Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tej treści

Dodatkowo otrzymasz specjalny dostęp do wybranych artykułów i innych treści premium po założeniu konta — bezpłatnie.

Podając swój adres e-mail i klikając przycisk Kontynuuj, wyrażasz zgodę na warunki korzystania z serwisu Fox News. Warunki korzystania I Polityka prywatnościw tym nasz Zawiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

Nowe badanie opinii publicznej w kluczowym stanie środkowo-zachodnim Wisconsin, przeprowadzone w całości po debacie z 27 czerwca między Prezydent Biden a były prezydent Trump wskazuje, że republikański kandydat ma pięciopunktową przewagę nad demokratycznym urzędującym prezydentem.

A sondaż, opublikowany we wtorek przez AARP, wskazuje na poparcie Bidena w Wisconsin, startującego za demokratyczną senator Tammy Baldwin, która prowadzi przed republikańskim kontrkandydatem Erikiem Hovde w ich kluczowym wyścigu do Senatu.

Według sondażu przeprowadzonego przez republikańską firmę sondażową Fabrizio Warda i demokratyczną firmę sondażową Impact Research na zlecenie AARP, Trump na szczycie Biden 50%-45% wśród prawdopodobnych wyborców w Wisconsin.

Gdy uwzględnimy kandydatów niezależnych i kandydatów niezależnych, Trump wyprzedza Bidena stosunkiem 44% do 38%, podczas gdy kandydat Partii Demokratycznej, który stał się kandydatem niezależnym, Robert F. Kennedy Jr. ma 9%, a kandydatka Partii Zielonych Jill Stein ma 3%.

TRUMP I JEGO SOJUSZNICY PODGŁOŚNIAJĄ GŁOŚNOŚĆ BIDENA

Biden wygłasza przemówienie na wiecu wyborczym.

Prezydent Biden przemawia na wiecu wyborczym w Madison w stanie Wisconsin, 5 lipca 2024 r. (SAUL LOEB/AFP przez Getty Images)

Ten Ankieta AARP wskazuje, że Trump wyprzedza Bidena w bezpośrednim starciu o siedem punktów wśród wyborców w wieku 50 lat i starszych. Wśród wyborców poniżej 50 roku życia obaj kandydaci mieszczą się w marginesie błędu, podczas gdy Baldwin wyprzedza Hovde’a o 14 punktów wśród tej samej grupy wyborców.

Sondaż przeprowadzono w dniach 28 czerwca-2 lipca, po debacie, ale przed piątkowym wiecem prezydenta w Madison w stanie Wisconsin.

HALEY WZYWA DELEGATÓW NA KONWENCJI GOP DO WSPARCIA TRUMPA

Publikacja nowego sondażu nastąpiła kilka dni po badaniu Bloomberg/Morning Consult w Wisconsin zasugerował, że Biden ma przewagę nad Trumpem, wynoszącą niewiele ponad jedną dziesiątą procenta.

Wisconsin wraz z Michigan i Pensylwanią tworzyły tzw. niebieski mur stanów, który pomógł Demokratom wygrać wybory prezydenckie przez trzy dekady, aż do momentu, gdy Trump wygrał we wszystkich trzech stanach w 2016 r.

Przypuszczalny kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta i były prezydent Donald Trump podchodzi do podium podczas wydarzenia kampanijnego we wtorek 18 czerwca 2024 r. w Racine w stanie Wisconsin.

Przypuszczalny kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta i były prezydent Donald Trump podchodzi do podium podczas wydarzenia kampanijnego we wtorek 18 czerwca 2024 r. w Racine w stanie Wisconsin. (Jeffrey Phelps/Associated Press)

Ale Biden wygrał we wszystkich trzech stanach minimalną przewagą w 2020 roku, pokonując Trumpa i zdobywając Biały Dom.

Publikacja wyników sondażu nastąpiła niecały tydzień przed rozpoczęciem Krajowa Konwencja Republikanów, które odbędzie się w Milwaukee, Wisconsin.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Nowe badanie jest najnowszym z ostrzegawczymi sygnałami dla Bidena. Kilka ogólnokrajowych sondaży przeprowadzonych całkowicie po debacie i opublikowanych w zeszłym tygodniu zawierało mnóstwo czerwonych flag dla prezydenta — w tym Trumpa powiększającego swoją jednocyfrową przewagę nad Bidenem i pogłębiających się obaw Amerykanów o to, czy Biden podoła zadaniu rządzenia krajem.

Joe Biden, Donald Trump

Prezydent Biden i były prezydent Trump staną naprzeciw siebie podczas debaty w Atlancie w stanie Georgia, 27 czerwca 2024 r. (Getty Images)

Po niezwykle trudnym występie w debacie półtora tygodnia temu w swoim pierwszym bezpośrednim starciu z Trumpem, Biden próbuje udowodnić, że nadal ma wytrzymałość i bystrość, aby poradzić sobie z najtrudniejszą i najbardziej wymagającą pracą na świecie. I próbuje udowodnić, że ma siłę, aby pokonać Trumpa.

Debata było poważnym niepowodzeniem dla Bidena, który w wieku 81 lat jest najstarszym prezydentem w historii kraju. Jego niestabilna wypowiedź i potykające się odpowiedzi podczas starcia w Atlancie wywołały powszechną panikę w Partii Demokratycznej i rosnącą falę publicznych i prywatnych wezwań z jego własnej partii, aby ustąpił ze stanowiska jej sztandarowego kandydata w 2024 r.

Najnowsze aktualności z kampanii wyborczej 2024 r., ekskluzywne wywiady i wiele więcej znajdziesz w naszym centrum wyborczym Fox News Digital.Source link