Strażnicy Parku Narodowego Yosemite w Kalifornii zwracają się z ważnym apelem do turystów odwiedzających park narodowy, którzy na pustkowiu pozostawiają po sobie śmieci.

„Prosimy nie zakopywać papieru toaletowego, jest on łatwo odsłonięty przez pogodę i erozję, a zwierzęta mogą go wykopać i rozrzucić na długo przed jego rozkładem (co może zająć od 1 do 3 lat, w zależności od warunków)” – głosi ostatni wpis udostępniony na stronie Parku Narodowego Yosemite na Facebooku.

„Niektóre zwierzęta mogą nawet używać go jako materiału do budowy gniazd (fuj). Utrzymujmy tam czystość i klasę, pakując wszystko, co ze sobą nosimy”.

Strażnicy Parku Narodowego Arizony używają ekstremalnego ciepła, aby upiec chleb bananowy

W poście na Facebooku znalazły się zdjęcia zwiniętych w kłębek kawałków papieru toaletowego i rolek porzuconych przez odwiedzających.

papier toaletowy nps

Strażnicy parku Yosemite przypominają odwiedzającym o konieczności pozbycia się papieru toaletowego przyniesionego do parku, udostępniają zdjęcia niedawnych przypadków i ostrzegają przed szkodzeniem środowisku. (NPS)

Więcej artykułów o stylu życia znajdziesz na stronie www.foxnews/lifestyle.

Wielu turystów przechodzi przez 429-letnią Amerykę parki narodowe Według Narodowej Służby Parków (NPS) w zeszłym roku piękno to zobaczyło 325,5 miliona osób.

Prawie 95% powierzchni kraju jest przeznaczone specjalnie na obszary dzikie, na których żyją setki zwierząt. gatunki zwierząt i gadów, i ponad 1000 gatunków roślin.

papier toaletowy nps

Użytkownicy Facebooka skomentowali wpis Yosemite, a wielu z nich pochwaliło „OGŁOSZENIE” strażników. (NPS)

Park o powierzchni 747 956 akrów jest domem najwyższego wodospadu w Ameryce Północnej, którego wysokość wynosi 2425 stóp i sięga do dna doliny znajdującej się poniżej.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER LIFESTYLE

Fundacja Parku Narodowego walczy z 70 milionami funtów odpady zebrane rocznie w parkach narodowych, zgodnie z NPS.

„Możesz przynieść zamykaną plastikową torebkę, aby ją schować, a nawet zakleić ją taśmą, aby nie musieć na nią patrzeć. Ponieważ tak naprawdę nikt nie chce natknąć się na niespodziewaną paczkę pozostawioną przez anonimowego entuzjastę outdooru” – napisali również strażnicy w poście na Facebooku, który zebrał komentarze od osób popierających ogłoszenie.

PAPIER TOALETOWY NPS

Według NPS, Fundacja Parków Narodowych walczy z 70 milionami funtów odpadów zbieranych każdego roku w parkach narodowych. (NPS)

„Świetne PSA, dziękuję” – skomentowała jedna z kobiet. „Pracuję jako wolontariuszka w parku i wielokrotnie widziałam, że niektórzy ludzie nie zostali nauczeni lub nie przejmują się zasadą „pakuj i pakuj na zewnątrz”.

„Tak wielu turystów nie szanuje Matki Natury. To takie smutne” – napisała inna osoba.

„Niewiarygodne. Dziękuję za przypomnienie ludziom, jak zachowywać się na pustkowiu” – powiedział inny.

Co najmniej dwóch użytkowników stwierdziło, że powinno być dostępnych „więcej łazienek” w parku.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Fox News Digital zwróciło się do NPS z prośbą o dodatkowy komentarz.Source link