Kobieta, którą podczas pływania porwała fala na odległość ponad 50 mil w głąb morza, Japońska plaża cudem przeżył 37 godzin spędzonych w wodzie – twierdzą urzędnicy.

Statek towarowy zauważył kobietę, którą zidentyfikowano jedynie jako obywatel Chin Według japońskiej straży przybrzeżnej, w środę rano dryfowała na kole do pływania u południowego krańca Półwyspu Boso, w wieku około 20 lat.

Zniknęła podczas pływania na plaży Shirahama Ohama w Shimoda, około 200 kilometrów na południowy zachód od Tokio, podaje AFP.

„Było około 19:55 8 lipca, kiedy otrzymaliśmy informację po tym, jak znajomy kobiety zgłosił w pobliskim sklepie, że zaginęła” – powiedział agencji informacyjnej lokalny funkcjonariusz Straży Przybrzeżnej.

„O BOŻE! UDAŁO CI SIĘ!”: NURKOWIEC Z FLORYDY URATOWANY PRZEZ RODZINĘ PO ZNIESIENIU GO W MORZE PRZEZ PRĄD

Kobietę przetransportowano helikopterem straży przybrzeżnej

Kobieta została przetransportowana samolotem helikopterem straży przybrzeżnej z Nojimazaki w prefekturze Chiba w Japonii, 10 lipca. Kobieta, która została porwana przez morze podczas pływania na japońskiej plaży, została uratowana 37 godzin później po dryfowaniu na kole do pływania 50 mil dalej na Oceanie Spokojnym, poinformowali w czwartek urzędnicy. (Straż Przybrzeżna Japonii za pośrednictwem AP)

Ten statek towarowy który zauważył kobietę, poprosił o pomoc przejeżdżający tankowiec LPG, Kakuwa Maru No. 8. Dwóch członków załogi wskoczyło do morza i uratowało kobietę, powiedzieli urzędnicy. Została przetransportowana drogą lotniczą przez helikopter straży przybrzeżnej, aby wylądować, powiedzieli.

STRAŻ PRZYBRZEŻNA RATUJE 5 MĘŻCZYZN SKULONYCH NA WYWRÓCONEJ ŁODZI 11 MIL OD WYBRZEŻA FLORYDY

Plaża Shirahama Ohama

Plaża Shirahama Ohama w Japonii, gdzie zniknęła kobieta, zanim została uratowana na morzu.

Jak poinformowali urzędnicy, kobieta była lekko odwodniona, ale cieszyła się dobrym zdrowiem i opuściła szpital po zbadaniu.

Plaża w Shimoda, Japonia

Jedna z wielu plaż w Shimodzie w Japonii, około 200 kilometrów na południowy zachód od Tokio. (Mapy Google)

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Straż przybrzeżna poinformowała, że ​​statek dryfował ponad 50 mil i że miał szczęście, iż przeżył, mimo niebezpieczeństwa udaru cieplnego na słońcu, hipotermii w nocy czy zderzenia ze statkiem w ciemnościach.

Do sporządzenia niniejszego raportu przyczyniła się agencja Associated Press.Source link