Dołącz do Fox News, aby uzyskać dostęp do tej treści

Dodatkowo otrzymasz specjalny dostęp do wybranych artykułów i innych treści premium po założeniu konta — bezpłatnie.

Podając swój adres e-mail i klikając przycisk Kontynuuj, wyrażasz zgodę na warunki korzystania z serwisu Fox News. Warunki korzystania I Polityka prywatnościw tym nasz Zawiadomienie o zachętach finansowych.

Proszę wpisać aktualny adres e-mail.

Środa, 10 lipca, to „Narodowy Dzień Kociaka”, święto wszystkich kotów poniżej roku życia. W związku z tym, co schroniska dla zwierząt nazywają „sezonem kociąt”, coraz głośniej słychać prośby do rodzin zastępczych o pomoc w zwolnieniu miejsc.

Fox News Digital rozmawiało z dwójką doświadczonych opiekunów kociąt o tym procesie i ich osobistych historiach.

„Rodzina zastępcza to zapewnienie tymczasowego domu koty i kocięta „Którzy szukają stałego domu” – powiedziała Linnea Gomez z Greenbelt w stanie Maryland w wywiadzie telefonicznym dla Fox News Digital.

LARRY KOT, „SZEF MYSZARZÓW” WIELKIEJ BRYTANII, PRZEŻYŁ PIĘCIU PREMIERÓW

„Tymczasem opiekujesz się nimi, spotykasz się z potencjalnymi rodzicami adopcyjnymi i pomagasz im znaleźć nowe miejsce zamieszkania. ich domy na zawsze.”

Gomez opiekuje się kotami w organizacji A Cat’s Life Rescue od około dwóch i pół roku. Od czasu, gdy zaczęła opiekować się nimi, jak to ujęła, „przypadkowo”, 43 kociętami.

Kot w smokingu patrzy zaniepokojony w stronę aparatu.

To mit, że opiekunowie zwierząt domowych będą chcieli adoptować wszystkie swoje kocięta, mówi Linnea Gomez z Maryland — chociaż adoptowała Fable (powyżej), jedną ze swoich byłych podopiecznych. (Dzięki uprzejmości Linnei Gomez)

„Uwielbiam zwierzęta, uwielbiam koty, a moja znajoma na Facebooku zamieściła rozpaczliwą prośbę o pomoc” – powiedziała Gomez. „Miała kociaka, którego nie mogła adoptować, i musiała go oddać, ponieważ był trochę starszy i dziki, a ona myślała, że ​​można go udomowić”.

Ten kot, „4-miesięczny, syczący, wściekły kociak”, wprowadził się następnie do garażu Gomeza, gdzie został na kilka tygodni.

„KOCIĘTA” PODRZUCONE W ARIZONA HUMANE SOCIETY OKAZAŁY SIĘ COŚ INNEGO

„Pod koniec byliśmy już najlepszymi przyjaciółmi i byłam uzależniona” – powiedziała.

Tina LeBaron z Ellicott City w stanie Maryland również opiekuje się kotami w ramach organizacji A Cat’s Life Rescue, o czym poinformowała Fox News Digital w wiadomości e-mail.

„Byliśmy najlepszymi przyjaciółmi i byłem uzależniony”.

Zajęła się opieką zastępczą po jej córka zasugerowali to, ponieważ mieli już psa i starszego kota i pomyśleli, że będzie to dobry dom dla kociąt, aby mogły się socjalizować z psami i dziećmi. Ich starszy kot, Stormy, został adoptowany z innego domu tymczasowego A Cat’s Life Rescue.

Pomimo stosunkowo krótkiego czasu spędzonego w roli opiekuna kociąt, ona i jej rodzina już zaopiekowali się „około 13 kotami”. W tej chwili mają dwa koty gotowe do adopcji.

Grono czterech kociąt, w tym jedno kaliko i jedno w paski.

Jedna z opiekunek zastępczych kociąt — widać na zdjęciu cztery z nich — powiedziała w wywiadzie dla Fox News Digital, że „wspaniale” jest patrzeć, jak kocięta uczą się o świecie. (Dzięki uprzejmości Tiny LeBaron)

„Dziesięć (z tych przygarniętych) to kocięta, a trzy z nich są już dorosłe” – powiedziała. „Nasza pierwsza grupa składała się z miotu pięciu szczeniąt, co było trochę doświadczeniem edukacyjnym”.

Chociaż LeBaron dorastała z kotami, które później miały kocięta, opiekowanie się kociętami, które wcześniej mieszkały na zewnątrz, było zupełnie innym doświadczeniem, zarówno dla niej, jak i dla kotów.

KOCIĘTO Z OHIO UWIĘZIONE W KOLE CIĘŻARÓWKI: ZOBACZ FILM Z RATUNKU „MISSION IM-PAW-SIBLE”

„Kiedy (kocięta) pochodzą z obszarów, w których jadły śmieci lub brakowało im pożywienia, muszą nauczyć się czuć komfortowo w towarzystwie czegoś więcej niż tylko ludzi – a niektóre uczą się tego szybciej niż inne” – powiedziała. „Przygarnięcie uczy, jak różne są osobowości każdego kociaka”.

„Nigdy nie wiadomo, co im się spodoba”

Kociak do adopcji powinien mieć jedzenie, lekikuwety wielkości kociąt i „mnóstwo zabawek” pod ręką – powiedział LeBaron.

„Nigdy nie wiadomo, co im się spodoba” – powiedziała.

Przydatne mogą okazać się również miejsca, w których kociak może się ukryć, np. drapaki.

KOT Z TEKSASU O IMIENIU „PORRIDGE”, POTRAFIONY PRZEZ SAMOCHÓD, POTRZEBUJE DOMU, GDZIE MÓGŁBY SIĘ WSPINAĆ I BYĆ KOCHANYM

„W pewnym sensie ważniejsze jest (wiedzieć), czego nie potrzebujesz” – powiedziała. „Każdy wie, że kocięta mogą być ciekawe lub chować się, gdy są w nowym otoczeniu, a gdy nie zostały zsocjalizowane w domu, czasami wybierają najdziwniejsze miejsca do ukrycia się”.

Powiedziała też: „Dopóki nie zaczęłam opiekować się zwierzętami zastępczymi, nie wiedziałam, ile różnych rodzajów kojców dla kotów jest produkowanych”.

Gomez opiekowała się wyłącznie kociętami, ponieważ jej dom jest mniejszy, a kocięta potrzebują mniej miejsca niż dorosły kot. trzy kocięta do adopcji o nazwie Pastina, Macaroni i Ravioli.

„Trzymam je w łazience” – powiedział Gomez.

Ma dwa „kotów rezydentów”, w tym Fable’a, „nieudanego opiekuna zastępczego”, którego adoptowała bezpośrednio z domu tymczasowego.

Kot szylkretowy i kot szylkretowy wpatrują się w kamerę.

Oba „kot-rezydent” Tiny LeBaron pochodziły z A Cat’s Life Rescue, powiedziała Fox News Digital. Tiramisu, po prawej, był „nieudanym opiekunem zastępczym” i został adoptowany z miotu, który LeBaronowie przyjęli pod opiekę. (Dzięki uprzejmości Tiny LeBaron)

Gomez powiedział, że Fable, w przeciwieństwie do swojego brata Ballada, nie przepada za towarzystwem przybranego rodzeństwa i musi być od nich odizolowany.

Ballad z kolei „uwielbia się bawić (z kociakami), chce z nimi wchodzić w interakcje. Jest jak ich wujek”.

Przygarnianie kociąt to „świadczenie usługi”

Zarówno Gomez, jak i LeBaron zgodzili się, że największym „mitem” związanym z opieką zastępczą nad kociętami jest to, że człowiek będzie chciał zatrzymać je wszystkie.

„Uwielbiam pomagać im wszystkim, ale patrząc na ich osobowości, można powiedzieć, że niektórzy nie uznają twojego domu za najlepszy” — powiedział LeBaron.

Gomez powiedział, że chociaż obserwowanie, jak kocięta są adoptowane przez innych, jest trudne, „po kilku razach staje się łatwiej”.

Powiedziała: „Widzisz, jak szczęśliwi są ludzie, ich nowi członkowie rodziny i zobacz, jak szczęśliwe są koty w nowych domach. I wtedy staje się to tego warte.”

Podzielony obraz przedstawiający trzy urocze kocięta.

Macaroni (po lewej), Ravioli (w środku) i Pastina (po prawej) to obecne koty Linny Gomez – to jej 41., 42. i 43. kot. (Dzięki uprzejmości Linnei Gomez)

Gomez powiedział, że opieka zastępcza to „naprawdę świadczenie usług i pomoc, aby koty nie trafiały do ​​schronisk ani na ulicę”.

Jak twierdzi LeBaron, kolejnym błędnym przekonaniem dotyczącym opieki nad kociętami jest ilość pracy i czasu, jaka jest wymagana.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAPISAĆ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER LIFESTYLE

„Myślę, że innym błędnym przekonaniem jest to, że wymaga to ciągłego wysiłku fizycznego lub że ciągle próbujesz ich socjalizować, a oni się temu opierają” – powiedziała w wywiadzie dla Fox News Digital.

Chociaż „są chwile (kiedy) to dużo pracy, zwłaszcza na początku”, powiedział LeBaron, „każde pocieszenie, jakie możesz dać kociętom, pomaga je pozyskać”.

Gdy kocięta rosną i czują się coraz bardziej komfortowo, opieka nad nimi staje się łatwiejsza – dodała.

„Każde pocieszenie, jakie możesz dać kociętom, pomoże je zdobyć”.

„Niektóre ze starszych kotów tak się tu zadomowiły, że zaczęły myśleć o tym jak o swoim stałym domu, ale z radością donoszę, że wszystkie trzy zaadaptowały się do swoich prawdziwych stałych domów w niecały tydzień i są tam niezwykle szczęśliwe” – powiedziała.

Ponadto, jak twierdzi LeBaron, doświadczenie wychowywania małych zwierząt może być po prostu urocze.

Więcej artykułów o stylu życia znajdziesz na stronie www.foxnews.com/lifestyle

„Rodziny zastępcze mogą nauczyć stałe koty tyle samo, ile stałe koty uczą rodziny zastępcze” – powiedziała, zauważając, że jeden ze starszych kotów, które wzięła pod opiekę, nauczył swojego kota Tiramisu, jak otwierać pojemniki, upuszczając je.

„Wspaniale jest też obserwować, jak kocięta uczą się wszystkiego” – powiedział LeBaron. „Na przykład, kiedy po raz pierwszy nasi opiekunowie zastępczy zobaczyłem biedronkę „Wpatrywali się w okno i obserwowali przez prawie godzinę”.

Uroczy torbiel odpoczywa na platformie dla kota przy oknie.

Jak powiedział jeden z rodziców zastępczych, każda osoba rozważająca przygarnięcie kota może skontaktować się z lokalną organizacją i „poinformować ją o swoim zainteresowaniu”. (Dzięki uprzejmości Tiny LeBaron)

Każdy, kto myśli o udostępnieniu swojego domu kociętom – lub kotom potrzebującym tymczasowego domu – powinien to „zrobić” – powiedział LeBaron.

„Jeśli chcesz spróbować, skontaktuj się z organizacją i daj im znać, że jesteś zainteresowany” – powiedziała. „Często mają oni niektóre niezbędne rzeczy, których będziesz potrzebować i mogą pomóc ci się przygotować. Jeśli ci się nie spodoba, zawsze możesz przestać”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Gomez powiedział, że opieka nad kociętami, choć może wydawać się onieśmielająca, „jest bardziej wykonalna, niż ludzie sądzą”.

Opieka nad kociętami „jest niesamowita” – powiedziała. „Uwielbiam to”.Source link