Miasto Sacramento, Kalifornia Według raportu, urząd prawny zagroził nałożeniem grzywny na popularny sklep detaliczny za zakłócanie porządku publicznego w związku z licznymi zgłoszeniami na policję po tym, jak złodzieje wielokrotnie okradli jego placówkę w Land Park.

Gazeta „Sacramento Bee” poinformowała, że ​​osoba, która wiedziała o ostrzeżeniu, ale chciała zachować anonimowość z obawy przed odwetem, poinformowała, że ​​urzędnicy z Sacramento ostrzegli, że nałożą karę administracyjną na sklep Target przy 2505 Riverside Boulevard w Land Park w ciągu ostatniego roku.

Rzecznik policji potwierdził dziennikarzom lokalizację, gdy został zapytany o rzekome ostrzeżenie.

Po zapoznaniu się z ostrzeżeniem wydanym przez miasto i podobnymi działaniami w całym stanie, ustawodawcy stanowi dodali poprawkę do projekt ustawy o kradzieżach w sklepach detalicznych, zakazanie tego typu gróźb ze strony władz wobec przedsiębiorstw.

Podejrzany o strzelaninę w Sacramento znaleziony martwy w celi więziennej w oczekiwaniu na proces

Cel-Sacramento

Biuro prokuratora miasta Sacramento, Susany Alcala Wood, groziło podobno nałożeniem grzywny na lokalnego sprzedawcę Target za zgłoszenie kradzieży, nazywając to uciążliwością publiczną. (Mapy Google)

Gubernator Gavin Newsom, spiker Zgromadzenia Robert Rivas i senator Mike McGuire forsują pakiet 14 ustaw, które zaostrzają kary za przestępstwa kradzieży w handlu detalicznym. Ustawodawcy uważają, że ich ustawodawstwo pomoże uporać się z przestępstwami kradzieży w handlu detalicznym, zamiast uchwalać zmiany w Proposition 47.

W zeszłym miesiącu sekretarz stanu Kalifornii ogłoszony że petenci zebrali więcej niż wystarczającą liczbę podpisów, aby umieścić środek reformujący Proposition 47 w głosowaniu w listopadzie. Prop 47, inicjatywa zatwierdzona przez wyborców, uchwalona w 2014 r., złagodziła kary za przestępstwa narkotykowe i kradzieże w Kalifornii i została obwiniana za szerzące się problemy z kradzieżami w Kalifornii.

Niedługo po zatwierdzeniu środka reformującego Prop 47 ustawodawcy w kontrolowanym przez Demokratów Kapitolu w Sacramento rozpoczęli debata nad ustawodawstwem które, jak twierdzą, rozwiązałoby problem przestępczości w stanie. Krytycy twierdzą, że ten ruch jest w zasadzie „trującą pigułką”, której Demokraci użyją, aby zniechęcić ludzi do głosowania za naprawą Prop 47 w listopadzie, argumentując, że zrobienie tego unieważniłoby ustawodawstwo zwalczające przestępczość.

NEWSOM PROPONUJE WYŁĄCZENIE FINANSOWANIA EGZEKWOWANIA PRAWA, WIĘZIEŃ I BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO, GDYŻ KALIFORNIA STAJE W OBLICZU OGROMNEGO DEFICYTU

Susana-Alcala-Wood-Sacramento

Biuro prokuratora miasta Sacramento, Susany Alcala Wood, groziło podobno nałożeniem grzywny na lokalnego sprzedawcę Target za zgłoszenie kradzieży, nazywając to uciążliwością publiczną. (Strona internetowa miasta Sacramento)

„Newsom uparcie twierdzi, że liczba zgłoszeń kradzieży spada – cóż, teraz wiemy dlaczego. Złodzieje nie tylko są puszczani wolno, nawet bez klepnięcia w nadgarstek, ale teraz ofiary są zastraszane za samo zgłaszanie przestępstw” – powiedział Fox News Digital lider California Assembly GOP James Gallagher. „Każdy widzi, że prokryminalna polityka Newsome’a jest porażką – bez względu na to, jak bardzo jego sojusznicy próbują to ukryć”.

Adwokat od spraw karnych Nicole Castronova również wypowiedziała się na ten temat, mówiąc Fox News Digital, że politycy w Kalifornii pozostawiają obywateli na lodzie, ponieważ „przestępczość rodzi przestępczość”.

„Ustawodawcy pozwolili, aby rozboje terroryzowały nasze miasta. W rezultacie detaliści masowo opuszczają duże miasta – zabierając ze sobą miejsca pracy” – powiedziała.

Castronova wyjaśniła, że ​​utrata pracy ma bezpośredni związek ze wzrostem przestępczości.

„NIEETYCZNE”: SZERYF KALIFORNII OCENIA DEMOKRATÓW ZA PLANOWANIE „NIEMORALNEGO” RUCHU MAJĄCEGO NA CELU ZATRZYMANIE PROJEKTU ANTYPRZESTĘPCZOŚCI

Złodzieje napadają na sklep

Złodzieje splądrowali stację benzynową w Oakland w Kalifornii. (KTVU)

Dodała również, że sprzedawcy detaliczni padają ofiarą działań rządu, ponieważ nie zapewnia im ochrony.

„Teraz rząd stara się uciszyć tych sprzedawców detalicznych, a w rezultacie producentów, obniżyć wskaźniki przestępczości” – powiedział Castronova. „Żaden obywatel nie powinien być karany za legalne wezwanie swojego rządu do ochrony”.

Alexander Gammelgard, prezes California Police Chiefs Association, zeznawał podczas pierwszego posiedzenia komisji ds. kradzieży w sklepach detalicznych Zgromadzenia Stanowego w grudniu, mówiąc, że jest zaskoczony, iż ktoś mógłby próbować robić z kogoś uciążliwą sprawę, dzwoniąc, aby zgłosić poważne przestępstwo.

„Nie sądzę, żeby było na to miejsce” – powiedział Gammelgard.

NEWSOM WZYWANY DO ZATRZYMANIA „INSTRUKCJI” POSTĘPOWYCH MAJĄCYCH NA CELU ZNISZCZENIE POPULARNEJ INICJATYWY ANTYPRZESTĘPCZEJ

Kalifornia Nordstrom Flash Mob

Duża grupa składająca się z 30-50 osób została nagrana na wideo w trakcie plądrowania sklepu Nordstrom w centrum handlowym Topanga w Los Angeles 12 sierpnia. Władze aresztowały 11 osób powiązanych z czterema kradzieżami z włamaniem. (Dzięki uprzejmości: Instagram / @ella_ise24.)

Nie jest jasne, dlaczego radca prawny miasta, Susana Alcala Wood, i jej biuro wydali ostrzeżenia dla firm takich jak Target, prosząc policję o pomoc. Jej biuro nie odpowiedziało na prośbę Fox News Digital o komentarz.

Blake Randol, profesor prawa karnego na California State University, Stanislaus, powiedział Sacramento Bee, że uważa sytuację w Sacramento za niepokojącą. Powiedział publikacji, że miasto ma obowiązek pomagać mieszkańcom, a gdyby miasto groziło uciążliwościami publicznymi za zgłaszanie przestępstw, mogłoby to odstraszyć przedsiębiorstwa od zgłaszania.

Randol powiedział również, że urzędnicy miejscy mogą wydawać ostrzeżenia, aby wyglądało to tak, jakby statystyki przestępczości spadają.

„Problem polega na tym, że to, na co narzeka Target, to uzasadnione obawy dotyczące przestępczości” – powiedział Randol w wywiadzie dla Sacramento Bee. „Miasto ma obowiązek bardziej reagować na potrzeby społeczeństwa i reagować na żądania kontroli przestępczości ze strony społeczeństwa”.

NEWSOM CHCE OGRANICZYĆ UCZNIOM KORZYSTANIE Z TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH W SZKOŁACH: „SZKODZI ZDROWIU PSYCHICZNEMU NASZEJ MŁODZIEŻY”

Policja w Sacramento

Policja w Sacramento odpowiedziała na liczne zgłoszenia dotyczące kradzieży w jednym ze sklepów Target w mieście, co skłoniło przedstawicieli władz miejskich do wydania ostrzeżenia, że ​​sklep może zostać ukarany grzywną. (Policja w Sacramento)

Jak donosi lokalna stacja CBS, lokalizacja ta spotkała się z krytyką lokalnej społeczności.

Radny miasta Sacramento Rick Jennings II, policja miejska i biuro miejskiego prokuratora po zapoznaniu się z raportami opracowali podobno plan spotkania się ze sklepem detalicznym i opracowania planu bezpieczeństwa mającego na celu złagodzenie skutków incydentów, jak wynika z wniosku o udostępnienie dokumentacji publicznej.

„Wspaniale byłoby być w sklepie i pokazać, nad czym tak naprawdę pracowaliśmy, aby rozwiązać problem podniesiony ostatnio we wszystkich wiadomościach w tym tygodniu” – napisał Alex Garcia, były dyrektor ds. rządowych Target, w e-mailu dotyczącym poprzednich doniesień prasowych. Notatka została wysłana do Dennisa Rodgersa, szefa sztabu Jenningsa.

GUBERNATOR GAVIN NEWSOM POD OSTRZEŻENIEM ZA „BEZWYKŁE KŁAMSTWO” NA TEMAT GWARDII NARODOWEJ NA POŁUDNIOWEJ GRANICY

Gubernator Gavin Newsom

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom został niedawno skrytykowany przez krytyków za opisanie Kalifornii jako „krajowego modelu” w walce z bezdomnością. (kanał YouTube gubernatora Kalifornii Gavina Newsoma)

W wyniku współpracy stworzono dokument Zapobieganie przestępczości poprzez projektowanie środowiskowe, który ma na celu rozwiązanie problemów poruszonych w raportach.

Jak wynika z wewnętrznej komunikacji, plan obejmował również „rozmieszczenie środków bezpieczeństwa, takich jak alarmy, kamery i personel ochrony” wraz z wdrożeniem „oświetlenia, zagospodarowanie terenu, środków orientacji w terenie i aktywizacji przestrzeni”.

Podczas spotkań przedstawiciele władz miasta mieli również okazję omówić swoje „obawy” z firmą Target, która również przyznała się do swoich „problemów” – wynika z oświadczenia Jenningsa.

Jednakże podnoszone obawy są nadal niejasne.

Fox News Digital zwróciło się zarówno do Target, jak i do miasta Sacramento z prośbą o oświadczenie, ale nie otrzymało natychmiastowej odpowiedzi.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

W publikacji podano, że dane zebrane przez policję wskazują, że funkcjonariusze miejscy ds. ścigania odnotowali wzrost liczby kradzieży, napadów i kradzieży sklepowych w trzech sklepach Target na terenie miasta w 2023 r.

W 2023 roku do placówek Target w Sacramento zgłoszono 375 zgłoszeń dotyczących kradzieży, napadu i kradzieży sklepowej, podczas gdy policja w Sacramento w tym samym roku zgłosiła 80 przestępstw tego typu.

Do przygotowania niniejszego reportażu przyczynił się Andrew Mark Miller z Fox News Digital.Source link