Co musisz wiedzieć:

Lokale wyborcze w dniu 2 czerwca były otwarte o godzinie 8:00 rano, ale niektóre otwierały się dopiero po 9:00.

Mój Meksyk. Było tak wiele domniemań 2 czerwca mielibyśmy największe wybory w historii, i sprawy nie zaczęły się dobrze. Opóźnienia, bardzo długie kolejki, a nawet urzędnicy, którzy zdecydowali się nie przyjechać.

O tak, Wybory w 2024 r. rozpoczęły się od niewłaściwej stopy, ponieważ w wielu lokalach wyborczych na terenie całego kraju, opóźnienia do ponad godziny. W innych płaskich Urzędnicy lokalu wyborczego nie przybyli i musieli wyjść na zewnątrz, aby poszukać ochotników, którzy mogliby przeprowadzić ćwiczenia demokratyczne.

Problemy na początku wyborów 2024

Wiele osób przybyło do swoich stoisk bardzo wcześnie. Byli tam ludzie, którzy ustawiali się w kolejce o 6:30. Przyjmuje się, że w całym kraju lokale wyborcze miały być otwarte o godzinie 8:00, ale w niektórych przypadkach Było po 9 rano i nic więcej.

Wybory 2024: Opóźnienia i urzędnicy, którzy nie przybyli
Kolejki do skrzynek 2 czerwca / Fot. Sopitas.com

W Benito Juárez, w boksie 4463, kolejki obejmowały dwa bloki i przy wejściu panował chaos. W pudełku 1330 Ecatepec Było już po 9:25 rano i była to godzina, w której nie otwierano lokalu wyborczego, aby głosować.

Wybory 2024: Opóźnienia i urzędnicy, którzy nie przybyli
Zdjęcie: Zespół Sopitas.com w swoich pudełkach

Wybory 2024: Największy problem, który nie pojawił się urzędnicy lokali wyborczych

Kolejny skomplikowany przypadek miał miejsce pod adresem 2452 w Iztapalapa, gdzie Otwarte były dopiero po 9 rano. A w 4463 Texcoco miał miejsce jeden z najczęstszych przypadków tego dnia wyborów, czyli 2 czerwca: Urzędnicy lokalu wyborczego nie pojawili się na czas, więc o godzinie 8:30 zaczęli prosić ochotników o przyłączenie się do akcji.

I bądź ostrożny, Bez odpowiednich urzędników w lokalu wyborczym zgodnie z prawem nie można otworzyć lokalu wyborczego.

Lucy Sanabria, współpracowniczka Sopitas.comdał nam na ten temat swoje świadectwo: „To była moja kolej na zmiennika i przyszedłem, aby pomóc to założyć. Także tutaj Otworzyliśmy późno, ale dlatego, że jeden z urzędników stołowych, który był sekretarzem, nie przybył. Zgodnie z prawem nie mogli tu rozpocząć liczenia głosów bez sekretarza. Musieli poczekać do 20:15.

wnioski 2024: Opóźnienia i nieprzybyci urzędnicy
Kolejki do skrzynek 2 czerwca / Fot. Sopitas.com
Wybory 2024: Opóźnienia i urzędnicy, którzy nie przybyli
Kolejki do skrzynek 2 czerwca / Fot. Sopitas.com
Wybory 2024: Opóźnienia i urzędnicy, którzy nie przybyli
Kolejki do skrzynek 2 czerwca / Fot. Sopitas.com

Kolejnym problemem, który spowodował opóźnij to 2 czerwca, było to, że w skrzynce 1325 w dzielnicy Lidavista, Ludzie skarżyli się, że naturalizowany mężczyzna był wolontariuszem w lokalu wyborczym. Nie zgodzili się, że urzędnik w ich lokalu wyborczym „nie jest Meksykaninem”, nie wiedząc, że naturalizowani ludzie są Meksykanami w świetle prawa.

I nie jest to problem tylko Meksyku. Z tym także możesz głosować z zagranicy, W Konsulacie w Madrycie kolejka była gigantyczna. Do 6 godzin oczekiwania na oddanie głosu już 2 czerwca.

Zaczęły się także doniesienia o wandalizmie i przemocy

Co gorsza, dotarcie na miejsce nie zajęło im dużo czasu. doniesienia o kradzieżach skrzynek, próbach zniszczenia innych oraz osoby, które doznały udaru cieplnego w wyniku tak długiego oczekiwania w kolejce. Nie można tego uogólniać, ale możemy to stwierdzić wybory w 2024 r Nie zaczęli zgodnie z oczekiwaniami.

Wszystko, czego nie wiedziałeś, a co powinieneś wiedzieć, znajdziesz na Sopitas.com

Source link