

Spalili skrzynkę w Querétaro.
Zdjęcie:

I niestety to nie wszystko. Lokalne media podają, że w lokalu wyborczym zlokalizowanym w La Joya w stanie Querétaro rzucono koktajl Mołotowa. Wiadomo, że nie było żadnych obrażeń ani uszkodzeń.

Tego samego ranka przybyli uzbrojeni ludzie i weszli do szkoły Gabriela Mistral de Tlapanalá w Izucar de Matamoros, łącznie oddano 500 głosów.

Filmy opublikowane w sieciach społecznościowych wywołują u ludzi wzdrygnięcie: urzędnicy lokalu wyborczego już zainstalowali, ludzie w środku i wszystko, gdy nagle wchodzą zakapturzone osoby, chwytają karty do głosowania i wychodzą.

Wszystko, czego nie wiedziałeś, a co powinieneś wiedzieć, znajdziesz na Sopitas.com

Source link