PORTLAND, Oregon (MONETA) — Pracownicy zakładów użyteczności publicznej w południowo-zachodniej części stanu Waszyngton trzymają linię frontu w obliczu rekordowej fali upałów.

Chociaż firma Clark Public Utilities poinformowała stację KOIN 6 News, że w ciągu ostatnich kilku dni udało jej się uniknąć zbyt wielu przerw w dostawie prądu spowodowanych upałami, pojawiły się pewne wyzwania.

W szczególności, Sąd okręgowy hrabstwa Clark poinformował na swojej stronie internetowej: że zarówno biuro administracyjne, jak i kuratorskie zamknięto we wtorek z powodu przerwy w dostawie prądu. Jak pierwotnie donosił Kolumbijski1500 osób w Vancouver w pewnym momencie nie miało prądu. Jednak wieczorem, Strona internetowa Clark Public Utilities poinformował, że nie odnotowano już żadnych aktywnych przerw w dostawie prądu.

Powodem, dla którego ekipy Clark Public Utilities nie napotkały tylu przerw spowodowanych upałem w ciągu ostatnich kilku dni w porównaniu z Portland, jest częściowo to, że jest to o wiele mniejszy obszar do pokrycia. Ale to również zasługa dobrego planowania.

„Energia elektryczna nie przejmuje się tym, czy jest ciepła, czy zimna. Będzie robić to, co robi” — powiedział Larry Jones, brygadzista nocnej zmiany w Clark Public Utilities.

W przypadku ekstremalnych warunków pogodowych od ludzi pracujących na liniach produkcyjnych oczekuje się, że stawią się do pracy bez względu na warunki.

„Trzeba trochę zwolnić tempo, nie można po prostu wyjść na boisko i dać z siebie 100%” – powiedział Jones, który pracuje w branży od ponad 30 lat.

To ciężka praca, nawet w łagodnych warunkach. Ale bez względu na to, czy linie energetyczne są zawieszone w powietrzu, czy zakopane pod ziemią, w tej branży nie ma ucieczki przed rosnącymi temperaturami.

„To obciążenie z klimatyzatorów wszystkich, które działają” – powiedział Jones. „Do tego dochodzi fakt, że sprzęt nie może się chłodzić tak, jak zimą. Więc sprzęt ma takie samo obciążenie latem, jak zimą, a sprzęt psuje się, ponieważ nie może się chłodzić”.

Na szczęście przedsiębiorstwa użyteczności publicznej poinformowały, że podczas tej fali upałów odnotowano bardzo niewiele przerw w dostawie prądu spowodowanych upałami.

„Jesteśmy naprawdę dobrze przygotowani na taką pogodę” — powiedział Canaan Stenek, Lineman Clark Public Utilities. „Mamy tutaj naprawdę silny system, który jest przebudowany, dzięki czemu możemy zapewnić sobie, czy upał stanie się naprawdę gorący, czy naprawdę zimny”.

Bezpieczeństwo pracowników jest kwestią najwyższej wagi, dlatego też, gdy temperatura przekracza 100 stopni, muszą oni robić 15-minutową przerwę co godzinę.

„Musisz trochę się powstrzymać, inaczej dopadnie cię wyczerpanie cieplne, udar cieplny i inne rzeczy, o które musisz się martwić, gdy zrobi się gorąco” – powiedział Jones.

Dużą pomocą dla ekip pracujących w tym upale są życzliwi sąsiedzi.

„Kiedy nie ma prądu, odrobina cierpliwości może wiele zdziałać” – powiedział Stenek. „Zazwyczaj mamy naprawdę miłych klientów, którzy przynoszą nam wodę. Jest dla nas gorąca, może być dla nas zimna, staramy się, żeby wszystko działało jak najszybciej”.Source link